Női kézilabda nemzetközi kupákban történt: magyar és román csapatok a BL-ben és az EHF-kupában

A női kézilabda Bajnokok Ligája és az EHF-kupa magyar és román résztvevőinek hétvégi eredményeit foglaljuk össze.

BL: az FTC tíz góllal legyőzte a Bukaresti MSC-t

A Ferencváros 33–23-ra legyőzte a Bukaresti MSC csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában Érden.

Elsöprő kezdést produkált a Ferencváros, amely a 13. percben már 9–2-re vezetett. A két csapat támadójátéka és védekezése között egyaránt nagy különbség volt, a házigazdák rendkívül hatékonyan lőttek és keményen, pontosan védekeztek.

Az FTC minden posztról eredményes volt, ezzel széthúzta ellenfele védőfalát. Folyamatosan nőtt a különbség, és a bukarestiek a meccs harmadánál már másodszor kértek időt. Majd támadásban levitték a kapusukat, így létszámfölényes helyzetet teremtettek, de a magyar együttes néhányszor ezt is ki tudta használni. A románok 5–14-es állás után minden hazai gólra tudtak válaszolni, de így is kilencgólos hátrányban voltak a szünetben.

A második felvonásban sem változott a játék képe, Bíró Blanka továbbra is remekül védett, a Ferencváros pedig erre alapozva egy négyes gólsorozattal kezdett (23–10). A legnagyobb különbség a 43. percben volt (27–13), a Bukaresti MSC a 49. perc után tudta csökkenteni hátrányát, ekkor a magyar játékosok fáradni látszottak, ám egy időkérés után új lendületet vettek, és végül tíz góllal nyertek.

A két csapat ötödik alkalommal találkozott, az FTC-nek négy vereség után először sikerült győznie.

A Ferencváros jövő vasárnap a dán Team Esbjerg otthonában folytatja szereplését a BL középdöntőjében, míg a bukarestiek a francia Metz Handballt fogadják.

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 27–27-es döntetlent játszott a francia Brest Bretagne csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában, vasárnap. A győriek napra pontosan két év óta veretlenek a BL-ben.

A két csapat harmadik alkalommal találkozott egymással, két győri siker után először játszottak döntetlent. A mezőny legeredményesebb játékosa a franciák szlovén légiósa, Ana Gros volt hat góllal. Az ETO-ban Veronica Kristiansen és Fodor Csenge is ötször talált be.

Nagyarányú győzelmet aratott a Râmnicu Vâlcea-i MSC, amely 15 gól különbséggel verte a szlovén RK Krim Mercator Ljubljanát (31–16). Florentina Pera az utolsó hét percben nem kapott gólt (és négyszer talált be). A hazaiaktól Irina Glibko volt a legeredményesebb 9 góllal, a vendégektől Harma van Kreij 5 gólig jutott. A találkozót magyar bírópáros, Horváth Péter és Márton Balázs vezette.

A győriek szombaton a montenegrói Buducsnost Podgorica csapatát fogadják, a vâlceaiak pedig a svéd IK Sävehofot látják vendégül.

Eredmények, középdöntő, 1. forduló:

1. csoport: • Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria–Bukaresti MSC 33–23 (19–10) – góldobók: Schatzl Nadine 8, Klujber Katrin Gitta 7, Háfra Noémi 5, Kovacsics Anikó és Lukács Viktória 4–4, Debreczeni-Klivinyi Kinga 3 és Danick Snelder 1, illetve Cristina Neagu 7, Andrea Lekics 6, Crina Pintea 4, Dragana Cvijic 3, Iulia Curea 2 és Linnea Torstensson 1 • Vipers Kristiansand (norvég)–Team Esbjerg (dán) 31–35 (15–16) • Metz Handball (francia)–Rosztov-Don (orosz) 23–20 (11–11). A csoport állása: 1. Metz 8 pont, 2. Esbjerg 6, 3. Vipers 5 (151–150), 4. Rosztov-Don 5 (126–125), 5. FERENCVÁROS 3 (136–146), 6. BUK. MSC 3 (113–126).

