Megvan az idény első serlege az U-BT-nek

Megnyerte idénybeli első hivatalos mérkőzését, ezzel pedig elhódította a Szuperkupát a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabda csapata. A kupagyőztes együttes harmadik negyedbeli sziporkázó játékával magabiztosan győzött a bajnok Nagyváradi ESK otthonában, amely hiába játszott jól, nem tudta megszorítani a nyáron megerősödött kolozsváriakat.

Mihai Silvăşan vezetőedző a mérkőzést követően a csapatjátékot emelte ki, hiszen végig nagyon jól „járt” a labda, majd a csapat erejét hangsúlyozta. „Értékes játékosaink vannak, akik megértették, hogy a csapatnak kell játszaniuk, és nincs hely az önzésnek. Ez lehet az ász a kezünkben” – fogalmazott, majd máris a jövőbe tekintett: „Egy-két órát örvendünk, de aztán elő kell készítenünk az idénykezdet második döntőjét, az izraeli csapattal való összecsapást a FIBA Európa Kupa utolsó selejtezőfordulójából” – összegzett.

A szombati, a nagyváradi Antonio Alexe Arénában szervezett mérkőzésen az amerikai Jason Washburn szerezte meg a találkozó első pontjait, majd a szintén idén nyáron érkezett Stanimir Marinov triplájával a kolozsváriak már 5:0-ra vezettek. 9:2, illetve 20:10 után a házigazdák játéka feljavult, a negyed végére felzárkóztak, és a következő negyedben rövid időre a vezetést is átvették. A kiegyenlített második negyed után egy pontos előnnyel (40:39) vonult le a pályáról az U-BT, amely térfélcsere után Kendall Dykes és Aleksandar Rasic hárompontosaival indított, és néhány perc múlva már 10 ponttal vezetett (53:43). A negyed utolsó két perce ismét a vendégeknek kedvezett, akik 16 pontra növelték az előnyt (53:69), így az utolsó 10 percben – amelyben már 20 ponttal, 79:59-re is vezettek –, már nem volt kérdés, ki nyeri a Szuperkupát.

Végeredmény: Kolozsvári U-BT–Nagyváradi ESK 83:76 (20:19, 20:20, 29:14, 14:23); a kolozsvári pontszerzők: Washburn 23, Marinov és Easley 16–16, Dykes 15, Moldoveanu 5, Calnicenco és Rasic 3-3, Stamenkovic 2; játszott még: Török Roland.

Az U-BT az október 6-án kezdődő bajnokság első fordulójában a Piteşti-i Argeşt fogadja, de előbb október 3-án, idegenben, a FIBA Európa Kupa 2. selejtezőkörében az izraeli Ironi Ness Ziona lesz az ellenfele – a visszavágót egy hét múlva játsszák. A győztes főtáblára kerül.