III. liga, 7. forduló: Két pont négy csapatnak

Amint korábban már röviden jeleztük, a labdarúgó harmadosztály Kolozs megyei rangadóján gól nélküli döntetlennel végeztek a felek, a megye másik képviselőjének nem jutott babér.

Hazai győzelem született két Egyesülés közti mérkőzésen – Gyulafehérvári Egyesülés–Dési Egyesülés 2–0 (0–0). A gyulafehérváriak idén nagy erőket vetettek be (különösen szervezés szempontjából) a felsőbb osztályba jutásért, de amint azt a múlt hétvégi találkozón is tapasztalhattuk, még nincs kialakulva egy jó képességű, mindenre elszánt együttes. Ha Dés egy kicsit is figyelmesebben játszik, és kihasználja a ritka gólhelyzeteket, akár egy ponttal is távozhatott volna a Vár stadionból, ahol alig 200 néző volt kíváncsi a két Egyesülés összecsapására. Az első félidőben alig volt kapu előtti jelenet. Az első kapura lövést csak a 25. (!) percben jegyeztük, amikor a Fehér megyeiek legtapasztaltabb játékosa, Ciprian Selegea tette próbára Székely Loránd vendégkapust. Térfélcsere után már változott a helyzet. A hazaiak mindent beleadtak, egyre többet támadtak, és két gólt is szereztek. Az 54. percben Daniel Lasconi fejjel továbbította a hálóba Bogdan Ştef jobb oldali beadását, majd a 87. percben Andrei David a Lasconi vezette támadást értékesítette. Így született meg a kétgólos gyulafehérvári győzelem, de a vendégeknek is akadt két-három jó megmozdulásuk, de Ferhaoui és Blaj nem talált be Cătălin  Suciu kapujába.

Ionuţ Nicoraş aradi játékvezető sípjelére a désiek a következő összeállításban vonultak ki a pályára: Székely Loránd – Podină, Kovács Szabolcs, Ndi Bangob Kennedy, Plăian – C. Itu, Nalaţi, Blaj – Ferhaoui, Boje, Al. Papp; edző: Mészáros Alpár.

A Herbák/Dermata/Clujana pályán Kolozs megye két, előzőleg a Román Kupában sikeres együttese nem bírt egymással: Kolozsvári Egészség–Kolozsvári U FC 0–0. Az aradi Alexandru Dan Gornic vezette összecsapáson többet támadtak az egyetemisták, három kapufát is lőttek, végül azonban be kellett érniük egy ponttal.

A két együttes összetétele:

Egészség: Lăzăreanu – Paul, Dan Matei, Negru, Ţârlea – Yuh, Ciupe, Lazăr, Bria – Ceaca, Indreica; edző: Kis Csaba és Dan Matei.U FC: Albuţ – Takacs, Abrudan, Onicaş, Manu (69. perc Irimie) – Giurgiu, Micaş (85. perc Moldoveanu) – Hordouan, Greu (49. perc Florescu), Goga – Haţiegan (69. perc Lemac); edző: Adrian Falub.Szoros mérkőzésen 3–2-re veszített a vasutasok másodcsapata Szászmedgyesen – Medgyesi Gázmetán II–Kolozsvári CFR II. 3–2 (0–2). A kolozsváriak két öngóllal szereztek vezetést (Daniel Pop – 17. és Bogdan Jica – 34. perc), a második játékrészben azonban Sebastian Iorga mesterhármast ért el (60., 72. és 85. perc), s megfordította az állást.

Az 5. csoport többi eredménye: • Kudzsiri Kohász–Szászrégeni Lendület 3–1 (Andrei Făgărăşanu 3 – 28., 32. és 80. perc, illetve Florin Truţă – 59. perc) • Vidombáki Jövő–Magyarigeni Teljesítmény 1–3 (Cosmin Miloşi – 86. Perc, Dragoş Iclănzan – 28., tovább Răzvan Fetiţa 2 – 70. és 94. perc) • FC Felek–Tasnádi Egyesülés 1–2 (Ionuţ Simion – 52. perc, illetve Gabriel Cădar – 27. és Bogdan Faur – 42. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Alsógáldi Ipar 1–2 (Lang Loránd – 82. perc, illetve Andrei Cernea – 70., 11 m és Dacian Dunca – 78. perc, öngól). A Radnóti SK szabadnapos volt. Az állás:

1.       Kudzsir       7        5        0        2        12–8  15

2.       Magyarigen 6        4        1        1        14–8  13

3.       Alsógáld     7        4        1        2        14–10         13

4.       Lénárdf.      7        4        1        2        12–8  13

5.       Gyulafeh.    7        4        1        2        7–6    13

6.       Tasnád        6        4        0        2        10–7  12

7.       Kv. U FC    6        3        2        1        15–5  11

8.       Szrégen       7        3        1        3        6–9    10