IV. liga, őszi idény: legördült a függöny

Befejeződött a labdarúgó-bajnokság első fele Kolozs megye IV. ligájában. A Megyei Labdarúgó Testület úgy döntött még lejátszanak egy fordulót a visszavágókból, természetesen, ha az időjárás is megengedi.

ERKEDI CSABA

A táblázat élén a helyzet változatlan, a 13. fordulóban mindhárom élcsapat győzött, sőt még gólt sem kaptak. Az első helyezett Dési Szamos Tordaszentmihályon szerepelt, és igazán nem volt könnyű meccse. Ezt az eredmény is mutatja, Mircea Bolba mester tanítványai csak kétszer találtak be az Aranyos kapujába, de mindhárom pontot hazavitték. A gólokon Budăcan (25. perc) és Mercean (90. perc, öngól) osztozott.

Biztosan nyert hazai pályán 3–0 (1–0) arányban a második helyezett Szászfenesi SK az Aranyosgyéresi MSC ellen, Danci, Svichi és Kilin góljaival. Akár nagyobb arányú is lehetett volna a hazaiak sikere, de a gyéresiek védelme most jobban zárt.

A Kolozsvári Supporter 2.0/Viktória együttese kihasználta a hazai pálya előnyét (már amennyire számukra otthont jelent a szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázis, az egykori Viktória Stadion), és nem kevesebb mint nyolc góllal terhelte meg a Magyargorbói Jövő hálóját. Crăciun, Sântejudean és Kelemen két-két találattal járult hozzá alakulatuk nagyarányú győzelméhez. A másik két gólt Şumblea és Mircea Rusu lőtte, így lett a 8–0 (3–0) a menet legnagyobb arányú sikere.

Nem várt bravúrt ért el az Apahidai Sporting vendégeként az őszi forduló hajrájában sokat javult Nagyiklódi Egyesülés. A Szamos-völgyi gárda nagy meglepetésre 1–1-es félidő után 3–1 arányban nyert a szamosfalvi pályán. Paul Dârjan ezen az összecsapáson két gólt szerzett, de meg kell említsük, hogy néhány napja ő csak mint játékos szerepel, lemondott  edzői minőségéről. Januártól kezdve új trénere lesz az Egyesülésnek, tudtuk meg az egyesület vezetőitől.

Meglepő az Aranyosegerbegyi Viktória győzelme a dési vásártéri pályán, ahol 2–0 (1–0) arányban bizonyult jobbnak a helyi CFR alakulatával szemben.

Folytatja gyenge szereplését az Alsódetrehemi Egyesülés, amely újból kikapott hazai környezetben. Ezúttal a Gyalui Szamos vitt el onnan három pontot, a vendégek edzőjátékosa, Rareş Mateş két gólt szerzett együttesének, a végeredmény: Egyesülés–Gyalui Szamos 1–4 (0–1).

Nem bírt egymással Szamosújvárott a helyi Atletic Olimpia és a Szamosújvárnémeti Sas. A 0–0-s döntetlen egyik félnek sem kedvezett, főleg a „sasoknak”. Mindkét csapat a játékvezetőt bírálta, de szereplésük is elmaradt a várakozástól. Kilin Csaba klubelnök legényei ezen a meccsen nagy lelkesedéssel játszottak, sajnos ezen az őszön otthon sok pontot vesztettek.

Az őszi idény végén a táblázat első helyét a végig jól szereplő Dési Szamos foglalja el 37 ponttal, második a mindvégig nyomában haladó Szászfenesi SK 32-vel, míg harmadik az ugyancsak bajnoki címre vágyó Supporter 2.0 31-gyel.