2. csoport: • Győri Audi ETO KC–Brest Bretagne (francia) 27–27 (15–17) • Râmnicu Vâlcea-i MSC–RK Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 31–16 (14–8) • Buducsnost Podgorica (montenegrói)–IK Sävehof (svéd) 30–25 (18–14). Az állás: 1. GYŐR 9 PONT (162–124), 2. Brest Bretagne 9 (157–134), 3. Buducsnost Podgorica (montenegrói) 6, 4. RÂMNICU VÂLCEA 2 (117–123), 5. IK Sävehof (svéd) 2 (124–152), 6. Ljubljana 2 (114–144).

EHF-kupa

A Debreceni VSC Schaeffler háromgólos vereséget szenvedett a német Thüringer HC otthonában vasárnap a női kézilabda EHF-kupa csoportkörének negyedik fordulójában. A német csapat múlt szombaton 26–19-re nyert Debrecenben. A két-két győzelemmel és vereséggel álló debreceniek szombaton a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadják.

Többször is ötgólos hátrányban volt, de végül döntetlent játszott a horvátországi Podravka Kapronca/Koprivnica otthonában a címvédő Siófok KC. A Balaton-parti együttes a múlt héten, hazai környezetben is „ikszelt” kaproncai riválisával, akkor 30–30 lett az eredmény.

A csoport kullogója, a Nagydisznódi Magura nem tudott visszavágni a Dániában elszenvedett 11 gólos vereségért, a Szeben megyei gárda hazai pályán is kikapott, ezúttal „csak” öt góllal. A Magura sorozatban 10. meccsén veszített az EHF-kupában.

A Siófok KC két-két győzelemmel és döntetlennel vezeti csoportját, vasárnap pedig a dán Koppenhága vendége lesz, míg a Magura a Podravkát fogadja.

Az Érd HC 29–23-ra nyert a lengyel bajnok MKS Lublin otthonában vasárnap. Múlt szombaton az Érd házigazdaként 29–24-re nyert lengyel riválisával szemben. A Lublin akkor és ezúttal is csupán 11 játékost nevezett.

Két döntetlen és egy vereség után első sikerét jegyezte a Brassói Korona MSC kizárását kihasználó Beszterce-Naszódi Glória, amely hazai pályán két góllal, 25–23-ra legyűrte ellenfelét, az Odense Handbold együttesét. Dániában egy héttel korábban hat góllal kapott ki a besztercei együttes (25–19).

A két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló érdiek szombaton a dán Odense otthonában folytatják szereplésüket, a besztercei csapat a lengyel Lublint látja vendégül.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

A-csoport: • Thüringer HC (német)–Debreceni VSC Schaeffler 26–23 (15–13) • DHK Baník Most (cseh)–Kastamonu Belediyesi GSK (török) 28–31 (14–13). A csoport állása: 1. Thüringer HC 8 pont, 2. Kastamonu Belediyesi 4 (118–113), 3. DVSC SCHAEFFLER 4 (109-111), 4. Baník Most 0.

B-csoport: • Podravka Kapronca/Koprivnica (horvát)–Siófok KC 33–33 (16–15) • Nagydisznódi Magura–Koppenhága Handball (dán) 28–33 (20–17). Az állás: 1. SIÓFOK 6 PONT (130–109), 2. Podravka 6 (129–115), 3. Koppenhága 4, 4. MAGURA 0.

C-csoport: • MKS Lublin (lengyel)–Érd HC 23–29 (12–14) • Beszterce-Naszódi Glória–Odense Handbold (dán) 25–23 (13–12). Az állás: 1. ÉRD 7 PONT, 2. Odense 6, 3. GLÓRIA 4, Lublin 1.