Román Kupa: kiegészült a mezőny

Két csütörtök esti mérkőzéssel kiegészült a labdarúgó Román Kupa legjobb nyolc csapatának mezőnye.

Eredmények: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 4–2 (gól: Fülöp István 2., Goran Karanovic 2 – 27. és 57., valamint Hugo Konongo – 49. perc, illetve Ciprian Biceanu – 16. és Julien Begue – 62. perc) • Voluntari-i FC–Krajovai Universitatea FC 1–4 (Ivan Martics – 32. perc, öngól, illetve Valentin Mihăilă 2 – 12. és 20., Alexandru Cicâldău – 53., 11m, továbbá Alexandru Ioniţă II. – 75. perc).

A negyeddöntőbe hét élvonalbeli és egy II. ligás együttes került.

A lista: Nagyszebeni AFC Hermannstadt, FCSB, Ploieşti-i Petrolul (II.), Clinceni-i Academica, Bukaresti Dinamó, Jászvásári/Iaşi-i Politechnika, Sepsi és Krajova.

Folytatás jövőre, a negyeddöntőket március 3–5. között bonyolítják le, kétfelvonásos elődöntők időpontjai április 21–23., illetve május 12–14., a döntőt pedig 2020. május 23-án játsszák.