Női kézilabda-vb: magyar siker Argentína ellen

A magyar női kézilabda-válogatott 34–26-ra legyőzte Argentína csapatát a Japánban rendezett olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság alsóházi rájátszásában, vasárnap.

A magyarok hétfőn – közép-európai idő szerint – 11 órától a világ- és Európa-bajnok franciák ellen játsszák utolsó meccsüket a tornán, a tét a 13. hely lesz. A csapat kedden indul haza Kumamotóból.

A kumamotói Park Dome-ban a dán Kim Rasmussen szövetségi kapitány irányította magyar együttes legjobbja a 7 gólig jutott csapatkapitány, Kovacsics Anikó volt. A két csapat harmadik egymás elleni meccsén a harmadik magyar siker született. A mezőny legeredményesebb játékosa a debreceni Elke Karsten volt kilenc találattal.

A legutóbbi Európa-bajnokságon hetedik helyezett magyar válogatott akkor jut ki a márciusi olimpiai selejtezőre, ha a tavalyi kontinenstorna 2–6. helyezettjei, vagyis Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország és Románia közül legalább négy csapat kivívja az olimpiai szereplés, illetve a selejtezőn való részvétel jogát a világbajnokságon.

Eredmények, a 13–16. helyért: • Magyarország–Argentína 34–26 (19–12) • Franciaország–Angola 28–17 (9–9)

A 21–24. helyért: • Kuba–Ausztrália 45–25 (25–16) • Kazahsztán–Kína 29–23 (16–15).A 17–20. helyért: • Brazília–Szlovénia 32–19 (18–9) • Szenegál–Kongói DK 28–23 (19–9).

Továbbra is 100%-os az orosz csapat, ezt Románia bánta

Az olimpiai bajnok orosz válogatott kilenc góllal legyőzte Románia csapatát a vb középdöntőjének első fordulójában, vasárnap Kumamotóban, ez volt Japánban a sorozatban elért hatodik sikere.

A spanyol Ambros Martín szövetségi kapitány irányította oroszok (a mester 2016 és 2019 között Romániát is edzette) a 18. percben már 9–4-re vezettek, innentől kezdve azonban a második felvonás elejéig csupán egyszer találtak be. A románok fordítottak, majd a 41. percben döntetlen volt az állás, ezt követően azonban az orosz csapat egy 10–1-es sorozattal eldöntötte a meccset, és továbbra is százszázalékos mutatóval büszkélkedhet. Az oroszok kapusa, Anna Szedojkina 42 százalékos hatékonysággal védett, sőt három gólt is dobott.

A svéd Tomas Ryde együttese kiváló első félidő után a második játékrészre az utolsó negyedórában összeesett, ebben a játékrészben csak nyolc gólt szerzett. Tíz percen át a román együttes gólképtelen volt, a 44. percben jegyzett 16–17-ről, az 54-ben már 16–25-öt mutatott az eredményjelző tábla.

A legeredményesebb játékosok, Cristina Neagu, illetve Ana Vijahireva és Vladlena Bobrovnikova 5–5 gólt dobott.

Románia hétfőn Svédország ellen lép pályára 13.30-kor, az elődöntőbe jutásra már nincs esélye.

Eredmények, középdöntő, 1. forduló:

1. csoport: • Szerbia–Koreai Köztársaság 36–33 (21–16) • Németország–Hollandia 25–23 (11–12) • Norvégia–Dánia 22–19 (12–9). A csoport állása: 1. Németország 5 pont, 2. Hollandia 4 (89–76), 3. Norvégia 4 (78–74), 4. Koreai Köztársaság 2 (86–89), 5. Szerbia 2 (84–97), 6. Dánia 1.

2. csoport: • Oroszország–Románia 27–18 (10–10) • Montenegró–Japán 30–26 (14–11) • Spanyolország–Svédország 28–28 (14–8). Az állás: 1. Oroszország 6 pont, 2. Spanyolország 5, 3. Montenegró 4, 4. Svédország, 5. Japán 0 (75–97), 6. ROMÁNIA 0 (60–85).