Parádés dési továbbjutás a II. ligás selejtezőn

A román labdarúgó II. liga feljutási selejtező első fordulójának visszavágóit a hétvégén rendezték, a Dési Egyesülés a nagybányai gól nélküli döntetlen után magabiztosan, 3–1 (1–1) arányú sikerrel búcsúztatta Miriuţă László Minaurját.

Dragoş Militaru tanítványai a 32. percben szerezték meg a vezetést, amikor Ionuț Frăsineanu beadását Sebastian Serediuc fejesgóllal értékesítette (1–0). A félidő lefújása előtt egy perccel viszont a Kolozsvári U FC egykori játékosa, perc, illetve Iuliu Andrei Hațiegan egyenlített (1–1), így szünetben még a Minaur állt továbbjutásra.

Térfélcsere után viszont a désiek beleveselkedtek, s kilenc perc múlva már ismét vezettek: ezúttal Alexandru Blaj fejelt, s a labda némi szerencsével a hálóba került (2–1). A Minaur közel állt az újabb egyenlítéshez, a legnagyobb helyzete a csereként beállt Ciprian Stanciunak volt egy szöglet után, újabb gólt azonban a házigazdák szereztek a hajrában. A 88. percben Florin Blaj volt a feladó, Frăsineanu pedig a végrehajtó, akinek gyakorlatilag már az üres kapuba kellett pöckölnie a labdát (3–1). Ezzel eldőlt a mérkőzés és a désiek váratlan továbbjutást ünnepelhettek, a vendégek esélyesebbnek számítottak.

A désiek összeállítása: Dorin Farcaș – Kereki Mihály, Marius Cătinean (csapatkapitány), Denis Roș, Adrian Pop – Ionuţ Rus, Alexandru Blaj, Cristian Chira, Sebastian Serediuc – Ionuț Frăsineanu, Florin Blaj; cserék: Alexandru Papp, Tudor Vomir és Angelo Cocian; fel nem használt cserék: Raul Papp, Ștefan Georgescu – Andrei Peter, Virgil Sabo, Andrei Pop és Bogdan Pop.

Eredmény: • Dési Egyesülés FC–Nagybányai Minaur SK 3–1 (gól: Sebastian Serediuc – 32., Alexandru Blaj – 54. és Ionuț Frăsineanu – 88. perc, illetve Iuliu Andrei Hațiegan – 44. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács Szabolcs vezette, segédei a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre Laszló és a szatmárnémeti Ioan Alexandru Corb volt) – továbbjutott a Dési Egyesülés 3–1-es összesítéssel.

A désiek ellenfele a Zilahi MSC lesz, amely az első találkozón 2–0 arányban nyert a Kudzsiri CSO ellen (később ezt zöld asztalnál 3–0-ra változtatták, mivel a Fehér megyeiek jogosulatlanul egy eltiltott játékost is bevetettek), s a visszavágón is 2–0-ra győzött Raul Stanciu (42. perc) és Sergiu Pop (44. perc) találataival.

További eredmények: • Bukaresti Steaua–Ulmui Mostiştea 2–0 – továbbjutott a Steaua kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel • Brăilai Dacia Unirea–Radóci/Rădăuţi-i Bukovina MSC 4–0 – tj. a Brăila 4–2-es összesítéssel • Szucsávai Foresta–Galaci Suporter Club Oţelul 0–0 – tj. a Galac 3–0-s összesítéssel • Filiaşi-i ACSO–Brassói Korona MSC 0–4 – tj. a Korona kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel • Vediţa Coloneşti-i MS–Brassói SRM 1–1 – tj. a Vediţa Coloneşti 2–1-es összesítéssel • Sellenberki Jövő–Kisjenői Körös 2–2 – tj. a Sellenberk 4–2-es összesítéssel • Lippai Sólymok–Nagydisznódi Magura 1–1 – tj. a Magura 3–2-es összesítéssel • FCSB 2–Afumaţi-i SK 1–4 – továbbjutott az Afumaţi 4–2-es összesítéssel.

A 2. forduló párosítása (a párharc mérkőzéseit május 22-én és 29-én rendezik): • Galaci Suporter Club Oţelul–Brăilai Dacia Unirea • Bukaresti Steaua– Afumaţi-i SK • Vediţa Coloneşti-i MS–Brassói Korona MSC • Nagydisznódi Magura–Sellenberki Jövő • Dési Egyesülés–Zilahi MSC. A párharc győztesei jutnak a II. ligába.