TECĂUÉK ELSŐ IDEI SIKERE

A Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) kettős elkönyvelhette első idei sikerét: 6:3, 6:4 arányban legyőzte a selejtezőkből szerencsés vesztesként főtáblára került Nikoloz Baszilasvili, Matthew Ebden (grúzi/georgiai, ausztrál) duót a rotterdami keménypályás férfi torna első fordulójában (1 961 160 euró összdíjazás). Tecău elvesztette első négy idei meccsét (hármat Rojer mellett, egyet Marius Copil társaságában), de a holland is csak egyszer nyert idén: a Davis-kupában, ahol Robin Haase volt a társa.

Tecău és Rojer 2015-ben megnyerték a holland vetélkedőt, most pedig csak 63 percre volt szükségük a győzelemhez – adogatásukat egyszer sem vesztették el, és hat bréklabdát megmentettek. A román–holland kettős eredetileg a Karen Hacsanov, Daniil Medvegyev duóval kellett volna megmérkőzzön, ám előbbi sérülése miatt az orosz páros visszalépett a versenytől. Tecăuék eddigi jutalma 16 030 euró és 90 világranglistapont, a negyeddöntőben a szabadkártyás Wesley Koolhof, Jürgen Melzer (holland, osztrák) kettős ellen folytatják. Baszilasvili egyesben kilencedik kiemelt, lapzárta után a negyeddöntőben Fucsovics Mártonnal mérkőzött.

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, 24. FORDULÓ

A román labdarúgó élvonal 24. játéknapját péntektől hétfőig rendezik (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A program:

Pénteken: • Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (20 órakor). Szombaton: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Krajovai Universitatea SK (14 órakor) • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiu Astra (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20 órakor). Vasárnap: • Voluntari-i FC–Călăraşi-i Dunărea (15 órakor) • Medgyesi Gázmetán–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (17.30-kor) • Bukaresti Dinamó–Botoşani-i FC (20 órakor). Hétfőn: • Chiajnai Concordia–FCSB (20 órakor).U FC: BARÁTSÁGOS MECCS A HERBÁK PÁLYÁN

A labdarúgó II. liga visszavágóinak rajtjára készülő Kolozsvári U FC a harmadosztályú Kudzsiri Kohásszal mérkőzik szombaton 13 órakor, a barátságos mérkőzés helyszíne a Herbák/Clujana/Dermata sportbázis pályája. A törökországi edzőtáborozás (ahol négy előkészületi mérkőzést vívott a csapat, egyszer nyert, egyszer remizett és kétszer kikapott) előtt az U FC egy barátságos mérkőzést játszott, 5–0 arányban legyőzte a szintén III. ligás Tordai Üveg Aranyos FC-t.

LIGUE 1: A ST. ÉTIENNE EGY GÓLLAL LEGYŐZTE A STRASBOURGOT

A francia rekordbajnok Saint-Étienne hazai pályán 2–1-re legyőzte a Strasbourgot, míg a Caen saját közönsége előtt a Nantes ellen szenvedett vereséget a francia labdarúgó bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Eredmények: • Saint-Étienne–Racing Strasbourg 2–1 • Caen–FC Nantes 0–1 (a vendégeknél a román válogatott Ciprian Tătăruşanu védett). Az állás: 1. Paris Saint-Germain 59 pont/22 mérkőzés, 2. OSC Lille 49/24, 3. Olympique Lyon 43/24, 4. Saint-Étienne 40/24, 5. Montpellier 37/23 (31–19), 6. Olympique Marseille 37/24 (38–34), …, 9. Strasbourg 35/24, …, 14. Nantes 27/24, …, 19. Caen 18/24.

RÖPLABDAMECCS A SPORTCSARNOKBAN

A kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban szombaton 14 órai kezdettel női röplabdamérkőzést rendeznek: az A1-osztályú bajnokság 14. fordulója keretében a Kolozsvári U NTT Data a Târgoviştei MSC-t fogadja.

NÉGYBŐL NÉGY A POTAISSÁNAK

Idén minden mérkőzését megnyerte a Tordai Potaissa férfi kézilabdacsapata, immár negyedik alkalommal hagyta el győztesen a pályát Horaţiu Gal csapata. A Potaissa ezúttal a Bölények Ligája hétközi, 18. fordulójában a Bákói MSC-nél bizonyult jobbnak kilenc találattal.

Végeredmény: • Tordai Potaissa–Bákói MSC 35–26 (15–12) – a Potaissa góldobói: Daniel Pop 6, Thalmaier Roland 5, Ionuţ Cătălin Rotaru és Radu Alexandru Lazăr 4–4, Radu Cristian Ghiţă és Szőke Marius Alin 3–3, Tálas Elemér Huba, Dragoş Iancu, Nenad Szavics, Lucian Marian Ignat 2–2, Teodor Pinţoiu és Răzvan Pavel 1–1; a vendégek legjobbja Vjacseszlav Szadovij volt 6 góllal.

További eredmények: • Bukaresti Dinamó–Bukaresti MSC 28–20 – pótlás a 8. fordulóból. 18. forduló: • Dinamó–Kolozsvári Universitatea Sportklub 50–38 – szombaton játszották • Bukaresti MSC–Dél-Dobrudzsai KK 24–25 • Buzăui KK–Fogarasi MSC 24–25 • Călăraşi-i Dunărea–Szucsávai ESK 30–24 • Nagybányai Minaur–Temesvári Politechnika MSC 23–27. Vasárnap játsszák a Buk. MSC–Foksányi MSC találkozót. Az állás: 1. Dél-Dobrudzsa 42 pont/18 mérkőzés, 2. Buk. MSC 40/17, 3. POTAISSA 39/18, …, 14. KOLOZSVÁR 0/18.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.