Tapad a dobogósokra a Tordai Potaissa

A Tordai Potaissa öt gól különbséggel legyőzte a Nagybányai Minaurt a férfi kézilabda Bölények Ligája 25., az alapszakasz utolsó előtti fordulójának csütörtöki mérkőzésén a George Bariţiu Sportcsarnokban, s ismét a legjobb három együttes közelébe került.

A mérkőzés kiegyensúlyozottan kezdődött, a tordaiak először a 8. percben tudtak két gólra meglépni (7–5). A Minaur ekkor még fellángolt, s még fordítani is tudott (10. perc: 7–8). Ezt követte a tűzijáték, a támadásban brillírozott a Horaţiu Gal edzette Potaissa, de Ionuţ Irimuş is bravúrral védett. Szünetig már megvolt az öt gól közte (20–15).

A kapusok a térfélcsere után is parádésan hárítottak, ebből a máramarosiak hálóőre, az orosz Aljakszandar Markelau is kivette a részét. A különbség azonban állandósult, s nyugodt végjátékot eredményezett. Ezzel a sikerrel a tordaik bebiztosították az alapszakaszban legalább a 4. helyet és 4 pontot a rájátszásban.

Végeredmény: • Tordai Potaissa–Nagybányai Minaur 34–29 (20–15) – Potaissa góldobói: Ghiţă 8, Pinţoiu 6, Szőke 5, Cântec és Iancu 3–3, Pavel, Ignat, Tálas Elemér Huba és Thalmaier Roland 2–2, valamint Lazăr 1.

Az állás: 1. Dél-Dobrudzsai KK 61 pont, 2. Bukaresti MSC 57, 3. Bukaresti Dinamó 54, 4. POTAISSA 52, 5. Bukaresti Steaua 48 (699–650), 6. Călăraşi-i Dunărea 48 (690–648), …, 9. Minaur 30, …, 14. KOLOZSVÁRI UNIVERSITATEA 0.

Ismét kikaptak a kolozsvári lányok

A női Virágok Ligája alapszakaszának 20. játéknapján a Kolozsvári U Alexandrion együttese szinte végig vezetett – még öt gól különbséggel is – a Zilahi KK ellen a Horia Demian Sportcsarnokban, mégis a végén lehajtott fővel végeztek Alin Bondar tanítványai.

A kolozsváriak ezzel egyre távolabb kerülnek a lehetőségtől, hogy megmeneküljenek a kiesésért folytatott rájátszástól (11 pontra vannak a biztos bennmaradást biztosító helytől), úgy, hogy még hat forduló van hátra az alapszakaszból.

A kiegyensúlyozott találkozón a házigazdák mintegy 50 percen át előnyben voltak (27–22-re is vezettek a második félidőben), végül egy góllal vesztettek. Az első 10 perc végén két gól volt az U Alexandrion előnye (8–6), a félidő derekán a vendégek egyenlítettek ugyan, de akkor még tartott a kolozsváriak jó sorozata. A Gheorghe Tadici edzette szilágyságiak az utolsó öt percet uralták, a győztes gólt másfél perccel a végső dudaszó előtt szerezték.

Ez volt a negyedik olyan mérkőzés, amelyen a kolozsvári egyetemisták egygólos vereséget szenvedtek. A folytatásban április 9-én következik a fővárosi kiszállás a bajnoki aspiráns Bukaresti MSC ellen.

Végeredmény: • Kolozsvári U Alexandrion–Zilahi KK 33–34 (18–16) – a kolozsváriak legeredményesebb játékosa Diana Alina Lazăr volt 10 találattal, őt Mihaela Ani-Senocico követte 9-cel.

A forduló többi eredménye: • Râmnicu Vâlcea-i MSC–Brăilai Dunărea 26–25 (16–11) • Beszterce-Naszódi Glória–Krajovai MSC 26–24 (13–11) • Brassói Korona–Buzăui Gloria MSC 23–18 (11–9) • Szlatinai MSC–Nagybányai Minaur 25–24 (12–11) • Nagydisznódi Magura–Bukaresti MSC 19–26 (9–13). A Galaci MSC szabadnapos volt. Az állás: 1. Rm. Vâlcea 54 pont/19 mérkőzés, 2. Buk. MSC 51/18, 3. Korona 34/19, 4. Beszterce-Naszód 30/18, 5. Magura 29/19, 6. Krajova 27, 7. Zilah 26/18, 8. Minaur 25/18, …, 12. KOLOZSVÁR 9/19.