Kézilabda Bajnokok Ligájában történt

A férfi és női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi eseményeit foglaljuk össze.

Férfi BL

A MOL-Pick Szeged vendégként egy góllal kikapott a spanyol Barcelona csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, vasárnap, a nyolcaddöntőben pedig a német THW Kiel együttesével találkozik. Az már a forduló előtt biztos volt, hogy a szegediek a csoport ötödik helyén végeznek.

Mivel a THW Kiel némi meglepetésre döntetlent játszott a francia Paris Saint-Germain otthonában, a B-csoport negyedik helyén végzett, így az egyenes kieséses szakasz első fordulójában a Szegeddel játszik.

A két csapat legutóbb 2016 tavaszán, ugyancsak a nyolcaddöntőben találkozott, akkor Szegeden négy-, Kielben pedig hétgólos hazai siker született, így a németek jutottak tovább. Egy idénnyel korábban a negyeddöntőben a magyar együttes előbb két találattal győzött, majd nyolccal kikapott.

A nyolcaddöntőt ezúttal is hazai pályán kezdi a Szeged március 24-én vagy 25-én, az idegenbeli visszavágót a következő hétvégén rendezik.

Eredmények, férfi BL, csoportkör, 14. (utolsó) forduló:

A-csoport: • Barcelona Lassa (spanyol)–MOL-Pick Szeged 28–27 (16–14) – a Szeged góldobói: Sigurmannsson 5, Källman, Bánhidi és Balogh Zs. 4–4, Skube 3, Bodó és Gorbok 2–2, Zsitnyikov, Zubai és Srsen 1–1; a katalán együttes legeredményesebb játékosa a francia Dika Mem volt hat góllal • HC Vardar Skopje (macedón)–Orlen Wisla Plock 31–31 (16–16) • PPD Zágráb (horvát)–IFK Kristianstad (svéd) 24–27 (10–10). Korábban játszották: Rhein-Neckar Löwen (német)–HBC Nantes 30–30 (13–15). A csoport végeredménye: 1. Vardar 21, 2. Barcelona 20, 3. Nantes 20, 4. RN Löwen 17, 5. SZEGED 13, 6. Kristianstad 8, 7. Wisla Plock 7, 8. Zágráb 6. Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.A dán bajnokságban listavezető Skjern Handbold csapatával találkozik a Telekom Veszprém a BL nyolcaddöntőjében. A veszprémiek – akik szombaton lejátszották utolsó mérkőzésüket – a második helyen zárják a B-csoportot, így az alsó ágról kaptak ellenfelet. Az ottani párharcból a Skjern jutott tovább, miután az idegenbeli 32–30-as vereség után vasárnap hazai pályán 33–26-ra legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsja együttesét. A BL nyolcaddöntőjét az előző idényben bronzérmes magyarok idegenben kezdik március 24-én vagy 25-én, a hazai visszavágót a következő hétvégén rendezik.

Az alsó ág másik párharcában: • Abanca Ademar Leon (spanyol)–Montpellier HB (francia) 24–28 és 19–20, továbbjutott a Montpellier kettős győzelemmel, 48–43-as összesítéssel.

A B-csoportban: • Paris Saint-Germain Handball (francia)–THW Kiel (német) 29–29 (16–11) • Aalborg Handbold (dán)–SG Flensburg-Handewitt (német) 24–31 (11–15). Korábban játszották: • Telekom Veszprém–Celje PL (szlovén) 29–22 (13–11) • PGE Vive Kielce (lengyel)–HC Meskov Breszt (fehérorosz) 33–28 (20–17). A csoport végeredménye: 1. PSG 23 pont, 2. VESZPRÉM 18, 3. Flensburg-H. 18, 4. Kiel 16, 5. Kielce 15, 6. Meskov Breszt 10, 7. Celje 7, 8. Aalborg 5. Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

A negyeddöntőbe jutásért: Montpellier–Barcelona, Skjern–Telekom Veszprém, Meskov Breszt–Nantes, Kristianstad–Flensburg-H., Kielce–RN Löwen és MOL-Pick Szeged–Kiel.

A két csoportgyőztes, a PSG és a címvédő Vardar már tagja a negyeddöntő mezőnyének.

Női BL

A Bukaresti MSC öt gól különbséggel legyőzte a dán Midtjylland együttesét a fővárosi Ioan Kunst-Ghermănescu Sportcsarnokban, de az eredmény nem tükrözi a mérkőzés képét, mivel sokáig csak eggyel vezettek a fővárosiak. A 48. percben 20–19 volt az állás, amikor Paula Ungureanu ki tudta védeni egy az egyben Helene Hansen lövését. Az utána következő sorozatban elért négy találat viszont megpecsételte a mérkőzés sorsát.

Az utolsó fordulóban, március 10-én a román bajnok Oroszországban játszik a Rostov-Donnal. A másik két mérkőzés: Győri Audi ETO KC–RK Krim Mercator Ljubljana (szlovén) és Midtjylland–Nykoebing Falster Handbold (dán).

Eredmények, női BL, középdöntő, 5. forduló:

I. csoport: • Bukaresti MSC–Midtjylland (dán) 29–24 (13–12) – a román góldobók: Amanda Kurtovics és Cristina Neagu 6–6, Nathalie Hagman 4, Gnonsiane Niombla 3, Iulia Curea, Majda Mehmedovics, Oana Manea és Isabelle Gulldén 2–2, Marit Frafjord és Line Jorgensen 1–1; a vendégek legjobbja Veronica Kristiansen volt 6 találattal. Korábban játszották: • Nyköbing Falster Handboldklub (dán)–Győri Audi ETO KC 24–32 (10–17) • RK Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–Rosztov-Don (orosz) 26–35 (12–21). A csoport állása: 1. GYŐR 14 PONT, 2. BUK. MSC 13 (258–221), 3. Rosztov-Don 13 (241–208), 4. NFL 5 (220–260), 5. Krim Ljubljana 5 (218–260), 6. Midtjylland (dán) 4.

II. csoport: • Thüringer HC (német)–Buducsnoszt (montenegrói) 24–25 (11–12). Korábban játszották: • Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria–Metz Handball (francia) 29–27 (13–9) • HC Vardar Skopje (macedón)–SG BBM Bietigheim (német) 30–22 (13–8). Az állás: 1. Vardar 16 pont, 2. FTC 12 (259–238), 3. Metz 12 (234–227), 4. Buducsnoszt 8, 5. 5. Thüringer HC 4, 6. Bietigheim 2.

Az utolsó fordulóban: Podgorica–Vardar, Bietigheim–FTC-Rail Cargo Hungaria és Metz–Thüringer HC.