III. liga, 9. forduló: Lerohanták a Dési Egyesülést a bihariak

Az előző fordulóban elért éllovas elleni bravúros siker után, a dési labdarúgók nem ismételtek az ugyancsak bihari csapat, a Váradszentmártoni SK elleni mérkőzésen a labdarúgó III. liga 9. játéknapján: 5–1 (3–1) volt a végeredmény.

Senki sem gondolt csúfos vereségre a találkozó 9. percében, amikor Bogdan Pop megszerezte a vendégek vezetését. Ám ezután a Dési Egyesülés teljesen összeesett, és tíz perc leforgása alatt háromszor vették ki a labdát a Cristian Pop védte kapuból. A 12. percben a hazaiaktól Sergiu Pop egyenlített, amikor Alexandru Dan Gornic aradi játékvezető tizenegyest ítélt, majd a 18-ban Ionuţ  Ban juttatta vezetéshez együttesét, a 20-ban Alexandru Florian növelt a bihariak előnyét. Ugyancsak ő az 53. percben volt ismét eredményes, a váratlan 5–1-es végeredményt pedig Florin Pop állította be a mérkőzés hosszabbításában. Nagy gólkülönbséggel nyert a III. liga újonca (éppen Kolozs megye bajnokát, a Szászfenesi SK alakulatát győzte le a selejtezőn), az Egyesülésnek pedig ez volt az idény legsúlyosabb kudarca.

A váradszentmártoniak az első játékrészben annyira lerohanták a vendégeket, hogy Gică Barbu mester szünetben kénytelen volt három játékost lecserélni, köztük a kapust is. De ez sem segített.

A biharszentjánosi találkozón a következő összeállításban szerepelt a Dési Egyesülés: Cr. Pop – Chifu, Kereki Mihály, Zaharia, Plăian – Cătinean, Onicaş, B. Pop, Fl. Blaj – A. Pop, Lemnaru; cserejátékosok: D. Farcaş, A. Papp, A. Farcaş, Sabo.

Végeredmény: • Váradszentmártoni SK–Dési Egyesülés 5–1 (gól: Sergiu Pop – 12., 11 m, Ionuţ Ban – 18., Alexandru Florian 2 – 20. és 53., továbbá Florin Pop – 92. perc, illetve Bogdan Pop – 9. perc).

A Kolozsvári CFR másodcsapatába visszatértek a Petruş fivérek, Claudiu és Alexandru, Dan Dobai mester pedig ismét igénybe vette a bajnokcsapattól Claudiu Petrilát és Sebastain Árpád Mailatot. A fellegvári CMC-stadionban rendezett találkozón a CFR II. kiváló első félidőt jegyzett a Szászrégeni Lendület ellen, 2–0-ra és 3–1-re is vezetett Marius Simedru, Alin Fică és Cezar Bud (utóbbi első gólját érte el a vasutasoknál) talált be, Adrian Murar büntetőből szépített. A második játékrészben a hajrát nem bírták a kolozsváriak, a Maros megyeiektől Ovidiu Covaciu (73. perc) és Lucian Moldovan (80. perc) góljaival 3–3-ra végződött az összecsapás.

A CFR II. kezdőtizenegye: Adrian Rus – Ispas, Adrian Ilie, Claudiu Petruş, Cezar Bud – Derbac, Simedru, Luca – Petrila, Fică, Mailat; cserék: Alexandru Petruş, Joca és Gâdea.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Szászrégeni Lendület 3–3 (Marius Simedru – 15., Alin Fica 23. és Cezar Bud – 44. perc, illetve Adrian Murar – 30., 11 m, Ovidiu Covaciu – 73. és Lucian Moldovan – 80. perc).

A győzelmet a Tordai Üveg Aranyos FC is elszalasztotta, pedig uralta a Besztercei Unu FC Glória elleni találkozót. Cristian Paleoca csak a 79. percben szerzett vezetést, előtte három alkalommal Savu, Bria, Paleoca és Varodi hagyott ki nagy lehetőséget. A hosszabbítás második percében azonban Adrian Nalaţi átemelte Rareş Pop kapust, s ezzel 1–1 lett a vége.

Constantin Olariu együttese: Rareş Pop – Marcu, Cocoară, Selegean, Cimpoeşu – Bria, Salcău, Savu, Paleoca – Varodi, Cobărzean; cserék: Indreica, Ititesc, Florin Dan és Oltean.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos FC–Besztercei Unu FC Glória 1–1 (Cristian Paleoca – 79. perc, illetve Adrian Nalaţi – 92. perc).

A Kolozsvári Egészség gól nélküli döntetlennel végezte az Alsógáldi Ipar elleni kiszállást, Dan Roman, Creţ, Cristea és főleg Ceaca veszélyeztetett az első félidőben, a hajrában viszont a Zöld Vírusok örülhettek a pontnak, mivel emberhátrányba kerültek (Ţârlea gyűjtötte be a második sárga lapot), s a házigazdáktól Cioară kapufát lőtt.

Kis Csaba és Dan Matei csapata: Lăzăreanu – Ţârlea, Mic, Szölösi, Cristian Paul – Creţ, Ciupe, Cristea, Mar – Ceaca, Dan Roman; cserék: Isac, Lupu és Tilincă.

Végeredmény: • Alsógáldi Ipar–Kolozsvári Egészség 0–0.

Az ötödik csoport további eredményei: • Lénárdfalvi ACSF–Sellenberki Jövő 2–0 (gól: Viorel Chinde – 35. és Ciprian Brata – 88. perc) • Kudzsiri Kohász–Zilahi MSC 3–1 (Marius Neagu – 25., 11 m, Vitinha – 32. és Robert Dicu – 40. perc, illetve Arnold Neuers – 6. perc) • Nagybányai Minaur–Gyulafehérvári Egyesülés 1–0 (Brian Lemac – 63. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–FC Székelyudvarhely 3–0 (Paul Mitrică – 18., George Paraschiv – 21. és Mihai Maxin – 75. perc). A sorrend:

1.      Várad         9       7       0       2       26–12         21

2.      Lénárdf.      9       6       3       0       22–9 21

3.      Sztmárton  9       5       1       3       22–20         16

4.      Sellenberk  9       3       5       1       12–9 14

5.      Minaur       9       4       2       3       9–7   14

6.      Torda         9       3       4       2       9–8   13

7.      CFR II.       9       3       3       3       17–16         12

8.      Kv. Eg.       9       3       3       3       8–8   12