III. liga, 11. forduló: Megyei rangadó vasutassikerrel

Amint korábban röviden jeleztük, a harmadosztályú labdarúgó bajnokság hétvégi 11. fordulójában a fellegvári CMC-stadionban a Dan Dobai edzette Kolozsvári CFR II. megyei rangadón 2–1 (0–0) arányban győzött a Dési Egyesüléssel szemben.

Mindazok, akik az eléggé hideg időjárás ellenére kilátogattak a valamikor jobb állapotban levő sportpályára, egy adott pillanatban nem is tudták melyik a hazai és melyik a vendégcsapat. A désiek ezúttal a legjobb összeállításban szerepeltek, ideszámítva Vali Lemnaru volt egyetemista élvonalbeli labdarúgót is, aki sérülés miatt többször is hiányzott az őszi évad elején. Ezúttal nemcsak hogy jelen volt a pályán, de az Egyesülés egyik legveszélyesebb csatára volt. Csak az első 45 percben két alkalommal is kitűnő helyzeteket alakított ki a vasutasok tizenhatosán belül. Mellette még Florin Blaj és Andrei Pop lőttek el lehetőséget gólszerzésre. Amint az már megszokottá vált, egyesek a helyzetekkel, mások a gólokkal jeleskednek. Hiába uralták a találkozó nagyobb részét Gică Barbu (aki éppen a CFR II. alakulatától került a dési gárdához) edző tanítványai, a győztesek a hazaiak voltak. A kolozsváriak egy perc leforgása alatt kétszer is betaláltak Dorin Farcaş kapujába, ez az összecsapás 57. percében történt, amikor Sebastian Árpád Mailat kétszer is bevette a vendégek kapuját, először a Râmnicu Vâlcea-i Constantin Alin Olaru játékvezető által megítélt tizenegyesből, majd néhány másodpercre rá egy jobb oldali akció révén. A párharc hátralevő részében a désieknek csak szépíteni volt alkalmuk (Bogdan Pop a 63. percben szintén büntetőből volt eredményes), de a mérkőzés utolsó percében lett volna lehetőségük egyenlíteni is Lemnaru révén.

A két csapat összeállítása:

CFR II.: Hindrich Ottó – Tomşa, Bălan, Adrian Ilie, Ispas – Derbac, Luca, Simedru – Joca, Fică, Mailat; cserék: Claudiu Petruş, Gâdea és Sucitu.

DÉS: Dorin Farcaş – Peter, Kereki Mihály, Zaharia, Plăian – Bogdan Pop, Onicaş, Cătinean, Andrei Pop – Lemnaru, Florin Blaj; csere: Alex Papp és Sabo.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Dési Egyesülés 2–1 (gól: Sebastian Árpád Mailat 2 – 57. és 58. perc, az első 11 m, illetve Bogdan Pop – 63. perc, 11 m).

Tordán győzni tudott az utóbbi időben a Kolozs megyei együttesek mumusává váló Váradszentmártoni SK ellen, a bihariak uralták az első játékrészt, és a vezetést is megszerezték Alexandru Sorian révén a 22. percben. Fordulás után viszont Florin Dan középpályás remek percei következtek: a 61. percben egyenlített, majd 12 percre rá a győztes gólt is megszerezte.

Constantin Olariu a következő csapatnak szavazott bizalmat: Rareş Pop – Marcu, Cordoş, Cocoară, Cimpoeşu – Cobârzan, Bria, Savu, Ititesc – Varodi, Paleoca; cserék: Selegean, Florin Dan és Porim.

Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos–Váradszentmártoni SK 2–1 (gól: Florin Dan 2 – 61. és 73. perc, illetve Alexandru Sorian – 22. perc).

Mind a három pontot elhozta Székelyudvarhelyről a Kolozsvári Egészség, amely az első félidő végén Dan Roman révén volt eredményes, majd a mérkőzés hajrájában Szőlősi Márton is betalált.

Kis Csaba és Dan Matei együttese: Filip Lăzăreanu – Mic, Dan Matei, Szőlősi, Bucur – Roman, Cristea, Laurenţiu Rus, Creţ – Ceaca, Vlădău.

Végeredmény: • FC Székelyudvarhely–Kolozsvári Egészség 0–2 (gól: Dan Roman – 45. és Szőlősi Márton – 87. perc).Az ötödik csoport további eredményei: • Lénárdfalvi ACSF–Szászrégeni Lendület 4–2 (gól: Norbert János – 65., Alexandru Mărieş 2 – 76. és 86., valamint Arthur Teuţ – 95. perc, illetve Florin Truţă 2 – 66. és 91. perc) • Kudzsiri Kohász–Besztercei Unu Fotbal Club Glória 3–2 (Paul Păcurar – 3., továbbá Lucian Itu 2 – 13. és 77. perc, illetve Claudiu Meşter – 11. és Marius Curtuiuş – 56. perc) • Nagybányai Minaur–Sellenberki Jövő 5–0 (Răzvan Lupu – 16., 11 m, Ciprian Natea – 41., öngól, Adrian Şter 2 – 53. és 75., valamint Székely Krisztián – 60. perc) • Alsógáldi Ipar–Zilahi MSC 5–2 (Alecu Cioară 3 – 27., 45. és 52., az első és a harmadik 11 m, Răzvan Frenţiu – 85., 11 m, továbbá Paul Muntean – 92. perc, illetve Răzvan Dulap – 25. és Alexandru Turcu – 88. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Gyulafehérvári Egyesülés 3–2 (Paul Mitrică – 39., George Paraschiv – 43., 11 m és Daniel Lăsconi – 85. perc, illetve Daniel Mărgărit – 64. és Ionuţ Frăsineanu – 73. perc). A táblázaton:

1.      Várad         11     8       1       2       31–16         25

2.      Lénárdf.      11     7       3       1       26–12         24

3.      Minaur       11     6       2       3       15–7 20

4.      Sztmárton  11     6       1       4       25–22         19

5.      Torda         11     4       5       2       12–10         17

6.      Kv. Eg.       11     4       4       3       12–10         16

7.      CFR II.       11     4       3       4       19–19         15

8.      Sellenb.      11     3       6       2       14–16         15