III. liga – 20. forduló: A Dési Egyesülés újabb idegenbeli győzelme

Miután ezelőtt két héttel a kolozsvári CMC-pályán két vállra fektette a CFR másodcsapatát, a 20. fordulóban Medgyesről, a Gázmetán II. otthonából is hazahozott három pontot a Dési Egyesülés.

(erkedi, póka)

Amint röviden már jeleztük, ezúttal a táblázat utolsó előtti helyezettjét győzte le 2–0 (1–0) arányban a Szamos-parti együttes, de azért meg kellett izzadniuk Gică Barbu edző tanítványainak a sikerért. A nehéz, néhol sáros talaj komoly ellenfélnek bizonyult mindkét gárdának, de a vendégek minden szempontból felülmúlták az I. ligás klub másodcsapatát. Mindjárt  az összecsapás elején a dési Hâmpea csatárnak óriási helyzete volt, majd Adrian Pop hagyott ki remek gólszerzési alkalmat. Ami nem jött össze nekik, az sikerült az első félidő hosszabbításában a hátvéd Rareş Pinteának, aki egy 18 méteres szabadrúgásból talált be a Cristea által védett kapuba (0–1).

Szünet után rákapcsoltak a Szeben megyeiek, hátha sikerül kiegyenlíteni. Hăşmăşan és Mândrean többször is okoztak fejtörést a remekül védő Farcaş hálóőrnek, de ő mindent hárított, a hétvégi fordulóban egyszerűen nem lehetett „megverni”, neki is köszönhető a Küküllő menti pályán elért újabb bravúr. Ami nem vált be a hazaiaknak, megvalósult a désieknek: az 58. percben az Egyesülés legjobb embere ezen a tavaszon, az év elején szerződtetett Andrei Adrian Pop növelte a vendégek előnyét, megpecsételve a „gázasok” sorsát (0–2). A meccs végéig Désnek még volt két nagy gólhelyzete, de ezeket Hâmpea és Florin Blaj kihasználatlanul hagyta. Így maradt a 2–0 (1–0) arányú siker. Lassan, de biztosan a dési alakulat kezd összeszokni (ne felejtsük, nem kevesebb mint nyolc újonccal vágtak neki a visszavágónak), és ez az eredményekben is megmutatkozik.

Az Egyesülés a következő csapattal állt ki: Farcaş – Pârv, Kovács Szabolcs, Pintea, Plăian – Hetea, Onicaş, Cătinean, Fl. Blaj – A. Popa, Hâmpea; cserék: B. Pop, Corduneanu, Budean és Sabo.

Végeredmény: • Medgyesi Gázmetán II–Dési Egyesülés 0–2 (Rareş Pintea – 45. + 1. és Andrei Adrian Pop – 58. perc).

A feljutásra törő FK Csíkszereda otthonában szoros mérkőzésen veszített a Kolozsvári Egészség. Az összecsapás egyetlen találatát Bajkó Barna jegyezte az 53. percben.

Kis Csaba és Dan Matei csapata: Lăzăreanu – Ţârlea, Rada, Tand, Cristian Paul – Chelariu, Ciupe, Dan Matei, Creţ – Ceaca, Roman; cserepad: Papp, Paşca, Szolosi, Şoimuşan, Gáspár, Bucur, Tilincă.

Végeredmény: • FK Csíkszereda–Kolozsvári Egészség 1–0 (gól: Bajkó Barna – 53. perc; a 75. percben a csíki Nemes Milán Imre 11-est hibázott).

A Szászrégenben vendégszereplő Tordai Üveg Aranyos FC 2–0-s vereséget szenvedett a helyi Lendülettől, s helyet cserélt a táblázaton vendéglátójával.

Constantin Olariu együttese: Rareş Pop – Marcu, Cocoară, Selegean, Chiş – Bria, Vitan, Paleoca, Ititesc – Varodi, Lemnaru; cserék: Indreica, Chişu, Savu és Silaghi.

Végeredmény: • Szászrégeni Lendület–Tordai Üveg Aranyos FC 2–0 (Cristian Chirilă – 48. és Cătălin Bugnaru – 88. perc).

A közönség gólparádét láthatott a fellegvári CMC-pályán, ahol nyolc találat esett. A Kolozsvári CFR II. 3–0-s vezetése után a sereghajtó Radnóti SK feltámadt és egyenlített, a hajrá azonban ismét csak a vasutasok másodcsapatáé volt.

Sergiu Coc a következő összeállítású csapatnak szavazott bizalmat: Adrian Rus – Ispas, I. Rus, Horj, Milandru – Dat, Itu, Adrian Pop – Bogdan Minetuan, Joca, Girsik; cserék: Potra és Cazan.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Radnóti SK 5–3 (Girsik Attila – 36., Răzvan Horj – 40., Dodi Joca – 58., Emanuel Dat – 83. és Mihai Cazan – 88. perc, illetve Adrian Pop – 63., Szilágyi Arnold – 75. és Cătălin Cherteş – 78. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Marosvásárhelyi MSE 4–1 (Nicolae Mariean – 18., Alin Damian 2 – 68. és 90., továbbá Flavius Staicu – 83. perc, illetve Gabriel Dobre – 22. perc, öngól) • Tasnádi Egyesülés–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 1–2 (Angelo Cocean – 49. perc, 11 m, illetve Sebastian Rus – 30. és Marius Curtuiuş – 46. perc) • Szászhermányi AFC–Nagybányai Minaur FC 1–1 (Mugurel Buga – 2. perc, illetve Sorin Şerban – 55. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Székelyudvarhelyi FC 5–1 (Romario Rus – 30., Viorel Chinde – 42., valamint Brian Lemac 3 – 60., 70. és 75. perc, illetve Csifó István – 90. perc). A táblázaton:

1.       Lénárdf.      20      16      1        3        60–18         49

2.       Szereda       20      14      4        2        53–13         46

3.       Minaur        20      11      7        2        35–14         40

4.       Kv. Eg.       20      11      4        5        30–17         37

5.       CFR II.       20      10      6        4        41–27         36

6.       Rozsnyó     20      10      4        6        24–20         34

7.       Régen          20      8        6        6        25–23         30

8.       Torda          20      8        5        7        26–26         29