III. liga, 22. forduló: Az U FC meglépett

A labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában újabb kolozsvári rangadót rendeztek a Kolozsvár Arénában, az U FC egy góllal nyert az Egészség ellen, s biztosan araszol a II. liga felé. A másodcsapatok viadalán a Kolozsvári CFR II. diadalmaskodott, a Dési Egyesülés azonban újabb csalódáson esett át, ráadásul hazai pályán.

(erkedi, póka)

A CFR II–Medgyesi Gázmetán II. összecsapást az első csapat vezetőedzője, Dan Petrescu is megtekintette a CMC-pálya lelátójától, a góllövők között találjuk a CFR 1907-ben mellőzött, jobb időket megért Luchint is. A 3–0-s hazai siker találatain Alexandru Petruş (24. perc), Srdjan Luchin (28. perc) és Adrian Şter (83. perc) osztozott.

Gheorghe Barbu kezdőcsapata: Ad. Rus – Vlad, Luchin, Kereki, Milandru – Coţi, Al. Petruş – Petrila, Dodoi, Mailat – Coman.

A Dési Egyesülés hiába szerzett vezetést az első félidőben, a hajrában három gólt kapott gyulafehérvári druszájától, a Fehér megyei csapat 3–1-re nyert.

Kegyetlen volt a sors a Dési Egyesülés labdarúgóinak, egészen a 80. percig 1–0-ra vezettek Mircea Bolba edző tanítványai, de ami ezután történt az egyszerűen megmagyarázhatatlan. A Szamos-parti gárda történetében nem hiszem, hogy van példa hasonló esetre. Vezetsz, uralod a játékot, és csak úgy egyből összeesel, átadva a kezdeményezést a vendégeknek. Ezt láttuk Désen a helyi és a Gyulafehérvári Egyesülés közti bajnoki találkozón. Kissé felszabadulva a sorozatos vereségek után elért radnóti döntetlen után, a désiek már az első perctől rohamoztak és jobbnál-jobb gólhelyzeteket alakítottak ki. A támadások sorát a 41. percben góllal tetőzték a hazaiak, akik Bogdan Boje által meg is szerezték a vezetést. A fiatal Cătălin Itu jobboldali beadását biztosan értékesítette a dési hátvéd, akinek lövését nem tudta védeni Suciu vendégkapus. Tércsere után is többet kezdeményeztek a Kolozs megyeiek, Ferhaoui és az idei év elején az U FC-től leigazolt Hâmpea kitűnő helyzeteket hagytak ki, és amikor mindenki már készült elhagyni a sétatéri stadiont, „feltámadtak” a gyulafehérváriak, akik tíz percet alatt három gólt rúgtak. A 80. percben az I. ligát is megjárt Daniel Lasconi fejese jutott túl a gólvonalon, majd a 85. percben Adrian Paul székelyudvarhelyi játékvezető 11-est ítélt a vendégek javára (Kovács Szabolcs bekk a tizenhatoson belül felvágta az üresen hagyott Lasconit). A közben megsérült Kodion helyébe beállt Giorgiu tartalékkapus tehetetlen volt Ciprian Selagea erős lövésénél. Az eredményjelző táblát ugyancsak a vendégek zárták, a 90. percben Claudiu Davidaş közelről fejelt be a désiek kapujába. Igaz, akkor már teljesen összeomlott a hazai alakulat, de ez a labdarúgás sava-borsa, a játék addig tart, amíg a bíró lefújja.

Désen nem könnyű edzőnek lenni, de reméljük az elkövetkező fordulókban a szatmárnémeti mester hozzáállása és tapasztalata egyszer majd meghozza gyümölcsét.

A kolozsvári rangadón az U FC Gabriel Giurgiu büntetőjével került előnybe a 32. percben, majd hat percre rá Denis Hordouan növelte az előnyt 2–0-ra. Adrian Falub legényei a második félidőre kiengedtek, így a hajrában Daniel Şoimuşan szépített, s beállította a 2–1-es végeredményt a 84. percben. A sikerrel és az alsógáldiak kisiklásával az egyetemisták előnye nyolc pontra nőtt a tabella élén.

A házigazdák összeállítása: Dinu – Takacs, Abrudan, Onicaș, Manu – Giurgiu, Greu (82. perc Onicaș) – Hordouan, Goga (89. perc Lemnaru), Hațiegan (55.perc Micaș) – Ene (68. perc Ursu).

Kis Csaba és Dan Matei a következő kezdőtizenegynek szavazott bizalmat: Lăzăreanu – Paul, Matei, Indreica, Târlea – Cozma, Ciupe, Bria, Lupu – Tilincă, Ceaca.További eredmények: • Magyarigeni Egyesülés–Vidombáki Jövő 3–0 (játék nélkül) • Tasnádi Egyesülés–FC Felek 5–2 (gól: Varga Márkusz – 3., Gabriel Cădar 2 – 26. és 63., az első 11 m, Nagy Zoltán – 49., valamint Mădălin Bolba – 94. perc, illetve Andrei Stanciu – 35. és Ionuţ Brătimă – 84. perc) • Alsógáldi Ipar–Lénárdfalvi ACSF 0–3 (George Olar – 12., Romario Rus – 45. és Viorel Chinde – 66. perc) • Szászrégeni Lendület–Kudzsiri Kohász 0–1 (Mihai Udrea – 47. perc). A Radnóti SK szabadnapos volt. Az állás:

1.      Kv. U FC   20     16     2       2       52–11         50

2.      Kudzsir      21     12     6       3       35–19         42

3.      Migen         20     12     5       3       41–20         41

4.      Lénárdf.      21     12     4       5       45–21         40

5.      Alsógáld     21     12     4       5       36–24         40

6.      Gyulafeh.   21     11     5       5       36–18         38

7.      CFR II. 2    21     9       5       7       37–24         32

8.      Kv. Eg.       20     7       8       5       32–20         29