Nemzetek Ligája: magyar remi Moszkvában, újabb román vereség

A magyar válogatott gól nélküli döntetlent játszott szerdán a 3. csoportot vezető oroszok vendégeként a labdarúgó Nemzetek Ligája másodosztályának megfelelő B-divízió negyedik fordulójában. Az 1. csoportban Románia újabb vereséget szenvedett.

Az olasz Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a pontosztozkodással maradt a négyes második helyén egy ponttal lemaradva a két éve vb-negyeddöntős oroszoktól, illetve négy ponttal a törökök és öttel a szerbek előtt.

A magyar válogatott legközelebb november 12-én az év legfontosabb mérkőzésén Izlandot fogadja Európa-bajnoki pótselejtezőn a budapesti Puskás Arénában, majd Szerbiát és Törökországot látja vendégül három, illetve hat nappal később a Nemzetek Ligája utolsó két fordulójában.

A találkozót az angol Michael Oliver vezette.

Mindkét csapat kényelmes tempóban kezdte a mérkőzést. Amikor az oroszoknál volt a labda, ők támadóbb szellemben próbáltak futballozni, de a magyar védelem rendkívül stabil volt. A vendégek is vezettek néhány akciót, elsősorban a bal oldalon Holender Filip révén, ám ezek egyikéből sem sikerült helyzetig jutni, csak néhány távoli, egyben veszélytelen lövés jött össze. A játékrész derekától a hazaiak kis mezőnyfölényt harcoltak ki, de a három magyar belső védő rendre jó ütemben lépett közbe, kiválóan futballozott a trió. Teljesítményükről mindent elárul, hogy a szünetig egyetlen kapura lövése volt a csoportot veretlenül vezető riválisnak, de akkor sem akadt dolga Dibusz Dénesnek.

A folytatásban viszont nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak az oroszok, ennek nyomán először az 54. percben kellett nagyot védenie Dibusznak egy megpattanó lövésnél, nem sokkal később pedig a keresztléc segítette ki. Ebben a periódusban a magyar csapatnak nem maradt ereje támadásépítésre, viszont amikor húsz perc után kiszabadult a szorításból, akkor a honosított Loic Nego próbálkozhatott közeli kapáslövéssel, de kísérletét blokkolták. Ezt leszámítva az orosz együttes irányított, azonban a vendégvédelem továbbra is állta a sarat, így az ígéretes akciók rendre elhaltak a magyar 16-osnál. A hajrában ismét fokozódott a nyomás Dibusz kapuján, azonban a hátsó alakzat továbbra is megingás nélkül állta a sarat, így a magyarok kihúzták kapott gól nélkül a találkozót, azaz egy ponttal távoztak Moszkvából, amire legutóbb 1991-ben volt példa.

A magyar válogatott összeállítása: Dibusz Dénes – Botka Endre, Willi Orbán, Szalai Attila – Loic Nego, Sigér Dávid, Kalmár Zsolt (76. perc Schäfer András), Holender Filip (46. perc Fiola Attila) – Gazdag Dániel (46. perc Nagy Ádám) – Szalai Ádám (83. perc Könyves Norbert), Nikolics Nemanja (61. perc Varga Kevin).

Eredmények, Nemzetek Ligája, B-divízió, 3. csoport, 4. forduló: • Oroszország–Magyarország 0–0 • Törökország–Szerbia 2–2 (gól: Hakan Calhanoglu – 57. és Ozan Tufan – 76. perc, illetve Szergej Milinkovics-Szavics – 22 és Alekszandr Mitrovics – 49. perc, 11 m). A csoport állása: 1. Oroszország 8 pont, 2. MAGYARORSZÁG 7, 3. Törökország 3, 4. Szerbia 2.

*

A Mirel Rădoi szövetségi kapitány edzette román válogatott egy hét leforgása alatt sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, ezúttal hazai pályán, a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban, kapott ki az osztrák csapattól. A mérkőzést a lengyel Daniel Stefanski vezette. Korábban az Izland elleni Európa-bajnoki pótselejtezőn (1–2), és az NL 3. fordulójában Norvégiában (0–4) kapott ki a nemzeti csapat.

A német Franco Foda szövetségi kapitány együttesében szinte kivétel nélkül Bundesligában játszók szerepeltek, az egyetlen gól mellett két kapufát is rúgtak.

A hazai csapat több támadást vezetett, a kapu előtt viszont elfogyott a tudomány, csak egy les miatt meg nem adott találatra tellett. Az összecsapás a 75. percben dőlt el David Alaba beadását Christoph Baumgartner tálalta Alessandro Schöpf elé, aki értékesítette a ziccert (0–1). Ausztria ezzel visszavágott az egy hónappal ezelőtt Klagenfurtban elszenvedett 3–2-es vereségért.

