I. liga, rájátszás: Ismét pontokat vesztettek a vasutasok

A romániai labdarúgó élvonal rájátszásának 6. fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 hiába vezetett 2–0-ra az Astra ellen, végül be kellett érnie döntetlennel a gyurgyevói Marin Anastasovici Stadionban.

A mérkőzést a fővárosi Andrei Florin Chivulete vezette.

A vasutasok álomszerűen kezdték a találkozót, a 17. percben már kétgólos vezetésre tettek szert. Az első gólnál Cătălin Itu távoli próbálkozásánál kiütötte a labdát David Lazăr kapus, de éppen a venezuelai Mario Rondón elé, aki a kapuba továbbította (0–1). Öt perc múlva Damjan Djokovics fejesét sem tudta megfogni a hálóőr, a játékszer Andrei Burcăhoz került, akinek nem volt nehéz dolga betalálni az üres kapuba (0–2). A japán Takajuki Szeto a 19. percben szépítési lehetőséget hagyott ki, aztán akár 3–0 is lehetett volna az eredmény, de a 23. percben David Lazăr hárította Rondón lövését.

Nyolc perc múlva viszont szépített az Astra, a montenegrói Riszto Radunovics balról lőtte be a labdát a kapu előterébe, Mihai Bordeianu szerencsétlenül nyúlt bele, s a laszti a jobb felső sarokban kötött ki – a litván Giedrius Arlauskis kapusnak esélye sem volt mozdulni rá (1–2). A vasutasok Valentin Costache (36. perc) és Ciprian Deac (45. perc) révén növelhették volna az előnyt, de félideig nem változott az eredmény.

Fordulás után a 46. percben Arlauskis parádésan védte Constantin Budescu bombáját, a 79. percben azonban már tehetetlennek bizonyult Denis Alibec-kel szemben: az Astra játékosa üresen kapta meg a labdát a 16-oson belül, a brazil Paulo Vinícius és Burcă ügyefogyottan csak bámulta, amint átveszi a labdát, kinézi a hosszúsarkot, és közelről betalál (2–2). A hajrában Vinícius kijavíthatta volna a hibáját, de közeli fejesét védte a kapus a 87. percben.

Így a kolozsvári csapat sorozatban második meccsén nem tudott nyerni, nem tudta visszaelőzni a Krajovai Universitateát az élen, amelytől az előző játéknapon 3–2-re kikapott, s egy pont a hátránya az oltyánokkal szemben.

A Kolozsvári CFR 1907 legközelebb hétfőn lép pályára, a 7. fordulóban a Medgyesi Gázmetán lesz az ellenfele a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Dan Petrescu csapata: Giedrius Arlauskis – Mateo Susics, Paulo Vinícius, Andrei Burcă, Mario Camora – Cătălin Itu (46. perc Adrian Păun), Mihai Bordeianu, Damjan Djokovics (82. perc Alex Chipciu) – Ciprian Deac (87. perc Cătălin Golofca), Mario Rondón, Costache (75 perc Claudiu Petrila).

Eredmény, I. liga, rájátszás, 6. forduló: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 2–2 (gól: Mihai Bordeianu – 31., öngól és Denis Alibec – 79. perc, illetve Mario Rondón – 12. és Andrei Burcă – 17. perc).

A 7 fordulót péntektől hétfőig rendezik (a meccseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A program:

Pénteken: • Botoşani-i FC–Astra (20.30-kor). Vasárnap: • Krajovai Universitatea–FCSB (21 órakor). Hétfőn: Kv. CFR 1907–Medgyesi Gázmetán (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20.30-kor).

6.       Gázmetán   6        0        3        3        4–8    25

Az alsóház (7–14. hely) nyolcadik fordulójának hétfői mérkőzésén: • Târgoviştei Chindia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 0–1 (gól: Romario Pires – 51. perc, 11 m). A Voluntari-i FC–Konstancai Viitorul összecsapást hétfőn este 20 órakor játszák.

A 9. forduló menetrendje:

Pénteken: • Viitorul–Clinceni-i Academica (18 órakor). Szombaton: • Hermannstadt–Voluntari (17.30-kor). Vasárnap: • Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (18 órakor). Hétfőn: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Chindia (18 órakor). Az állás: 1. Viitorul 34 pont/7 mérkőzés, 2. Voluntari 27/7, 3. Academica 26/8, 4. Hermannstadt 24/7 (8–9), 5. Sepsi 24/8 (11–13), 6. Jászvásár 21/8 (10–9), 7. Dinamó 20/6, 8. Chindia 17/7.

Borítókép: Mario Rondón (bordó mezben) szerezte a vasutasok első gólját – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO