III. liga, 13. forduló: Igazságos remi a megyei derbin

Nem is olyan régen a Torda Üveg Aranyos FC és a Dési Egyesülés labdarúgócsapatai a másodosztályban szerepeltek, most a III. ligában játszottak Kolozs megyei rangadót. Annakidején minden alkalommal megtelt az Aranyos-parti stadion, a hétvégén alig lézengett néhány szurkoló a lelátókon.

(erkedi, póka)

A találkozó most csak a két edző közötti versengés szempontjából minősíthető derbinek, hiszen a tordaiak mestere, Costică Olariu mindkét fél kispadján ült. A vendégek trénere, Gica Barbu személyes problémákra hivatkozva nem is kísérte el tanítványait Tordára, az Egyesülést a másodedző, Ionuţ Bal irányította a hétvégi fordulóban. Vele az élen szerzett értékes pontot idegenben a dési gárda, amint korábban már röviden jeleztük 1–1 volt a végeredmény.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, mindjárt az első tíz percben Cordoş és Florin Dan, mindkettő fejelt, és óriási helyzetet hagyott ki. A 24. percben Marcu 18 méteres szabadrúgását hárította Dorin Farcaş dési hálóőr. A Szamos-menti alakulatnak is voltak lehetőségei gólszerzésre, a csapat legjobb játékosa, Florin Blaj két alkalommal is próbára tette Rareş Pop kapust.

A második játékrész még izgalmasabb volt. Kezdjük mindjárt az Üveg Aranyos góljával, amely a 73. percben tizenegyesből született, nem akármilyen körülmények között. Marius Cobârzan jobboldalon megugrott, bejutott a 16-oson belülre, ott megbotlott, amikor a lelátóról egy sípszó hallatszott, mire fel Radu Zaharia, a désiek hátvédje kézbe vette a labdát. Ekkor viszont szólt az igazi sípszó, Robert Ciorbea barcaszentpéteri játékvezető büntetőt ítélt, amelyet a hazaiak legtapasztaltabb focistája, Florin Gabriel Dan értékesített (1–0). A következő pillanatban az Egyesülés tíz emberrel maradt, Mihai Onicaş reklamált, ezzel begyűjtötte a második sárga lapját, s így kiállította a Brassó megyei bíró. Tíz játékossal is egyenlítettek a désiek, a 87. percben Florin Blaj egyedül meglógott, és gólt lőtt (1–1). Sőt, akár győzhettek volna is a vendégek, ugyanis egy percre rá ugyancsak Florin Blaj hagyott ki gólhelyzetet. Figyelembe véve a hazaiak találatánál elkövetett bírói tévedést, megérdemelten vittek el egy pontot a désiek Tordáról.

A két csapat összeállítása:

TORDA: Rareş Pop – Cimpoeşu, Cocoară, Cordoş, Marcu – Florin Gabriel Dan, Savu, Cobârzan, Selegean – Varodi, Bria; cserék: Paleoca, Băeţan, Porim és Salcău.

DÉS: Dorin Farcaş – Plăian, Zaharia, Sabo, Kereki Mihály – A. Pop, Cătinean, Florin Blaj, B. Pop – Onicaş, A. Pop; cserék: Al. Blaj, A. Farcaş.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos FC–Dési Egyesülés 1–1 (gól: Florin Gabriel Dan – 73. perc, 11 m illetve Florin Blaj – 87. perc).

A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison, az egykori Viktória Stadionban már a 40 másodperc után rezgett a háló: a Kolozsvári Egészség Dan Roman révén megkezdte a gólgyártást a Gyulafehérvári Egyesülés ellenében (1–). Igaz, a 13. percben a Fehér megyeiek egyenlítettek, Răzvan Fetiţa volt a gólszerző (1–1), de a házigazdáknak szinte azonnal volt válasza: Cătălin Creţ a 17. percben talált be (2–1). A második félidőben is két gólt lőttek a Zöld Vírusok, Andrei Ceaca a 47., Mihai Vlădău a 79. percben volt eredményes, így az idény legmagabiztosabb győzelmét aratta a kolozsvári gárda (4–1).

Kis Csaba és Dan Matei a következő együttesnek szavazott bizalmat: Filip Lăzăreanu – Mic, Szőlősi, Dan Matei, Cristian Paul – Măr, Laurenţiu Rus, Ciupe, Creţ – Ceaca, Dan Roman; cserepad: Grămadă, Lupu, Tilincă, Vlădău, Gáspár, Rada és Bucur.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Gyulafehérvári Egyesülés 4–1 (Dan Roman – 1., Cătălin Creţ – 17., Andrei Ceaca – 47. és Mihai Vlădău – 79. perc, illetve Răzvan Fetiţa – 13. perc).

Az utóbbi három idény legsúlyosabb vereségét szenvedte el a kolozsvári vasutasok másodcsapata, amely kapufával kezdett a Lénárdfalva elleni kiszálláson (Sebastian Árpád Mailat találta el a lécet), a hosszabbításpercekben ugyancsak Mailat révén szerzett becsületgólt, a kettő között viszont a házigazdák hatszor voltak eredményesek.

Végeredmény: • Lénárdfalvi ACSF–Kolozsvári CFR II. 6–1 (Romario Rus – 5., Norbert János 2 – 30. és 55., a második 11 m, Viorel Chinde – 71., Alexandru Mărieş – 73., valamint Arthur Teuţ – 85. perc, illetve Sebastian Árpád Mailat – 92. perc).

Dan Dobai csapata: Adrian Rus – Adrian Ilie, Cezar Bud, Băian, Tomşa – Simedru, Luca, Derbac – Mailat, Fică, Joca; cserék: Gâdea, I. Rus és Fărcăşan.

További eredmények: • FC Székelyudvarhely–Zilahi MSC 0–1 (gól: Sebastian Culda – 41. perc) • Kudzsiri Kohász–Váradszentmártoni SK 2–0 (Paul Păcurar – 2. és Tudor Şaucă – 79. perc) • Nagybányai Minaur–Szászrégeni Lendület 0–0 • Alsógáldi Ipar–Besztercei Unu Fotbal Club Glória 0–1 (Ovidiu Stoianof – 7. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Sellenberki Jövő 0–1 (Adrian Cârstean – 46. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      13     9       3       1       35–14         30

2.      Várad         13     8       2       3       34–20         26

3.      Minaur       13     7       3       3       16–7 24

4.      Torda         13     5       6       2       17–12         21

5.      Kudzsir      13     5       5       3       16–15         20

6.      Kv. Eg.       13     5       4       4       18–15         19

7.      Sztmárton  13     6       1       6       26–27         19

8.      Sellenb.      13     4       7       2       17–18         19