A gyakorlatilag már feljutásra esélytelen román válogatott november 15-én Norvégiát fogadja a fővárosi Nemzeti Arénában, majd három napra rá Belfastban zárja a küzdelemsorozatot Észak-Írország ellenében.

A román válogatott összeállítása: Ciprian Tătăruşanu – Mihai Bălaşa, Andrei Burcă, Alin Toşca, Nicuşor Bancu – Alexandru Maxim (62. perc Alexandru Cicâldău), Răzvan Marin, Nicolae Stanciu (83. perc Gabriel Iancu) – Ciprian Deac (83. perc George Puşcaş), Denis Alibec (62. perc Claudiu Keşerü), Alexandru Mitriţă (76. perc Ianis Hagi); fel nem használt cserék: Florin Niţă, David Lazar – Alexandru Creţu, Cristian Manea, Mario Camora.

Eredmények, Nemzetek Ligája, B-divízió, 1. csoport, 4. forduló: • Románia–Ausztria 0–1 (gól: Alessandro Schöpf – 75. perc) • Norvégia–Észak-Írország 1–0 (Stuart Alan Dallas – 68. perc, öngól). Az állás: 1. Ausztria 9, 2. Norvégia 9, 3. ROMÁNIA 4, 4. Észak-Írország 1.

Izland újabb vereséggel és kieséssel néz a pótselejtező elé

A magyarok novemberi pótselejtezős ellenfele, az izlandi válogatott négy fordulót követően is pont nélkül áll a labdarúgó Nemzetek Ligája élvonalában: ezúttal a világranglista-vezető belgák győztek 2–1-re Reykjavíkban.

A szigetországiak újabb kudarcukkal már biztosan kiestek az A-divízióból. Csoportjukban Anglia már az első félidőben tíz főre fogyatkozva, végül kettős emberhátrányban szenvedett vereséget Dániától hazai pályán.

További érdekesség, hogy a 2018-as világbajnoki döntő párosításában rövid időn belül harmadszor győztek a franciák, ezúttal Zágrábban.

Az olasz válogatott immáron 19 mérkőzés óta veretlen, ezúttal Bergamóban 1–1-es döntetlent játszott Hollandiával.

Eredmények, Nemzetek Ligája, 4. forduló:

A-divízió:

1. csoport: • Lengyelország–Bosznia-Hercegovina 3–0 • Olaszország–Hollandia 1–1. Az állás: 1. Lengyelország 7 pont, 2. Olaszország 6, 3. Hollandia 5, 4. Bosznia-Hercegovina 2.

2. csoport: • Anglia–Dánia 0–1 • Izland–Belgium 1–2. Az állás: 1. Belgium 9, 2. Anglia 7, 3. Dánia 7, 4. (és kiesett) Izland 0.

3. csoport: • Horvátország–Franciaország 1–2 • Portugália–Svédország 3–0. Az állás: 1. Portugália 10 (9–1), 2. Franciaország 10 (7–3), 3. Horvátország 3, 4. Svédország 0.

B-divízió:

2. csoport: • Skócia–Csehország 1–0 • Szlovákia–Izrael 2–3. Az állás: 1. Skócia 10 pont, 2. Csehország 6, 3. Izrael 5, 4. Szlovákia 1.

4. csoport: • Bulgária–Wales 0–1 • Finnország–Írország 1–0. Az állás: 1. Wales 10 pont, 2. Finnország 9, 3. Írország 2, 4. Bulgária 1.

C-divízió:

2. csoport: • Észak-Macedónia–Grúzia/Georgia 1–1 • Észtország–Örményország 1–1. Az állás: 1. Észak-Macedónia 6 (7–6), 2. Grúzia/Georgia 6 (5–4), 3. Örményország 5, 4. Észtország 2.

3. csoport: • Moldovai Köztársaság–Szlovénia 0–4 • Görögország–Koszovó 0–0. Az állás: 1. Szlovénia 10 pont, 2. Görögország 8, 3. Koszovó 2, 4. Moldovai Közt. 1.

4. csoport: • Fehéroroszország–Kazahsztán 2–0 • Litvánia–Albánia 0–0. Az állás: 1. Fehéroroszország 7 pont, 2. Litvánia 5, 3. Albánia 5, 4. Kazahsztán 4.

Azonos pontszám esetén elsősorban az egymás elleni eredmények rangsorolnak.