Megyei sikerlista megvalósításokkal és tervekkel

Megyei sikerlista megvalósításokkal és tervekkel
Mandátumának eddig eltelt két évét „leltározta fel” tegnapi sajtótájékoztatón Alin Tişe, a Kolozs Megyei Tanács elnöke négy nagyobb tematika köré csoportosítva mondanivalóját.

Az elöljáró nagy sikernek könyveli el az elnyert európai uniós pályázatokat, amelyek összege elérte a 166 millió eurót. Ebből 135 millió eurót 10 fontos program gyakorlatba ültetésével hasznosítottak, de még folyamatban van 9 másik projekt. És, amennyiben a szakminisztériumok is rábólintanak, további 19 ún. meghosszabbított kivitelezési határidejű egészségügyi és az infrastrukturális beruházás valósulhat meg.  

A pataréti hulladék-kálvária ügye megoldódni látszik. A négyévi, különféle okok miatti késés, és a később bekövetkezett talajcsuszamlás után ma már a szeméthegyből származó csurgalék a tisztítóállomás jóvoltából megtisztulva kerül a patakba. Az Integrált Hulladékmenedzselő Központ részben még ez év végén vagy a jövő év elején átadhatóvá válik – reméli a megyei elöljáró, hozzátéve, hogy az üzem működtetői tisztségére pályázatot írnak ki. Aki aztán menet közben vállalkozna a 2008-ban még korszerű, mára viszont már elavult technológia aktualizálására.

A megyei úthálózat javítására és felújítására évtizedek óta nem volt ekkora költségvetés. Az EU-tól elnyert 77 millió euróból és más forrásokból 38 utat, összesen 300 kilométert lehetett karbantartani, aszfaltozni, javítani. Ezen a nyáron 15 millió euró áll még rendelkezésre, és mivel lejár a kivitelező céggel a szerződés, licitet hirdetnek meg a folytatásra.

A gyermekkórház számára új, központosított székhelyet keresnek, mert a jelenlegi szétszórt felépítési szerkezet és leromlott állagú ingatlanok nem felelnek meg az igényeknek. Uniós pénz áll rendelkezésre erre a célra, ajánlatok is vannak arra vonatkozóan, hogy már meglevő épületet alakítsanak át gyermekkórházzá, és szakemberek elemzik a lehetőségeket. Tişe szerint ez lenne a jobbik változat, mert teljesen új épület felhúzása nehezebben valósulna meg. Így viszont egy év alatt megoldható ez a fontos kérdés – mondta a megyei elnök.