III. liga, 22. forduló: Ismét idegenben nyert a Dési Egyesülés

A Dési Egyesülésnél már szokássá vált ezen a tavaszon, hogy a csapat jobban játszik idegenben, mint otthon. A labdarúgó harmadosztály hétközi, 22. fordulójában is bebizonyosodott ez, s már harmadik alkalommal történik meg a visszavágón.

Ezúttal Tasnádon nyertek megérdemelten Gică Barbu mester legényei. Eléggé unalmas 45 perc után, szünet után sokkal jobban szerepeltek a vendégek, akik a 65. percben a vezetést is megszerezték, az együttes gólkirálya, a télen szerződtetett Adrian Pop révén. Ezután is a désiek támadtak többet, és már úgy nézett ki a dolog, hogy marad az 1–0. De nem így történt, egy veszélyt igazán nem jelentő hazai támadás során a Szatmár megyeiek legrégibb játékosa, Raul Silaghi a 86. percben kiegyenlített. A vendégek azonban nem nyugodtak bele ebbe a helyzetbe, és a hosszabbítás második percében, amikor a nagyenyedi Mihai Domşa játékvezető már készült lefújni a mérkőzést, Florin Blaj beállította a végeredményt: 2–1 a Kolozs megyei alakulat javára.

Végeredmény: • Tasnádi Egyesülés–Dési Egyesülés 1–2 (Raul Silaghi – 86. perc, Andrei Pop – 65. és Florin Blaj – 92. perc).

A feljutásért küzdő FK Csíkszereda otthonában nehezen adta meg magát a Tordai Üveg Aranyos FC, amely több mint egy félidőt emberhátrányban játszott: a 42. percben Răzvan Ititesc kapott piros lapot. Magyari Szilárd fejesgólja a 70. percben döntötte el az összecsapást a csíkiak javára.

Végeredmény: • FK Csíkszereda–Tordai Üveg Aranyos FC 1–0 (Magyari Szilárd – 70. perc)

A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison lejátszott mérkőzésen a Kis Csaba és Dan Matei edzette Kolozsvári Egészség kétséget sem hagyott afelől, hogy ki a jobb a Marosvásárhelyi MSE elleni összecsapáson: 3–0 volt a végeredmény, a veterán Ionuţ Rada, Adrian Lupu és Dan Roman osztozott a találatokon.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Marosvásárhelyi MSE 3–0 (Ionuţ Rada – 14., Adrian Lupu – 60. és Dan Roman – 71. perc).

Új edzővel a kispadon (Dan Dobait avatták fel) a Kolozsvári CFR másodcsapata kétgólos vereséget szenvedett az éllovas Lénárdfalviak otthonában. A Máramaros megyei gárda azonban csak az utolsó negyedórában kerekedett felül a vasutasokon.

Végeredmény: • Lénárdfalvi ACSF–Kolozsvári CFR II. 3–1 (Sergiu Ciocan – 20., Romario Rus – 75., Alexandru Mărieş – 80. perc, illetve Adrian Pop – 55. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Szászrégeni Lendület–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 1–2 (Adrian Murar – 82. perc, 11 m, illetve Ovidiu Stoianof – 39. és Rareş Băldean – 79. perc) • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Nagybányai Minaur 1–0 (Vlad Boricean – 50. perc) • Szászhermányi AFC–Székelyudvarhelyi FC 2–0 (Bogdan Roşu 2 – 82. és 93. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Radnóti SK 3–3 (Raul Hăşmăşan 2 – 65. és 90., továbbá Dragoş Circa – 93. perc, öngól, illetve Adrian Pop 2 – 9. és 68., valamint Marius Bălaş – 64. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      22     18     1       3       69–19         55

2.      Szereda       22     16     4       2       56–14         52

3.      Minaur       22     12     7       3       39–15         43

4.      Kv. Eg.       22     12     4       6       33–19         40

5.      Rozsnyó     22     12     4       6       26–20         40

6.      CFR II.       22     10     6       6       43–32         36

7.      Régen         22     9       6       7       31–25         33

8.      Torda         22     9       5       8       28–27         32