I. liga: vendégsikerekkel zárult a 11. forduló

A román labdarúgó élvonal alapszakasza 11. fordulójának hétfői meccsein a vendég Sepsi OSK és az élre álló FCSB egy góllal nyert.

A medgyesi találkozót a csapat egykori játékosai (no meg az utolsó percben tévesen büntetőt ítélő krajovai Sebastian Colţescu) döntötték el, a sepsiszentgyörgyiek cserejátékosaiknak köszönhetően hátrányból tudtak fordítani.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 11. forduló: • Târgoviştei Chindia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (gól: Denis Dumitraşcu – 39. perc, illetve Adnan Aganovics – 68. és Anass Achahbar – 77. perc; a mérkőzést Gyurgyevóban/Giurgiuban játszották) • Medgyesi Gázmetán–FCSB 2–3 (Ronaldo Deaconu – 16., 11 m és Ricardo Valente – 60. perc, illetve Darius Olaru 2 – 11. és 32. perc, továbbá Sergiu Buş – 90. perc, 11 m; kiállítva: Răzvan Pleşca kapus – 84. perc, Gázmetán, a cserepadról; a mérkőzés egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre Laszló volt).

A továbbiakban a figyelem a Román Kupa tizenhatoddöntőire összpontosul a hétvégén, a meccseket péntektől hétfőig bonyolítják le, a 12. fordulót pedig december 4. és 7. között rendezik.

A bajnoki forduló tervezett menetrendje (a mérkőzéseket élőben közvetít a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

December 4., péntek: • Voluntari-i FC–Clinceni-i Academica (17.15-kor) • Piteşti-i Argeş FC–Bukaresti Dinamó (20.30-kor). December 5., szombat: • Sepsi–Botoşani-i FC (14.30-kor) • FCSB–Aradi UTA (21.30-kor). December 6., vasárnap: • Konstancai Viitorul–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (18 órakor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Kolozsvári CFR 1907 (20.45-kor). December 7., hétfő: • Gyurgyevói Astra–Chindia (16.45-kor) • Krajovai Universitatea FC–Gázmetán (19 órakor).

Érdekesség: a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata kétszer egymásután játszik a jászvásáriakkal, a kupában is megmérkőznek (a moldvaiaknak köszönhetően ezt a találkozót vasárnap 20.30-kor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban játsszák).