I. liga, 9. forduló: CFR-siker Dan Petrescu-módra

A román labdarúgó élvonal alapszakasza 9. fordulójának hétfő esti mérkőzésén Dan Petrescu harmadik regnálásának első győzelmét aratta: a botoşani-i és jabloneci egygólos vereség után a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata 1–0 (1–0) arányban legyőzte a Román Kupa- és Szuperkupa-győztes Krajovai Universitateát a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A fővárosi Marcel Bârsan vezette találkozón a pragmatikusan játszó vasutasok gyakorlatilag az első nagy helyzetüket gólra váltották: bal oldalról Claudiu Petrila tökéletesen beívelt szöglete az ötös vonalán találta Andrei Burcăt, aki a kapus és a kapufát őrző játékos között a hálóba fejelt (20. perc: 1–0). Az első félidőben Andrei Ivannak volt két lehetősége egyenlíteni, de Cristian Bălgrădean kapust nem tudta meglepni sem a 23., sem a 29. percben. A hajrában Ivan ollózása a 40. percben nem találta el a kaput.

Fordulás után a csereként beállt George Cîmpanu lövése eltalálta a kapufát a 48. percben, de az oltyánok nem tudták egyébként feltörni a CFR védelmét: további távoli lövéseik vagy messze elkerülték a kaput vagy elhaltak Bălgrădean kesztyűi között. Burcă a 68. percben újabb fejessel növelhette volna az előnyt, négy percre rá pedig Ciprian Deac beadását Cristian Manea fejelte kapura, de az olasz Mirko Pigliacelli mindkét esetben hárított.

A Kolozsvári CFR 1907 ezzel visszavágott az idénynyitó Szuperkupa-döntő büntetőpárbaj utáni elvesztésének, csütörtökön 21.30-kor viszont újabb fejezete következik a krajovaiak elleni párharcnak a Román Kupa tizenhatoddöntőjében, ezúttal az oltyán „fővárosban”.

A listavezető vasutasok ezzel a sikerrel négy pontra növelték előnyüket a táblázat élén az üldöző Botoşani-i FC előtt, és már hét pont az előnyük a harmadik helyen álló Bukaresti Rapidhoz képest.

Dan Petrescu csapata: Cristian Bălgrădean – Cristian Manea, Andrei Burcă, Rachid Bouhenna, Mário Camora (csapatkapitány) – Mihai Bordeianu (91. perc Mike Cestor), Juan Emmanuel Cúlio, Adrian Păun (83. perc Bismark Adjei „Nana” Boateng) – Ciprian Deac, Valentin Costache (87. perc Alexandru Chipciu), Claudiu Petrila; fel nem  használt cserék: Hindrich Ottó – Denis Ciobotariu, Florin Ştefan, Adrian Mihai Gîdea, Alin Fică, Denis Rusu.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 9. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea 1–0 (gól: Andrei Burcă – 20. perc).

A 10. fordulót szokásos módon péntektől hétfőig rendezik.

A tervezett program (a találkozókat élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport, a FCSB mérkőzését a Prima tv is):

Pénteken: • Bukaresti Rapid–Voluntari-i FC (20 órakor). Szombaton: • Piteşti-i Argeş FC–Târgoviştei Chindia (17 órakor) • FCSB–Clinceni-i Academica (21 órakor). Vasárnap: • Konstancai Farul–Mioveni-i SK (15.30-kor) • Botoşani-i FC–Krajovai U 1948 (18 órakor) • Aradi UTA–Kv. CFR 1907 (21 órakor). Hétfőn: • Medgyesi Gázmetán–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (18 órakor) • Krajova–Bukaresti Dinamó (21 órakor). A táblázaton:

16.     Clinceni      9        0        2        7        6–19  2

Borítókép: A légi párharcokat általában a legmagasabbra emelkedő gólszerző, Andrei Burcă nyerte – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907