Női és férfi kézilabda Bajnokok Ligájában történt

A legfőbb kézilabda kupasorozat magyar és román szereplőinek hétvégi eredményeit foglaljuk össze.

Női BL: továbbjutott a Râmnicu Vâlcea-i MSC

A Florentin Pera edzette román bajnok Râmnicu Vâlcea MSC először jutott a női Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután a 2. csoport 5., utolsó előtti fordulójában nyolc góllal jobbnak bizonyult a svéd IK Sävehofnál, s most már biztosan nem csúszhat a 4., utolsó továbbjutást jelentő hely alá a hatosban.

Eredmények: • Râmnicu Vâlcea MSC–IK Sävehof 28–20 (16–10) – a vâlceai góldobók: Mireya Gonzalez Alvarez 7, Kristina Liscevics 6, Ann Grete Norgaard 5, Asma Elghaoui 4, Alexandra Badea 3, Irina Glibko, Jelena Trifunovics és Roberta Stamin 1–1; a skandinávok legjobbja az 5 gólos Ida Staxen Lagerbon volt • Brest Bretagne Handball (francia)–RK Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 37–26 (19–14). Vasárnap játszották a Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO KC mérkőzést. A 2. csoport állása: 1. GYŐRI AUDI ETO KC 15 PONT/8 MÉRKŐZÉS (246–196), 2. Brest Bretagne 15/9 (282–236), 3. Buducsnoszt 10/8, 4. RM. VÂLCEA 7/9., 5. Krim Mercator 3/9, 6. Sävehof 2/9.

Az 1. csoportban: • Vipers Kristiansand (norvég)–Rosztov-Don (orosz) 29–32 (16–25). Vasárnapra maradt két mérkőzés: Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria–Team Esbjerg (dán) és Metz Handball (francia)–Bukaresti MSC. Az állás: 1. Metz 11 pont/8 mérkőzés (232–214), 2. Rosztov-Don 11/9 (250–240), 3. Team Esbjerg 11/8 (234–224), 4. BUK. MSC 9/8, 5. Vipers Kristiansand 5/9, 6. FTC 3/8.

Az utolsó fordulóban március 7-én szombaton a győriek a Râmnicu Vâlcea MSC-t fogadják, a Fradi a Rosztov-Don vendége lesz és a Bukaresti MSC a Vipers Kristiansandot látja vendégül.

Férfi BL

A Telekom Veszprém 32–22-re győzött az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton. Az előző idényben BL-ezüstérmes magyar együttes a negyeddöntőbe jutásért a lengyel Orlen Wisla Plock csapatával találkozik, amelyet a spanyol Javier Sabaté, a veszprémiek korábbi vezetőedzője irányít.

A mérkőzés mindkét csapat számára tét nélküli volt, az előző fordulóban ugyanis eldőlt, hogy a Veszprém a második helyén végez csoportjában, a Motor viszont nem juthat tovább.

A vendégcsapat legeredményesebb játékosa Dragan Gajics volt öt góllal, a mezőny legjobbjának pedig Székely Márton bizonyult.

A két együttes hatodszor találkozott egymással a BL-ben, a Veszprém egy vereség mellett ötödször nyert.

A veszprémiek tíz győzelemmel és négy vereséggel zárták a csoportkört. Következő ellenfelük, a Wisla Plock az alsóház rájátszásában a spanyol Bidasoa Irún csapatát búcsúztatta 51–49-es összesítéssel. A párharc során a lengyeleknél Szita Zoltán 13 gólt dobott – a visszavágón őt választották a mezőny legjobbjának –, a spanyoloknál Bartók Donát négyszer talált be.

A negyeddöntőbe jutásért Plockban március 21-én vagy 22-én, Veszprémben pedig egy héttel később lépnek pályára a csapatok.

A MOL-Pick Szeged 30–28-ra kikapott a Barcelona otthonában, a magyar együttes a negyeddöntőbe jutásért a címvédő északmacedón HC Vardar Szkopjéval találkozik, amellyel szemben tavaly a nyolc között búcsúzott.

A szegedi klub történetének ez volt a 200. Bajnokok Ligája-mérkőzése.

A legeredményesebb játékos a barcelonai Luka Cindric és Jure Dolenec, valamint a szegedi Bodó Richárd volt egyaránt hét góllal.

A két együttes huszadszor találkozott egymással a nemzetközi kupaporondon, öt szegedi siker mellett ez volt a Barcelona 15. győzelme.

A katalánok tétmérkőzésen 2018 áprilisa, a BL-ben pedig 2015 decembere óta veretlenek hazai pályán. A mostani idényben csupán egy tétmeccset veszítettek, Szegeden kaptak ki 31–28-ra a BL csoportkörének első fordulójában.

A szegediek kilenc győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel az A-csoport harmadik helyén végeztek. Következő ellenfelük, a címvédő Vardar Szkopje a második csoportban hatodik lett, és anyagi gondok miatt az idény közben meggyengült, mert három kulcsjátékosa is távozott.

A negyeddöntőbe jutásért Szkopjéban március 21-én vagy 22-én, Szegeden pedig egy héttel később lépnek pályára a csapatok. Amennyiben a Szeged továbbjut, a nyolc között a Telekom Veszprémmel találkozhat.

Eredmények, csoportkör, 14. (utolsó) forduló:

A-csoport: • Barcelona (spanyol)–MOL-Pick Szeged 30–28 (13–15) • SG Flensburg-Handewitt (német)–RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 29–26 (15–12). Az Aalborg Handbold (dán)–Elverum Handball (norvég) és Paris Saint-Germain HB (francia)–HC PPD Zágráb (horvát) találkozót vasárnap játszották. A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 26 pont/14 mérkőzés, 2. PSG 20/13 (407–363), 3. MOL-PICK SZEGED 20/14 (409–370), 4. Flensburg-H. 15/14, 5. Aalborg 13/13, 6. Celje 6/14, 7. Zágráb 5/13, 8. Elverum 3/13.

B-csoport: • Motor Zaporizzsja (ukrán)–Telekom Veszprém 22–32 (8–17) • HC Meskov Breszt (fehérorosz)–Porto Sofarma (portugál) 32–35 (13–17) • HC Vardar Szkopje (északmacedón)–Montpellier HB (francia) 27–31 (13–14) • PGE VIVE Kielce (lengyel)–THW Kiel (német) 32–30 (16–18). A végeredmény: 1. Kiel 20 pont, 2. TELEKOM VESZPRÉM 20, 3. PGE Vive Kielce (lengyel) 18, 4. Montpellier 17, 5. Porto Sofarma 14, 6. Vardar 11, 7. Meskov Breszt 8, 8. Motor Zaporizzsja 4.

A csoportok első hat csapata továbbjut, az első helyezettek az egyenes kieséses szakasz első fordulójában nem lépnek pályára.