Nemzetközi kézilabdakupákban történt

A Bajnokok Ligája és az EHF-kupa magyar és román szereplőinek vasárnapi eredményeit foglaljuk össze.

Női BL

A Ferencváros 26–25-re legyőzte Érden a vendég dán Esbjerget vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában. A magyar csapat számára vasárnap tét nélküli volt az érdi mérkőzés, ugyanis az előző fordulóban eldőlt, hogy nem juthat tovább a negyeddöntőbe. A mezőny legeredményesebb játékosa Klujber Katrin volt 12 góllal, a másik oldalon a világbajnok holland Estavana Polman tízszer talált be. A Ferencváros szombaton az orosz Rosztov-Don otthonában zárja a középdöntőt, egyben idei BL-szereplését.

A már továbbjutott Bukaresti MSC két góllal kikapott a Metz Handball otthonában, a franciáknak adott pillanatban hatgólos előnyük is volt. A legeredményesebb játékos Grace Zaadi Deuna volt 6 góllal a házigazdáktól, a fővárosiak legjobbjai, Elizabeth Omoregie és Andrea Lekics 5 gólig jutottak. A Bukaresti MSC a középdöntő utolsó fordulójában a norvég Vipers Kristiansandot fogadja szombaton.

A címvédő Győri Audi ETO KC 28–27-re győzött a montenegrói Buducsnoszt Podgorica otthonában vasárnap, ezzel biztosan csoportelsőként jut a negyeddöntőbe. A győriek ellenfele a budapesti négyes döntőbe jutásért a Bukaresti MSC lesz. A mezőny legeredményesebb játékosa az ETO montenegrói jobbátlövője, Katarina Bulatovics volt nyolc góllal, a hazaiaknál Jovanka Radicsevics héttel zárt. A két együttes 21. alkalommal találkozott egymással a nemzetközi porondon, a győrieknek három vereség és négy döntetlen mellett ez volt a 14. győzelmük. Szombaton a győriek hazai pályán a Râmnicu Vâlcea-i MSC ellen zárják a középdöntőt.

Eddig nem közölt eredmények, középdöntő, 5. forduló:

1. csoport: • Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria–Team Esbjerg (dán) 26–25 (13–15) • Metz Handball–Bukaresti MSC 28–26 (14–13). A csoport állása: 1. Metz 13 pont, 2. Rosztov-Don (orosz) 11 (250–240), 3. Team Esbjerg 11 (259–250), 4. BUK. MSC 9, 5. Vipers Kristiansand (norvég) 5 (259–275), 6. FTC 5 (244–262).

2. csoport: • Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO KC 27–28 (17–12). A csoport állása: 1. GYŐR 17 PONT, 2. Brest Bretagne (francia) 15, 3. Buducsnost 10, 4. RÂMNICU VÂLCEA-I MSC 7, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 3, 6. IK Sävehof (svéd) 2.

Férfi BL

Vasárnap kialakult a negyeddöntőbe jutásért sorra kerülő forduló párosítása a férfi kézilabda Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában. Az alsó ágról a lengyel Orlen Wisla Plock mellett a Bukaresti Dinamó csatlakozott a mezőnyhöz. A fővárosiak kettős győzelemmel, 52–49-es összesítéssel jutottak tovább, a visszavágón 26–24 (13–12) arányban bizonyultak jobbnak a Sporting Lisszabon CP-nél.

A Dinamó góldobói: Mihai Asoltanei 7, Mamdouh Shebib 6, Răzvan Gavriloaia 5, Amine Bannour és Raul Nantes Campos 3–3, Stefan Vujics 2; a vendégektől a román idegenlégiós, Valentin Ghionea volt a legjobb 5 találattal.

A nyolcaddöntőben a francia bajnok Paris Saint-Germain HB lesz a dinamósok ellenfele, március 18. és 22. között a román, egy hétre rá a francia fővárosban játszanak.

A felső ág két csoportjából az első hat-hat csapat továbbjutott, de az első helyezettek az egyenes kieséses szakasz első fordulójában nem lépnek pályára.

Az már szombaton biztossá vált, hogy a negyeddöntőbe jutásért a Telekom Veszprém éppen a Wisla Plockkal találkozik, amelyet a korábbi veszprémi vezetőedző, a spanyol Javier Sabaté irányít, balátlövője pedig a magyar válogatott Szita Zoltán. A MOL-Pick Szeged ellenfele a címvédő északmacedón Vardar Szkopje lesz, amely tavaly a legjobb nyolc között elbúcsúztatta a csongrádiakat. A párharcok első meccsét mindkét magyar csapat idegenben játssza március 21-én vagy 22-én, a hazai visszavágóra egy héttel később rendezik. Amennyiben a veszprémiek és a szegediek is továbbjutnak, a negyeddöntőben egymással találkoznak.

Az A-csoport vasárnapi eredményei: • Aalborg Handbold (dán)–Elverum Handball (norvég) 30–28 (18–11) • Paris Saint-Germain HB (francia)–HC PPD Zágráb (horvát) 37–26 (17–12). A végeredmény: 1. Barcelona (spanyol) 26 pont, 2. PSG 22, 3. MOL-PICK SZEGED 20, 4. Aalborg 15, 5. Flensburg-Handewitt (német) 15, 6. RK Celje Pivovarna Lasako (szlovén) 6, 7. PPD Zágráb 5, 8. Elverum 3.

A B-csoport végeredménye: 1. THW Kiel (német) 20 pont, 2. TELEKOM VESZPRÉM 20, 3. PGE Vive Kielce (lengyel) 18, 4. Montpellier HB (francia) 17, 5. Porto Sofarma (portugál) 14, 6. Vardar Szkopje (északmacedón) 11, 7. Meskov Breszt (fehérorosz) 8, 8. Motor Zaporizzsja (ukrán) 4.

Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

Párosítások a negyeddöntőbe jutásért: • Bukaresti Dinamó–Paris Saint-Germain HB, Orlen Wisla Plock–Telekom Veszprém, Vardar Szkopje–MOL-Pick Szeged, RK Celje PL–PGE Vive Kielce, Porto Sofarma–Aalborg HB és SG Flensburg-Handewitt–Montpellier HB.

Női EHF-kupa

A címvédő Siófok KC 38–29 (24–12) arányban győzött a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK otthonában vasárnap a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Kastamonu három évvel ezelőtt és tavaly ősszel a selejtező harmadik fordulójában a Vác együttesét, február elején pedig a csoportkörben a Debrecent búcsúztatta az EHF-kupában. A párharc győztese az elődöntőben a HK Lada Toljatti vagy a dán Odense HB csapatával találkozik, az első meccset az oroszok nyerték 31–28-ra.

Férfi EHF-kupa

A Grundfos Tatabánya négy góllal kikapott a francia Pays d’Aix Université Club otthonában a férfi EHF-kupa csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap Aix en Provence-ban. A vendégek legeredményesebb játékosa Hornyák Péter volt négy góllal. Az egy győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel álló Grundfos Tatabánya március 21-én a spanyol BM Logrono La Rioja otthonában folytatja szereplését az EHF-kupa csoportkörében.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló, D-csoport: • Pays d’Aix Université Club (francia)–Grundfos Tatabánya KC 26–22 (14–8) • Füchse Berlin (német)–BM Logrono La Rioja (spanyol) 33–26 (15–14). Az állás: 1. Füchse Berlin 5 pont, 2. PAUC 4 (102–100), 3. GRUNDFOS TATABÁNYA 4 (99–102), 4. Logrono La Rioja 3.