II. liga, 20. forduló: Ha U FC, akkor döntetlen

A labdarúgó másodosztályban visszavágók első fordulója ugyanott folytatódott az U FC számára, ahogy az utolsó végződött: ismét csak döntetlenre volt képes, pedig a Kolozsvár Arénában az ellenfele a kiesés ellen küzdő, Dorinel Munteanu edzette Resicabányai MSC volt.

Az egyetemistáknál sérülés miatt hiányzott két tapasztalt játékos, Dorin Ioan Goga és George Florescu, így gyakorlatilag vezéregyéniség nélkül vágtak neki a küzdelemnek. Habár többet támadtak a házigazdák, a vezetést a resicaiak szerezték meg a 20. percben, Danel Vădrariu bal oldali szögleténél Daniel Ene 7 méterről fejelt kapura, Cosmin Dur-Bozoancă bravúrral védett, de a labdát ugyancsak Ene elé ütötte, aki 3 m-ről csak bekotorta valahogy a játékszert (0–1). Tíz percre rá Alexandru Pop cselezgetés után a kapufát találta el, ez volt a félidő legnagyobb egyenlítési lehetősége. Igaz, még a hajrában Cristian Gavra 25 m-es szabadrúgása is megtornáztatta Pavel Adrian Horvat kapust, de az U FC örülhetett is, hogy nem került nagyobb hátrányba, amikor a 34. percben Cristian Danci és Gelu Velici is betalálhatott volna: előbbi 23 méterről a felső sarkot célozta meg, Dur-Bozoancă mentett ugyan a kapufa segítségével is, de a labda Velici elé került, aki mintegy 6 m-ről nem találta el az üres kaput.

Az egyenlítés szintén bal oldali szöglet nyomán született, Victor Robert Dican a közelében tisztára játszotta magát, és gólt lőtt (1–1). A végső sípszóig többet támadott az U FC, de a győzelmet ismét nem sikerült kicsikarnia.

Adrian Falub együttese: Cosmin Dur-Bozoancă – Inácio Miguel Ferreira Santos, Tudor Marius Telcean, Artur Crăciun, Tiago Henrique Damil Gomes (46. perc Carol Taub) – André Filipe Ceitil Castanheira (46. perc Arnaud Guedj), Victor Robert Dican, Ricardo Rafael Costa Miranda – Alexandru Pop, Cristian Gavra, Daniel Nicolae Pârvulescu (80. perc Vlad Dumitru Mihalcea).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Resicabányai MSC 1–1 (gól: Victor Robert Dican – 64. perc, illetve Daniel Ene – 20. perc).

Szombaton 11 órakor a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok otthonában zárja az évet az U FC.

Eredmények: • Mioveni-i SK–Temesvári ASU Politechnika 0–1 (gól: Mircea Axente – 36. perc) • Sznagovi Sportul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 2–5 (Adrian Stoica 2 – 6. és 24. perc, mindkettő 11 m, illetve Andrei Dragu 2 – 8. és 85., Darius Buia 2 – 51. és 62., az első 11 m, valamint Marius Ciociu – 53. perc) • Temesvári Ripensia–Piteşi-i Campionii Argeş FC 1–2 (Alexandru Neagu – 48. perc, illetve Răzvan Matiş – 27. és Andrei Prepeliţă – 68. perc) • FK Csíkszereda–Buzăui Gloria MSC 1–1 (Hadgyai László – 54. perc, illetve Valentin Munteanu – 12. perc) • Konstancai Farul–Bukaresti Rapid 3–1 (Antonio Cruceru – 5., Paul Antoche – 22. és Viorel Lică – 40. perc, illetve Marian Drăghiceanu – 18. perc) • Zsilvásárhelyi Pandúrok–Turris Oltul 0–1 (Cristian Ciobanu – 61. perc; kiállítva: Alexandru Vasilescu – 93. perc, Pandúrok) • Călăraşi-i Dunărea–Aradi UTA 1–0 (Cristian Melinte – 24. perc, öngól). A Chiajnai Concordia szabadnapos volt, hétfőn 18 órakor játsszák a Ploieşti-i Petrolul–Bukaresti Metaloglobus találkozót. Az állás:

1.      UTA 19     11     5       3       34–13         38

2.      Mioveni      19     9       7       3       34–19         34

3.      Rapid         19     9       5       5       29–18         32

4.      Turris O.    19     9       5       5       33–24         32

5.      Petrolul      18     8       6       4       19–16         30

6.      Argeş          19     8       6       5       25–23         30

7.      ASU Poli    19     7       7       5       18–10         28

8.      Farul 19     8       4       7       23–17         28