III. liga, 26. forduló: Megszületett a Dési Egyesülés idei első győzelme

Feljutott a másodosztályba az U FC

Végre, megtört a jég, 16 vereség (!) után, a labdarúgó harmadosztály hétvégi fordulóban három pontot szereztek a désiek a hazai pályán lebonyolított, Szászrégeni Lendület ellen vívott találkozón.

Ezúttal fordult a kocka, ha a 22. menet keretében ugyancsak otthoni mérkőzésen 1–0-s dési vezetés után, a meccs utolsó négy percében a gyulafehérvári Egyesülés három gólt rúgott és 3–1 arányban győzött, most a Maros megyeiek vezettek 1–0-ra és a hazaiak maguk javára fordították az eredményt Darius Hâmpea 85. és Patrick Popescu 92. percben szerzett találatával (a szászrégeniek gólját Andrei Moldovan rúgta a 43. percben).

El kellett telnie 20 fordulónak, hogy a Szamos menti együttes megszerezze második sikerét a pályán a bajnokságban. Az első szeptember 30-án volt a 6. fordulóban a Radnóti SK alakulatával szemben, ugyancsak hazai pályán (4–1). Azóta csak vereséget könyveltek el a désiek, kivéve a 21. fordulóban Radnóton elért döntetlent (0–0), s a visszavágók menetében játék nélkül jegyzett 3–0-s sikert a visszalépett Vidombáki Jövő ellen. Ezúttal látszott Mircea Bolba edző tanítványain, feledtetni kívánják szurkolóikkal az eddigi kudarcokat. Jobban indultak a vendégek, és az első félidő befejezése előtt két perccel a Lendület legtapasztaltabb játékosa, Adrian Moldovan megszerezte a vezetést. De amikor az a néhány néző aki a nagy meleg és a közelgő vihar ellenére kivonult a stadionban már készült elhagyni a lelátót, az U FC volt hátvédje, Darius Hâmpea kiegyenlített, majd a  ifj. Székely Zoltán nagybányai játékvezető által megadott hosszabbításban Patrick Popescu meghozta a désiek nyertes gólját a jelenlevők nagy örömére. Így véget ért az Egyesülés „fekete sorozata”, amire már rég vágynak a klub vezetői, edzői és labdarúgói. A lényeg az, megjött a kedvük a sikeres folytatáshoz a désieknek, ami jó jelnek számit az elkövetkező időszakban.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Szászrégeni Lendület 2–1 (0–1).

Közben a dési klub óvást intézett a Román Labdarúgó Szövetséghez (FRF), mivelhogy a 22. fordulóban a már említett Gyulafehérvári Egyesülés elleni hazai összecsapáson a Fehér megyei gárda nem tartotta be a szabályzatot, miszerint nem szerepeltetett az előírásoknak megfelelő ifjúsági játékost. Az óvást éppen ezekben a napokban tárgyalja a szakszövetség. Lehetséges, Dés zöld asztalnál megnyeri a mérkőzést 3–0-ra. Minden pont jól jön a désieknek a kiesés elkerüléséért folytatott harcban.

A pénteken este pályára lépő kolozsvári együttesek kiütéses győzelmeket arattak. A Herbák/Dermata/Clujana Stadionban az Egészség gólfesztivált rendezett a Radnóti SK ellen, 7–1 (2–0) volt a végeredmény. A Zöld Vírusok góljait Daniel Bria (34. perc), Andrei Ceaca 2 (39. és 50.), Costi Gârjoabă (56.), Dănuţ Cozma (58.), Adrian Lupu (60.), valamint Yuh Joel (85.) szerezte, Kovács Tihamér szépített a 77. percben. A Kolozsvári Egészség a mérkőzés elején, még 0–0-s állásnál büntetőt hibázott Lupu révén.

A CMC-pályán a vasutasok másodcsapata, a CFR II. brillírozott az Alsógáldi Ipar ellenében, ez a találkozó 4–1 (3–0) arányú hazai sikerrel ért véget az idegenben eddig legjobban szereplő Fehér megyei gárda ellen. A gólokon Adrian Şter (24. perc, 11 m), Marius Coman 2 (32. és 45. + 2.), valamint Daniel Pârv (73.), illetve M. Lupşan (60. perc, 11 m) osztozott.

Nem adta alább a Kolozsvári U FC sem, amely már a feljutás reményében lépett pályára mintegy 2500 néző előtt a Kolozsvár Arénában a Medgyesi Gázmetán ellen. Elég lett volna egy döntetlen is, de az egyetemisták semmit nem bíztak a véletlenre, hét góllal tömték meg az ellenfél kapuját. A vendégeknek szinte semmi esélye sem volt, pedig a kapuban a mindössze 17 esztendős Andrei Gorcea védett. Az U FC előnye most már matematikailag is behozhatatlanná vált, felsőbb osztályba léphet.

Adrian Falub és Marius Şuller a következő csapatot szerepeltette: Andrei Gorcea – Victor Manu, Andrei Cordoş, Octavian Abrudan, Paul Claudiu Chiş – Geroge Mihai Florescu, Gabriel Nicu Giurgiu – Andrei Iuliu Haţiegan, Dorin Ioan Goga, Denis Horduan, Cristian Ene; cserék: Octavian Andrei Ursu, Adrian Micaş, Valnetin Ionuţ Lemnaru és Răzvan Lucian Greu.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Medgyesi Gázmetán II. 7–0 (4–0) – gól: Cristian Ene 2 – 8. és 38., Iuliu Haţiegan 2 – 19. és 40., Victor Manu – 61., Valentin Lemnaru – 84., valamint Octavian Ursu – 88. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Vidombáki Jövő–Gyulafehérvári Egyesülés 0–3 (játék nélkül) • Magyarigeni Teljesítmény–FC Felek 1–1 (gól: Claudiu Oara – 60. perc, 11 m, illetve Marius Cosovan – 82. perc) • Tasnádi Egyesülés–Lénárdfalvi ACSF 0–1 (Romario Rus – 17. perc). A Kudzsiri Kohász szabadnapos volt. Az állás:

1.       Kv. U FC    24      20      2        2        75–12         62

2.       Lénárdf.      24      15      4        5        51–22         49

3.       Migen         24      14      6        4        46–24         48

4.       Alsógáld     25      14      5        6        43–30         47

5.       Kudzsir       24      13      6        5        40–25         45

6.       Gyulafeh.    24      12      6        6        40–26         42

7.       CFR II.       25      11      5        9        47–31         38

8.       Kv. Eg.       24      9        9        6        42–22         36