Menetelés Dohában

Mihaela Buzărnescu és Monica Niculescu is bejutott a 3,2 millió dollár összdíjazású keménypályás dohai (Katar) WTA-torna nyolcaddöntőjébe. Mihaela Buzărnescu szenzációszámba menő 6:1, 6:3 arányú győzelmet aratott a 20 éves lett Jelena Osztyapenko (6. a világranglistán) fölött, míg Monica Niculescu ellenfele, a 29 esztendős szlovák Magdalena Rybariková (18.) 6:7 (6), 6:2, 3:0 állásnál feladta.

A 27 éves Buzărnescunak (43.), aki a múlt esztendő elején a WTA ranglista 540. helyén volt, ez az első győzelme top 10-es játékos ellen, aki nem mellékesen junior wimbledoni bajnok és felnőtt Roland Garros-tornagyőztes.

Buzărnescu tökéletesen kezdte a meccset és már 5:0-ra vezetett, amikor a lett játékos breakelt, de Mihaela mindössze 27 perc eltelte után kiszerválta a játszmát. A második szettet Ostapenko kezdte jobban, 2:0-ra vezetett, de Buzărnescu 3:2-re fordított, majd 3:3 után megnyerte a következő három gémet, és 65 perc alatt legyőzte sokkal esélyesebb ellenfelét.

A selejtezőből érkező 30 esztendős Monica Niculescu az első fordulóban Marija Sarapovát búcsúztatta, most pedig a harmadik szettben szlovák ellenfele lábsérülés miatt visszalépett. A két román játékos eddigi jutalma 33 750 dollár és 105 WTA pont. Így mind a négy román teniszező továbbjutott a nyolcaddöntőbe, korábban Simona Halep és Sorana Cârstea tette ezt.

Buzărnescu a német Julia Görges (10.) ellen folytatta, míg Niculescu ellenfele a világelső Caroline Wozniacki volt, aki 6:2, 6:0-ra „elgázolta” a német Carina Witthöftöt. Görges a cseh Barbora Strycovát búcsúztatta 6:2, 3:6, 6:1-gyel.

A csütörtöki folytatás már nem volt ennyire fényes, a 27 esztendős Cârstea (38.) mindössze 65 percet töltött a pályán a három évvel fiatalabb spanyol Garbine Muguruza Blanco (4.) társaságában, 6:0, 6:4-re kapott ki.

Halep 65 perc alatt 6:4, 6:3 arányban legyőzte a lett Anasztaszija Szevasztovát, Buzărnescu viszont sima 6:2, 6:2-es vereséget szenvedett Görgestől.

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic párosban bejutott a torna negyeddöntőjébe, miután csütörtökön szuper tie-breakben nyert. A negyedik helyen kiemelt magyar, francia kettős egy orosz páros, Veronika Kudermetova és Alla Kudrjavceva ellen győzött a nyolcaddöntőben. Az első szettet rövidítésben elveszítették ugyan Babosék, a folytatásban egyenlítettek, majd az 1 óra 36 perces összecsapás szuper tie-breakjében ellenfelük fölé kerekedtek.

Babos és Mladenovic januárban megnyerte az év első Grand Slam-tornáját, az Australian Open óta eltelt másfél hónapban azonban a páros nem játszott együtt. A dohai torna első fordulójában párosuk erőnyerő volt.

Eredmény, páros, nyolcaddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 4.)–Kudermetova, Kudrjavceva (oroszok) 6:7 (1), 6:4, 10–8.

Babosék a negyeddöntőben a Buzărnescu, Alizé Cornet román, francia vagy a nyolcadikként rangsorolt Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez szlovén, spanyol párossal találkoznak. Előbbiek az Alicja Rosolska, Abigail Spears (lengyel, amerikai) kettőst verték döntő rövidítésben 2:6, 6:4, 10–6-ra.