Nagyenyeden terjeszkedne a Deltamed, mentőautó felszereléseket gyártó vállalat

Sok érdeklődő fordult meg a reklámsátorban

Nagyenyeden terjeszkedne a Deltamed, mentőautó felszereléseket gyártó vállalat
Sikeres munkaerő toborzót tartott szombaton, 2021. 07. 17-én a Deltamed a város központjában felállított bemutató standnál, ahol a cég szóvivője elmondta: már kora délelőtt várakozáson felüli volt azon jelentkezők létszáma, akik megfelelnek a munkaköri követelményeknek, így valószínűleg már jövő év elején beindulhat a termelés.

A száz százalékban hazai tulajdonban levő Deltamed Kelet-Európa legnagyobb mentőautó felszereléseket gyártó vállalata.  Közel negyedszázad alatt a cég töretlenül növelte forgalmát, amely az utóbbi három évben meghaladta a 35 millió eurót. Termelőegységei Gyaluban vannak, összesen hét csarnok, amelyek azonban kevésnek bizonyulnak egy-egy nagyobb megrendelés esetén, ezért szükséges a vállalkozás kiterjesztése.

A szombati bemutatón nem rendeztek sajtótájékoztatót és hivatalos közleményeket sem adtak ki, viszont a szervezők készséggel álltak rendelkezésünkre. Lőrincz Helga alpolgármestertől megtudtuk, hogyan esett a választás Nagyenyedre: a jelenlegi városvezetés kezdettől felismerte, hogy Nagyenyed számára rendkívül fontos az új munkahelyek létesítése, a lakosság részéről ez az egyik leggyakrabban megfogalmazott kérés, hiszen nagyon sokan ingázni kényszerülnek Gyulafehérvárra vagy ennél messzebbre is, ezért intenzíven foglalkozott a befektetők idevonzásával. A népszerűsítés valahogyan eljutott a Deltamedhez is, amelyik elemezte a helyi adottságokat és lehetőséget látott egy új egység megnyitására, ahol kezdetben 40 főt alkalmaznának, majd később bővítenék a termelést. „Ez a fajta profil nagyon is megfelel a városunknak, mert környezetkímélő, tiszta, kellemes és biztonságos  munkahelyeket ajánl a lakosságnak. Több lehetséges helyszínt mutattunk meg a cég vezetőinek, valószínűleg a Tribun Tudoran utcában levő parcellákat fogják kiválasztani a gyár felépítéséhez”- mondta Lőrincz Helga.

Oana Badea polgármester így összegezte a szombati eseményt: „Egy vállalkozó le szeretne telepedni Nagyenyeden. Ez egy fontos lépés a város életében, ugyanakkor nagyon örülünk annak, hogy közösségünk hozzájárulhat egy szakipar fejlesztéséhez. Megelégedéssel tölt el nem utolsó sorban az is, hogy mandátumom kezdetén megígértem, hogy mindent megteszek a munkahelyek számának növeléséért, a több éves kiatartó munka pedig kezdi meghozni gyümölcsét”.

Ioana Szabo, a cég kommunikációért felelős megbízottja a következőket nyilatkozta lapunknak: „Fantasztikusan reagáltak az emberek a kínálatunkra, sok érdeklődő fordult meg a reklámsátorban, a pozitív feed-back alapján pedig nagy valószínűséggel a jövő év elején már megkezdhetjük a termelést, annak ellenére, hogy még csak tervként beszélhetünk egyelőre az egészről. Ez egy olyan beruházás, amelyben hiszünk, még elemeznünk kell ugyan a kitöltött kérdőíveket, de ezidáig optimisták vagyunk. Van néhány tényező, amely megerősít bennünket abban, hogy megéri befektetni Nagyenyeden: az autópálya, a megfelelő szakoktatás és nem utolsósorban a polgármester és alpolgármester asszonyok támogatása, akik most is a helyszínen tartózkodnak velünk.”

A szóvivő hozzátette: „Lehet, hogy a 40 alkalmazott nem tűnik túl soknak, de 1997-ben Gyaluban is hasonlóan kezdtünk, mára pedig már hét termelőcsarnokunk van, 170 alkalmazottal. A befektetés kölcsönösen előnyös  lenne számunkra is és az enyedieknek is, akiknek ráadásul már nem kellene naponta több kilométert ingázniuk”. A fizetések nagyságára vonatkozóan, Ioana Szabo kitérő választ adott; szerinte ezt azért nem lehet konkrétan megmondani, mert a bérezés függ a munka típusától és a szakképzettségtől, de a próbamunka is sokat számít majd. A cég vállalja, hogy a kiszemelt jelentkezőket két hónapig a gyalui üzemben taníttatja úgy, hogy a napi ingázást is ingyenesen  biztosítja számukra, az utazásra fordított időt pedig levonja a nyolc órás munkaidőből. A cégnek 1-2 mérnökre, 1-2 csapatvezetőre, 1 adminisztrátorra, 2 minőségi ellenőrre, 1 D kategoriás gépkocsivezetőre, 1 takarítónőre, 2-3 autó villanyszerelőre és 20 alkatrész szerelőre lenne szüksége, de a munkaköri összetétel még változhat.

Az új gyár kétségkívül pozitív hatással lenne Nagyenyed gazdaságára és társadalmára, hiszen amióta az 1990-es évek elején a fémfeldolgozó nagyüzem bezárta kapuit, alig akadt nagyobb beruházás a településen, ami ingázásra, nagyobb városokba való elköltözésre vagy külföldi munkavállalásra kényszerítette az aktív lakosság számottevő részét.

Borítókép: a nagyenyedi városháza Facebook oldala