III. liga, 8. forduló: Megbotlott Désen az éllovas

Amint az korábban már röviden jeleztük, a Dési Egyesülés 2–1 (0–0) arányban legyőzte a Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul együttesét a labdarúgó harmadosztály 8. fordulójában.

Ki gondolta volna, hogy nem visz el pontot vagy pontokat Désről a táblázat élén álló Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul. A találkozó hajrájáig majdnem így is történt, igen ám, de a 88. perctől kezdve a hazaiak minden számítást áthúzva maguk javára döntötték el a végig izgalmas és kapujelenetekben igazán gazdag mérkőzést.

Mindjárt az összecsapás elején a bihariaknak volt az első nagy gólhelyzetük, de Mitrică kapui mellé lőtt, őt pedig utánozták az első negyedórában társai, Gunie és Manole. Az Egyesülés játékosai csak a 18. percben ébredtek fel, amikor Andrei Pop meglógott egyedül a jobbszélen, de lövésénél a labda elkerülte Filip kapuját. Néhány percre rá Zaharia öt méterről a kapu mellé küldte a labdát Florin Blaj beadásánál.

Szünet után rákapcsoltak az éllovas Körös-partiak, egyre többet rohamoztak, és erőfeszítéseiknek meglett az eredménye, ugyanis a 67. percben a vendégek megszerezték a vezetést a térfélcsere után beállt Maxim révén, aki a tizenhatos tájékáról talált be a nap sugarai által is zavart Dorin Farcaş kapujába (0–1). A désiek nem nyugodtak bele az eredménybe, és gyökeresen változtattak játékukon, az eredetileg hátrahúzott Vali Lemnaru is megszokott helyére, a csatársorba vonult. Egyre gyakrabban közelítették meg a vendégek tizenhatosát Gică Barbu edző tanítványai, akik a meccs utolsó két percében felborították a papírformát, és maguk javára fordították az eredményt. A váradiaknak ez volt az első veresége ebben a bajnokságban. A 88. percben Florin Blaj 25 méteres szabadrúgást értékesített (1–1), majd amikor már mindenki elindult volna hazafelé a sétatéri stadionból, a tapasztalt Mihai Onicaş közelről gurította a labdát a vendégkapuba Alex Papp beadásánál (2–1).

A désiek mondhatni a sírból hozták vissza a mérkőzést. Bár az Esthajnalcsillag összeforrottabb gárda, de az Egyesülés a listavezető ellen felülmúlta önmagát, így született meg a Szamos menti csapat második hazai sikere ebben az évadban.

A találkozót az oláhkékesi Răzvan Necrici vezette.

Az Egyesülés összeállítása: Dorin Farcaş – Kereki Mihály, Zaharia, Lemnaru, Alex Papp – A. Peter, Onicaş, Cătineanu, Bogdan Pop – Florin Blaj, Andrei Pop; cserejátékosok: C. Pop, Sabo, Al. Blaj, Chifu, Benkő, Sătmar és A. Farcaş.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 2–1 (gól: Florin Blaj – 88. és Mihai Onicaş – 90. perc, illetve Mihai Maxim – 67. perc).

A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison a Kolozsvári Egészség jobbnak bizonyult a Nagybányai Minaurnál, a vendégek csak a második félidő közepén veszélyeztettek, de addig már a Zöld Vírusok 2–0-ra vezettek Adrian Mar és Dan Roman találatával.

Kis Csaba és Dan Matei együttese: Lăzăreanu – Ţârlea, Rada, Dan Matei, Cristian Paul – Ciupe, Laurenţiu Rus – Creţ, Mar, Isac – Dan Roman; cserepad: Dragomir, Rotar, Bucur, Cristea, Adrian Lupu, Ceaca és Tilincă.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Nagybányai Minaur 2–0 (Adrian Mar – 39. és Dan Roman – 46. perc).

Megőrizte idegenbeli veretlenségét a Tordai Üveg Aranyos FC, amely pontot mentett Nagydisznódon, a Sellenberki Jövő elleni kiszálláson: Cătălin Tineiu a házigazdáknak szerzett vezetést a 20. percben, a hajrában viszont a csereként beállt Alexandru Savu mintegy 16 méteres lövéssel egyenlíteni tudott a 81-ben.

Constantin Olariu a következő csapatot szerepeltette: Pop – Cimpoieşu, Marcu, Cocoară, Cordoş – Florin Dan, Varodi, Ititesc, Paleoca – Cobârzan, Salcău; cserék: Savu, Bria, Selegean és Oltean.

Végeredmény: • Sellenberki Jövő–Tordai Üveg Aranyos FC 1–1 (Cătălin Tineiu – 20. perc, illetve Alexandru Savu – 81. perc).

Fordulatos találkozón veszített a Kolozsvári CFR másodcsapata Besztercén, a vasutasok uralták az első félidőt az Unu FC Glória ellen, de csak Ionuţ Derbac büntetőjével tudtak betalálni az egykori U FC-játékos, Călin Albuţ kapujába (41. perc: 0–1). Szünet után Ovidiu Stoianof egyenlített az 50. percben (1–1), majd ugyanő kihagyott egy 11-est. A CFR II. állománya kilenc főre fogyatkozott, miután Răzvan Horj és Rareş Bălan a kiállítás sorsára jutott, miután mindkettő begyűjtött két-két sárga lapot. Még így is tudtak a vasutasok veszélyeztetni, Sebastian Árpád Mailat kapufát lőtt. A hajrában a 82. percben Adrian Nalaţi szabadrúgásból betalált (2–1), de még erre is érkezett válasz, három perc múlva Mailat értékesített egy újabb büntetőt (2–2). A 90. percben azonban ismét a tapasztalt Nalaţi volt eredményes, s végül a beszterceiek nyertek (3–2).

Dan Dobai a következő összeállítású csapatnak szavazott bizalmat: Checicheş – Ispas, Bălan, Horj, Tomşa – Gâdea, Derbac, Luca – Sucitu, Fică, Mailat; cserék: Adrian Ionuţ Ilie, Giurgiu és Militaru.

Végeredmény: • Besztercei Unu FC Glória–Kolozsvári CFR II. 3–2 (Ovidiu Stoianof – 50., valamint Adrian Nalaţi 2 – 82. és 90. perc, illetve Ionuţ Derbac – 41., 11 m és Sebastian Árpád Mailat – 85. perc, 11 m).

További eredmények: • FC Székelyudvarhely–Alsógáldi Ipar 1–3 (gól: Cosmin Stăncuţu – 22. perc, illetve Silviu Mureşan 2 – 3. és 64., valamint Alecu Cioară – 88. perc) • Szászrégeni Lendület–Váradszentmártoni SK 0–1 (Alexandru Sorian – 22. perc) • Gyulafehérvári Egyesülés–Kudzsiri Kohász 1–1 (Ionuţ Frăsineanu – 25. perc, illetve Alin Şuteu – 90. perc) • Zilahi MSC–Lénárdfalvi ACSF 0–0. A sorrend:

1.      Várad         8       6       0       2       23–12         18

2.      Lénárdf.      8       5       3       0       20–9 18

3.      Sellemberk 8       3       5       0       12–7 14

4.      Sztmárton  8       4       1       3       17–19         13

5.      Torda         8       3       3       2       8–7   12

6.      CFR II.       8       3       2       3       14–13         11

7.      Minaur       8       3       2       3       8–7   11

8.      Kv. Eg.       8       3       2       3       8-8    11