Indian Wells-i tenisztorna: kiesett Babos, Halep és Mergeáék

A 25. helyen kiemelt Babos Tímea három játszmában kikapott az orosz Jelena Vesznyinától az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna női versenyének harmadik fordulójában. Korai búcsúra kényszerült Simona Halep is, a férfiaknál pedig már csak Tecăuék folytatják.

A világranglista 28. helyén álló magyar játékos először találkozott 30 éves ellenfelével, aki a 15. helyen áll a WTA-rangsorban, amely pályafutása eddigi legjobbja. Babos három, míg Vesznyina két tornagyőzelemnél tart, utóbbi viszont tavaly elődöntőt játszott Wimbledonban.

A február végén Budapesten harmadik trófeáját begyűjtő Babos remekül tartotta a 14. helyen kiemelt orosz által diktált tempót, mígnem 1:2-nél elvesztette az adogatását. Thomas Drouet edző 2:3-nál több agresszivitást kért magyar tanítványától a szünetben, ám több brék már nem esett az első szettben, melyet 48 perc alatt Vesznyina nyert meg.

A folytatásban a 23 éves Babos húzott el 3:0-ra, ekkor az orosz hívatta be edzőjét-édesapját tanácsért. A játék képe azonban nem változott, Babos remek megoldásokat mutatott be, ellenfele pedig kevésbé hatékonyan gyorsított, és visszaesett a játéka. Aztán 5:1-nél Vesznyina már folyamatosan rontott a tikkasztó kaliforniai hőségben – 34 fokot mutatott a hőmérő –, így a magyar játékos 6:1-gyel kiegyenlített.

Az orosz bekérte az orvost, a melegre panaszkodott, megmérték a vérnyomását, s hosszabb szünet után a folytatás mellett döntött. Ahogy várni lehetett, a szenvedő Vesznyina igyekezett rövid pontokat játszani, de 2:1-nél ismét Babos került lépéselőnybe. Ezt – némileg váratlanul – két újabb gyors brék követte, majd 3:3-nál mindketten összeszedték magát, és hozták a szervájukat. A magyar teniszező 4:5-nél újra elbizonytalanodott, alapütéseket rontott, kettős hibát ütött, Vesznyina pedig a harmadik meccslabdáját már kihasználta.

A WTA honlapja szerint a mérkőzés 2 óra 16 percig tartott.

*

Szintén vereséget szenvedett hétfőn Simona Halep a 6 993 450 dollár összdíjazású  verseny harmadik fordulójában. A román teniszezőt két 6:3-as szettben arányban győzte le a 23 éves francia Kristina Mladenovic, aki nemrég tornát nyert Szentpétervárott, majd döntőbe jutott Acapulcóban. A világranglista negyedik helyén álló Halep fizikailag nem tudta felvenni a versenyt a WTA-rangsor 26. helyén jegyzett ellenfelével, ráadásul gyakran hibázott, kulcsfontosságú pillanatokban. A találkozó 102 percet tartott.

Két momentum a mérkőzésből: Halep az első játszmában, ellenfele 5:3-as vezetésnél elszámolta az eredményt, és leült volna pihenni – bíró figyelmeztette, hogy játszania kell. A második szettben, miután elszalasztott több bréklabdát 3:2-nél, földhöz vágta az ütőjét – szokatlan módon, korábban fegyelmezetten játszott.

A 25 éves konstancai lánynak három győzelem és három vereség az idei mérlege, miután bal térdének sérülése miatt több mint egy hónapot pihent. Halep elveszíti negyedik pozícióját a világranglistán, mivel egy évvel ezelőtt a negyeddöntőig jutott a kaliforniai versenyen (2015-ben az amerikai vetélkedőt meg is nyerte). A román lányt biztosan megelőzi a szlovák Dominika Cibulková, de megtörténhet, hogy Garbine Muguruza Blanco is megelőzi, abban az esetben, ha a spanyol teniszező legalább a döntőbe jut.

A vesztesek 41 350 dolláros csekkel és 65 WTA világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Kerber megszenvedett a győzelemért

A hétfőtől újra világelső Angelique Kerber küzdelmes mérkőzést nyert meg, a német játékos 2 óra 33 perc alatt verte a francia Pauline Parmentier-t a 35 fokos kaliforniai hőségben úgy, hogy az utolsó szettben egy labdára volt az 5:2-es hátránytól.

Korán búcsúzott a hatodikként rangsorolt lengyel Agnieszka Radwanska, őt a selejtezőből érkezett kínai Su-aj Peng verte magabiztosan.

A férfiaknál Stanislas Wawrinka ötödször is legyőzte a német Philipp Kohlschreibert, ám a nyolcaddöntőben nem Tomas Berdychhel találkozik: a 13-adikként rangsorolt cseh játékos ugyanis 6:1, 5:2-es vezetésről, ráadásul meccslabdáról kapott ki a 21 éves japán Nisioka Josihitótól.

Érdekesebb eredmények, egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

Nők: Vesznyina (orosz, 14.)–Babos (25.) 6:4, 1:6, 6:4; Mladenovic (francia)–Halep (4.) 6:3; 6:3; Kerber (német, 2.)–Parmentier (francia) 7:5, 3:6, 7:5; Peng (kínai)–A. Radwanska (lengyel, 6.) 6:4, 6:4; Keys (amerikai, 9.)–Oszaka (japán) 6:1, 6:4; V. Williams (amerikai, 12.)–Safarova (cseh) 6:4, 6:2; Wozniacki (dán, 13.)–Siniakova (cseh) 6:3, 6:1.Férfiak: Carreno-Busta (spanyol, 21.)–Bautista (spanyol, 16.) játék nélkül, Bautista feladta; Wawrinka (svájci, 3.)–Kohlschreiber (német, 28.) 7:5, 6:3; Thiem (osztrák, 8.)–M. Zverev (német, 29.) 6:1, 6:4; Monfils (francia, 10.)–Isner (amerikai, 20.) 6:2, 6:4; Goffin (belga, 11.)–Ramos (spanyol, 22.) 7:6 (3), 6:4; Nisioka (japán)–Berdych (cseh, 13.) 1:6, 7:6 (5), 6:4; Cuevas (uruguayi, 27.)–Fognini (olasz) 6:1, 6:4.

Florin Mergea, és újdonsült társa, a pakisztáni Aisam-Ul-Haq Qureshi a nyolcaddöntőben szenvedett vereséget, a Gilles Müller, Sam Querrey (luxemburgi, amerikai) kettős döntő rövidítésben 6:1, 1:6, 10–6 arányban győzte le a román érdekeltségű párost. A részvételért Mergeáék 25 320 dollárt és 90 világranglistapontot kap.

A Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) kettős viszont folytathatja a sorozatot, mivel mindössze 66 perc alatt két sima játszmában, 6:4, 6:3 arányban jobbnak bizonyultak a brit Daniel Evans, Andy Murray duónál.

A 32 esztendős Tecău (15. a páros világranglistán) és a három évvel idősebb Rojer (20.) először jut az Indian Wells-i torna negyeddöntőjébe, az előző szerepléseik már az első fordulóban véget értek. A legjobb nyolc között viszont nem szabadulnak Murraytől: következő ellenfelük a Jamie Murray (az egyesben világelső Andy testvére) és a brazil Bruno Soares alkotta duó, a torna negyedik kiemeltje. Teacăuék eddigi jutalma 48 010 dollári és 180 ATP-pont.