III. liga, 5. csoport, 28. forduló: Csak egy félidőt bírt ki Besztercén a Dési Egyesülés

Kénytelen volt tartalékos csapatot pályára küldeni Besztercén Gică Barbu dési edző a labdarúgó harmadosztály 28. fordulójában rendezett mérkőzésen az ACS Unu Fotbal Glória ellen, Marius Hetea hosszantartó sérülése és Kovács Szabolcs István előző fordulóban kapott piros lapja áthúzta az Egyesülés mesterének számításait.

Ilyen körülmények között a kolozsvári tréner hátrahozta védelemben Florin Sabo középpályást, aki a hétvégi találkozón öngólt rúgott a 88. percben (habár a szaksajtóban a besztercei Raul Suciu neve jelenik meg gólszerzőként). Jól indult a mérkőzés a vendégeknek, a 33. percben vezetéshez jutottak a désiek Alin Sergiu Budean találatával, és szünetig még volt néhány lehetőségük gólszerzésre. A Glória csatárai is próbára tették D. Farcaş hálóőrt, de az Egyesülés kapusa hibátlanul szerepelt az első 45. percben.

Térfélcsere után fordult a kocka, a hazaiak egyre gyakrabban közelítették meg a désiek tizenhatosát, és zavart keltettek a kapu előtt. Alig tíz perc alatt fordítottak is az eredményen a Glória játékosai, Marius Curtuiuş egymaga kétszer is betalált D. Farcaş kapujába: a beszterceiek tapasztalt középpályása a 48. és az 57. percben szerzett gólokat csapatának. Ezzel a vendégek teljesen összeestek, nem jött, hogy elhiggyék, hogy kiesik a kezükből a siker, s még egy pontot sem tudnak szerezni. Megérdemeltek volna egy döntetlent az Egyesülés labdarúgói, de azért reálisak kell legyünk: szünet után fizikailag is összeestek a désiek. Végül, jött a 88. percben a nagy védelmi hiba, ami aztán pontot tett egy aránylag szoros csata végére, amelyen a prímás azért a Glória volt. Máskülönben a tavaszi idényben hazai pályán ritkán vesztett pontot Beszterce, sőt még idegenben is remekelt néhányszor.

Besztercén a következő csapatot küldte pályára Gheorghe Barbu és Fabian Băieşu: D. Farcaş – Pârv, Onicaş, Sabo, Plaian – Fl. Blaj, B. Pop, Cătineanu, Hâmpea – A. Pop, Budeanu; csere: Cordureanu.

Végeredmény: • Besztercei ACS Unu Fotbal Glória–Dési Egyesülés 3–1 (Marius Curtuiuş 2 – 48. és 57., valamint Florin Sabo – 88. perc, öngól, illetve Alin Sergiu Budean – 33. perc).

A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison, az egykori Viktória Stadionban rendezett kolozsvári rangadón fordulatos mérkőzésen az Egészség legyűrte a CFR másodcsapatát. A bajnokcsapatnál is gyakran megforduló Claudiu Petrila kezdte a gólgyártást a 22. percben (0–1), de a Zöld Vírusok Cristian Paul fejesével (41. perc) és Raul Ciupe tökéletesen elvégzett szabadrúgásával (45. perc) már a szünetben megfordították az állást. Nem sokkal a fordulás után Petrila egyenlített (52. perc: 2–2), a hajrát azonban ismét csak a házigazdák bírták jobban, Dan Roman a 85. percben döntötte el a találkozót.

A két csapat:

EGÉSZSÉG: Lăzăreanu – Ţârlea, Rada, Porumb, Cristian Paul – Duca, Ciupe, Dan Matei, Paşca – Ceaca, Roman; cserepad: Papp, Szolosi, Bucur, Gáspár, Tand, Lupu és Vaida; edzők: Kis Csaba és Dan Matei.CFR II.: Ad. Rus – Ispas, Horj, I. Rus, Fărcăşan – Luca, Itu, Fică – Petrila, Chira, Joca; cserepad: Gal, Potra, Milandru, Ad. Pop, Bălan, Nistor, Girsik Attila; edző: Dan Dobai.Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Kolozsvári CFR II. 3–2 (Cristian Paul – 41., Raul Ciupe – 45. és Dan Roman – 85. perc, illetve Claudiu Petrila 2 – 22. és 52. perc).

Tordán a sereghajtó Radnóti SK kis híján meglepte az utóbbi időben jól szereplő Üveg Aranyost, amely hiába vezetett kétszer is két gól különbséggel, végül meg kellett elégednie a 4–4-es döntetlennel.

Constantin Olariu együttese: Ursu – Marcu, Indreica, Ionescu, Chiş – Vitan, Paleoca, Oltean, Salcău – Lemnaru, Chişu; cserék: Ititesc, Fl. Dan, David és Bria.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos–Radnóti SK 4–4 (Valentin Lemnaru – 1., Cristian Paleoca 2 – 39. és 51., továbbá Flaviu Chişu – 41. perc, illetve Adrian Pop 2 – 14. és 60., Marius Bălaş – 43., valamint Rareş Şuteu – 81. perc).

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi és etikai bizottsága a 20. fordulóban lebonyolított Lénárdfalvi ACSF–FC Székelyudvarhely pályán elért eredményét megváltoztatta: az hazai 5–1-es siker helyett a székely csapat játék nélküli, 3–0-s győzelmére – a lénárdfalvi gárda ugyanis jogosulatlanul szerepeltette az eltiltását le nem töltött Brian Lemacot (utóbbi játékos a Kolozsvári U FC egyik alapembere volt a IV. ligában).

Az ötödik csoport többi eredménye: • FK Csíkszereda–Nagybányai Minaur 0–1 (gól: Sorin Şerban – 87. perc) • Marosvásárhelyi MSE–FC Székelyudvarhely 0–2 (Jankó Levente – 53. és Romaric Logon – 55. perc) • Szászrégeni Lendület–Lénárdfalvi ACSF 1–0 (Adrian Murar – 28. perc) • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Medgyesi Gázmetán II. 3–0 (Flavius Staicu a 3. percben gólt lőtt a hazaiak részéről, viszont az 5. percben a játékvezető lefújta a mérkőzést, ugyanis a medgyesiek pályán levő mindössze hét játékosa közül az egyik megsérült, s a vendégcsapat nem folytathatta a meccset; a találkozót 3–0-lal, játék nélkül a hazai csapatnak igazolják) • Tasnádi Egyesülés–Szászhermányi AFC 1–2 (Székely Krisztián – 3. perc, illetve Diego Alupoe – 33. és Netbai József – 63. perc). Az állás:

1.      Szereda       28     21     4       3       77–17         67

2.      Lénárdf.      28     20     2       6       83–30         62

3.      Minaur       28     15     9       4       44–20         54

4.      Rozsnyó     28     16     4       8       34–26         52

5.      Kv. Eg.       28     14     5       9       45–30         47

6.      CFR II.       28     13     7       8       61–41         46

7.      Torda         28     13     7       8       46–34         46

8.      Régen         28     13     7       8       41–29         46