CFR 1907: GÓL NÉLKÜL MEDGYESEN

Barátságos előkészületi mérkőzésen a Medgyesi Gázmetán és a Kolozsvári CFR 1907 élvonalbeli labdarúgócsapata 0–0-ra végzett a Szeben megyei városban. Ez volt az első mérkőzése a vasutasoknál a visszatérés óta Dan Petrescu vezetőedzőnek.
FÉRFI EHF-KUPA: ÚJABB GYŐZELMÉVEL NEGYEDDÖNTŐS A TATABÁNYA, ELŐSZÖR NYERT BALATONFÜRED

A Grundfos Tatabánya csapata 29–26-ra győzött a horvátországi RK Nekcse/Nasice Nexe vendégeként a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének ötödik fordulójában, sikerével pedig negyeddöntőbe jutott. A két csapat győri mérkőzését február 8-án a horvátországiak nyerték 28–27-re. Azóta a Tatabánya egy döntetlent játszott, és immár harmadszor nyert, így a csoport további eredményeitől függetlenül biztosan az első kettő között végez a négyesben. A Grundfos Tatabánya vasárnap Győrött a macedón Eurofarm Rabotnik csapata ellen zárja a csoportkört.

A Balatonfüredi KSE 35–34-re legyőzte a spanyol BM Logrono La Rioja csapatát Veszprémben. Az már korábban eldőlt, hogy a magyar és a spanyol csapat sem juthat tovább a csoportból, így minden játékos lehetőséget kaphatott a tét nélküli mérkőzésen. A Balatonfüred jövő vasárnap a német Füchse Berlin otthonában zárja a csoportkört.

Eredmény, férfi EHF-kupa, csoportkör, 5. forduló, B-csoport: • RK Nekcse/Nasice Nexe (horvátországi)–Grundfos Tatabanya KC 26–29 (9–14) – a Tatabánya gólszerzői: Milos Vujovics 7, Demis Grigoraş 6, Juhász 5, Sipos 3, Nagy B., Borzas, Rosta és Vrankovics 2–2 • RC Eurofarm Rabotnik (macedón)–TSV Hannover-Burgdorf (német) 17–29 (8–15). A csoport állása: 1. TATABÁNYA 7 PONT, 2. Nexe 6, 3. Hannover-B. 5, 4. Eurofarm Rabotnik 2.

A-csoport: • Balatonfüredi KSE–BM Logrono La Rioja (spanyol) 35–34 (15–16) – a Balatonfüred góldobói: Máthé Dominik 10, Szita Zoltán 8, Kemény 5, Topics 4, Szemenyov 3, Bóka 2, Németh B., Szöllősi B. és Hornyák 1–1; a vendégcsapatnál Fekete Bálint kétszer volt eredményes • Saint-Raphaël Var HB (francia)–Füchse Berlin (német) 34–31 (18–15). Az állás: 1. Füchse Berlin 8 pont (156–143), 2. Saint-Raphaël Var 8 (152–140), 3. Logrono La Rioja 2 (145–152), 4. BALATONFÜRED 2 (133–151).

Az első két helyezett jut a negyeddöntőbe.

GOLDEN LEAGUE: NORVÉGIA NYERT, ROMÁNIA UTOLSÓ

A Golden League nevű, Franciaországban rendezett barátságos női kézilabdatornát veretlenül Norvégia nyerte, miután 31–20-ra verte Dániát, 31–27-re Romániát és 24–22-re a házigazdákat. Dánia lett a második, 25–22-re verte Franciaországot és 36–23-ra kiütötte Romániát, míg az utolsó helyen a román válogatott zárt (mivel 28–18 arányban kikapott Franciaországtól is).

KIÜTÉSES POTAISSA-SIKER

Vasárnap a tordai Gheorghe Bariţiu Sportteremben a férfi Bölények Ligája 23. fordulójából pótolták a Potaissa–Buzăui KK találkozót, amelyen a házigazdák 32–20 (15–10) arányú magabiztos győzelmet arattak.

Az állás: 1. Dél-Dobrudzsai KK 60 pont/24 mérkőzés, 2. Bukaresti MSC 53/23, 3. Bukaresti Dinamó 54/21, 4. POTAISSA 49/24, …, 14. KOLOZSVÁR 0/24.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.