Idegenben verte az Arsenal a Milant az Európa Ligában

Az Arsenal 2–0-s győzelmet aratott az AC Milan otthonában, ezzel komoly előnybe került párharcában a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében.

A vendégek Henrih Mhitarjan megpattanó lövésével már az első negyedóra végén vezetést szereztek a San Siro Stadionban – a Milan 569 perc elteltével kapott gólt –, majd a félidő ráadásának utolsó pillanatában Aaron Ramsey ugrott ki a leshatáron, és egy rendkívül higgadt csel után a hálóba gurított.

A spanyol bajnokságban második Atlético Madrid Saúl Níguez találatával került előnybe, ezzel „fellélegezhetett”, mivel a madridi csapat még nem kapott ki olyan mérkőzésen (26 találkozó), amelyen a 23 éves támadó gólt szerzett. Az elmúlt hetekben remek formában lévő madridiak Diego Costa és Koke góljával vélhetően el is döntötték a párharcot.

Szintén idegenben nyert az Olympique Lyon, amely a CSZKA Moszkva vendégeként ért el egygólos sikert. A Red Bull Salzburg története első győzelmét aratta Németországban, a Borussia Dortmund otthonában nyert 2–1-re, míg az Olympique Lyon ugyancsak idegenben, a CSZKA Moszkva vendégeként ünnepelhetett 1–0-s sikert.

Gulácsi Péter csapata, az RB Lipcse 2–1-re nyert otthon az orosz Zenit Szentpétervár ellen az EL nyolcaddöntő első felvonásán. A magyar válogatott kapusa egészen a 86. percig őrizte kapott gól nélkül a hálóját a sorozat eddigi legeredményesebb csapatával szemben (20 gól), azonban Domenico Criscito találata reményt adhat a szentpéterváriaknak a visszavágóra. Az összecsapást romániai bíró ötös vezette, az aradi Ovidiu Alin Haţiegan fújta sípot, Octavian Şovre és Sebastian Gheorghe partjelzőként, a nagykárolyi Kovács István és Sebastian Colţescu segített az alapvonalnál, míg Radu Ghinguleac volt a cserebíró.

Értékes, négygólos döntetlent játszott Rómában az SS Lazio vendégeként a Kádár Tamással felálló Dinamó Kijev: a magyar válogatott védő végig a pályán volt, a 69. percben egy sárga lap került a neve mellé. A rómaiaknál Ştefan Radu hátvéd végigjátszotta a mérkőzést.

Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések: • AC Milan (olasz)–Arsenal (angol) 0–2 (gól: Mhitarjan – 15. és Ramsey – 45. + 4. perc) • Borussia Dortmund (német)–Red Bull Salzburg (osztrák) 1–2 (Schürrle – 62. perc, illetve Berisha 2 – 49. és 56. perc, az első 11 m) • CSZKA Moszkva (orosz)–Olympique Lyon (francia) 0–1 (Marcelo – 68. perc) • Atlético Madrid (spanyol)–Lokomotív Moszkva (orosz) 3–0 (Saúl Níguez – 22., Diego Costa – 47. és Koke – 90. perc) • Sporting Lisszabon (portugál)–Viktoria Plzen (cseh) 2–0 (Montero 2 – 45. + 1. ás 49. perc) • Olympique Marseille (francia)–Athletic Bilbao (spanyol) 3–1 (Ocampos 2 – 1. és 58. perc, valamint Payet – 14. perc, illetve Aduriz – 45. + 3. perc, 11 m) • RB Lipcse (német)–Zenit Szentpétervár (orosz) 2–1 (Bruma – 56. és Werner – 77. perc, illetve Criscito – 86. perc) • SS Lazio (olasz)–Dinamó Kijev (ukrán) 2–2 (Immobile – 54. és Felipe Anderson – 62. perc, illetve Cihankov – 52. és Júnior Moraes – 79. perc; kiállítva: Garmash – 96. Perc, Dinamó Kijev).