III. liga, 12. forduló: Sok gól a Kolozs megyei rangadókon

Amint korábban röviden jeleztük, a román labdarúgó harmadosztályban az ötödik csoportban pénteken lebonyolították a 12. fordulót, a játéknapon két Kolozs megyei rangadót is rendeztek.

A fellegvári CMC-pályán a Kolozsvári CFR II–Tordai Üveg Aranyos FC találkozón mindössze 3 percet kellett várni az első találatra, Daniel Bria kihasználta a vasutasok védelmének megingását, s bevette Hindrich Ottó kapuját. Cristian Paleoca szünet előtt növelte a tordaiak előnyét a 38. perc, majd a második félidőben Florin Cordoş góljával már 3–0-ra vezettek a vendégek a 69. percben. Denis Giurgiu négy percre rá büntetőből szépített ugyan, de a hajrá ismét csak az üveggyáriaké volt: a hosszabbításpercekben Bogdan Varodi beállította a 4–1-es végeredményt.

A két csapat összeállítása:

CFR II.: Hindrich – Adrian Ilie, Bălan, I. Rus, Ispas – Simedru, Derbac, Luca – Negru, Fica, Gâdea; cserék: Giurgiu, Claudiu Petruş és Fărcăşan; edző: Dan Dobai.

TORDA: Rareş Pop – Marcu, Cocoară, Cordoş, Cimpoeşu – Bria, Varodi, Savu, Ititesc – Paleoca, Cobârzan; cserék: Băeţan, Selegean és Porim; edző: Constantin Olariu.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Tordai Üveg Aranyos FC 1–4 (Denis Giurgiu – 73. perc, 11 m, Daniel Bria – 3., Cristian Paleoca – 38., Florin Cordoş – 69. és Bogdan Varodi – 93. perc).

Désen még ennél is több, hat gól esett – a Kolozsvári Egészségből több kezdőember hiányzott (Dan Matei, Paul Cristian, Ionuţ Rada, Laurenţiu Rus és Raul Ciupe), ennek ellenére a Zöld Vírusok szerezték meg a vezetést Bogdan Cristea révén a 12. percben. A középpályás még egyszer eredményes volt a végső sípszó előtt, addig viszont az Egyesülés játékosai előbb szünetig megfordították az eredményt, majd a második félidőben is betaláltak (Marius Onicaş, Andrei és Bogdan Pop volt a gólszerző, utóbbi kétszer is eredményes volt), s 4–2-s hazai sikerrel végződött a találkozó.

DÉS: Dorin Fărcaş – Plăian, Kereki, Zaharia, Alex Papp – Cătinean, Onicaş – Florin Blaj, Bogdan Pop, Andrei Pop – Adrian Farcaş; cserepad: Cristian Pop, Sabo, Alex Blaj, Benkő, Sătmar, Peter; edző: Gheorghe Barbu.

KV. EGÉSZSÉG: Grămadă – Mic, Rotar, Szőlősi, Isac – Neamţ, Cristea, Lupu, Creţ – Ceaca, Tilincă; cserepad: Dragomir, Vlădău, Gáspár, Matei, Petrişor, Roman; edzők: Kis Csaba és Dan Matei.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Kolozsvári Egészség 4–2 (gól: Marius Onicaş – 38., Bogdan Pop 2 – 41. és 69., valamint Andrei Pop – 45. perc, illetve Bogdan Cristea 2 – 12. és 90. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Gyulafehérvári Egyesülés–FC Székelyudvarhely 0–2 (Adrian Viorică – 58. és Răzvan Ivan – 68. perc, öngól) • Zilahi MSC–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 3–3 (Sebastian Duma – 34., Arnold Neures – 51. és Denis Cubaş – 68. perc, illetve George Paraschiv 2 – 24. és 55., a második 11 m, Paul Mitrică – 58. perc) • Sellenberki Jövő–Alsógáldi Ipar 2–2 (Alexandru Neacşa 2 – 45. és 83. perc, a második 11 m, illetve Alexu Cioară – 10. és Cătălin Suciu – 73. perc, 11 m) • Besztercei Unu FC Glória–Nagybányai Minaur 0–1 (Brian Lemac – 90. perc) • Szászrégeni Lendület–Kudzsiri Kohász 1–2 (Florin Truţă – 73. perc, illetve Robert Dicu 2 – 40. és 70. perc) • Váradszentmártoni SK–Lénárdfalvi ACSF 1–3 (Sergiu Pop – 73. perc, 11 m, illetve Alin Bota – 51., 11 m, Alexandru Mărieş – 59. és Norbert János – 75. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      12     8       3       1       29–13         27

2.      Nagyvárad 12     8       2       2       34–19         26

3.      Minaur       12     7       2       3       16–7 23

4.      Torda         12     5       5       2       16–11         20

5.      Sztmárton  12     6       1       5       26–25         19

6.      Kudzsir      12     4       5       3       14–15         17

7.      Kv. Eg.       12     4       4       4       14–14         16

8.      Sellenb.      12     3       7       2       16–18         16