Kézilabdahírek röviden

U ALEXANDRION: VERESÉG A NYITÁNYON

A Kolozsvári Universitatea Sportklub kétgólos vereséget szenvedett a Horia Demian Sportcsarnokban a Brassói Coronától a női kézilabda Virágok Ligája nyitófordulójában. Alin Bondar együttes 30–28 (15–12) arányban kapott ki. A találkozó elején még vezettek a kolozsvári egyetemisták (6–3), a Corona 8-nál érte utol a hazaiakat, majd szünetben már a brassóiak vezettek. A második félidőben egy ideig még kiegyensúlyozott küzdelem folyt, adott pillantban még 20–20 is volt az állás, de a vendégek jobban bírták a hajrát. Mihaela Ani-Senocico egymaga 17 gólt dobott (ebből 12-öt 7 m-esből).

A többi kolozsvári góldobó: Diana Alina Lazăr 6, Alekszandra Agnieszka Stoklosa 3 és Alexandra Dindiligan 2.

A többi eredmény: • Krajovai MSC–Brăilai Dacia Unirea 30–22 • Buzăui Glória MSC–Râmnicu Vâlcea-i MSC 14–24 • Szlatinai MSC–Nagydisznódi Magura 19–22 • Zilahi KK–Bukaresti MSC 22–25 • Beszterce-Naszódi Glória–Románvásári/Romani MSC 30–25 • Nagybányai Minaur–Galaci MSC 25–21

A következő ellenfél a szlatinai gárda lesz szintén a Horia Demian Sportcsarnokban, a mérkőzést vasárnap, szeptember 9-én 11 órakor játsszák.

FÉRFI EHF-KUPA, 1. SELEJTEZŐFORDULÓ

Románia két csapata, a Tordai Potaissa és a Bukaresti Steaua már az első selejtezőfordulóban érdekelt volt a férfi kézilabda EHF-kupában. A Challenge Kupa címvédő Kolozs megyei csapat megalázó vereséget szenvedett Portugáliában, 41–21 (19–12) arányban kapott ki a Portótól, így a továbbjutásról már a visszavágó előtt lemondhat. A visszavágót szombaton 18 órakor a tordai George Bariţiu Sportteremben játsszák.

A Potaissa góldobói: Radu Cristian Ghiţă 5, Georgică Cântec és Radu Alexandru Lazăr 4–4, Thalmaier Roland és Roman Zacaciurin 3–3, Răzvan Pavel és Nenad Szavics 1–1.

A Bukaresti Steaua idegenben tudott nyerni a horvátországi GRK Varasd/Varazdin 1930 ellen, a 26–25 (14–8) arányú siker biztatónak tűnik a visszavágó előtt. A mérkőzés EHF-kiküldöttje a magyar Vattay Gergely volt.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.