Női kézilabda-vb: 14. lett a magyar csapat

A magyar női kézilabda-válogatott a 14. helyen végzett a Japánban rendezett olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, miután a hétfői helyosztón 26–21-re kikapott a legutóbb vb-győztes és Európa-bajnok francia csapattól Kumamotóban.

A magyar együttes három győzelemmel és négy vereséggel zárta a tornát. A két évvel ezelőtti 15. helyezés után története második legrosszabb világbajnoki szereplését produkálta, ugyancsak a dán Kim Rasmussen szövetségi kapitány irányításával, ennek ellenére még mindig van esélye kijutni a jövő nyári, tokiói olimpiára.

A találkozót a helyszínen tekintette meg Takamado Hiszako hercegnő, aki a japán labdarúgó, jégkorong, vitorlázó, vívó és fallabda szövetségében tiszteletbeli elnöki posztot tölt be.

A két csapat ötvenedik alkalommal találkozott egymással, és harminc magyar győzelem, illetve két döntetlen mellett ez volt a 18. francia siker.

A legutóbbi Európa-bajnokságon hetedik helyezett magyar csapat akkor jut ki a márciusi olimpiai selejtezőre, ha a tavalyi kontinenstorna 2–6. helyezettjei, vagyis Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország és Románia közül legalább négy válogatott kivívja az olimpiai szereplés, illetve a selejtezőn való részvétel jogát a világbajnokságon.

Az Európa-bajnokságról az a két legjobb csapat szerez részvételi jogot a selejtezőre, amelyek nem vívják ki az olimpián vagy a kvalifikációs tornán való szereplés jogát a mostani vb-n.

Eredmény, a 13. helyért, az Elnök Kupáért: • Franciaország–Magyarország 26–21 (12–12) – a magyar csapat legeredményesebb játékosa, a mezőny legjobbja a hétgólos Lukács Viktória volt, a különdíjat Takamado Hiszako hercegnőtől vehette át.

További eredmények, középdöntő, 2. forduló, I. csoport: • Szerbia–Németország 29–28 • Dánia–Hollandia 27–24 • Norvégia–Koreai Köztársaság 36–25. A csoport állása: 1. Norvégia 6 pont, 2. Németország 5, 3. Hollandia 4 (113–103), 4. Szerbia 4 (113–125), 5. Dánia 3, 6. Koreai Közt. 2.

Az első két helyezett jut az elődöntőbe. A II. csoportban kedden játszanak (13.30-kor lesz a svéd–román mérkőzés).

Alsóházi rájátszás:

A 15. helyért: • Angola–Argentína 30–27 (13–17).

A 17. helyért: • Brazília–Szenegál 22–18 (13–9).

A 19. helyért: • Szlovénia–Kongói Demokratikus Köztársaság 29–27 (14–13).A 21. helyért: • Kuba–Kazahsztán 33–31 (15–14), hétméteresekkel.A 23. helyért: • Kína–Ausztrália 33–15 (17–7).