I. liga, 18. forduló: Hóemberek szurkoltak a Sepsi-győzelemnek

Mintegy 200 hóemberrel népesítették be a lelátót a román élvonal alapszakasza 18. fordulójában a Sepsi OSK labdarúgócsapatának szombati mérkőzésére a sepsiszentgyörgyi szurkolók.

A drukkerek így próbálták biztosítani a jelképes közönséget az Astra elleni bajnokin, amelyet a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött játszottak. A hóemberek többsége hóból, némelyike kartonból készült és a klub színeit hirdető piros-fehér mezt, sálat vagy sapkát kapott.

A Sepsi OSK magabiztos győzelemmel hálálta meg a szurkolói leleményességet. Az összecsapást a krajovai Sebastian Colţescu vezette, ez volt az első kiküldetése a botrányos Bajnokok Ligája mérkőzés óta.

Eredmények, alapszakasz, I. liga, 18. forduló: • Târgoviştei Chindia–Clinceni-i Academica 2–1 (gól: Daniel Popa – 25. és Cristian Neguţ – 27. perc, illetve Paul Pârvulescu – 60. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre László volt; a találkozót Bufteán játszották) • FCSB–Voluntari-i FC 2–1 (Dennis Man – 38. és Florin Tănase – 71. perc, 11 m, illetve Jefte Betancor – 93. perc, 11 m) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK– Gyurgyevói/Giurgiui Astra 4–1 (Kovacs Loránt – 11. Vasvári Gábriel 41., 11 m, Eder Gonzalez – 45. és Admir Bajrovic – 75. perc, illetve Răzvan Tincu – 86. perc, öngól) • Aradi UTA–Piteşti-i Argeş FC 1–2 (Roger – 85. perc, illetve Antun Palics – 87. és Sylvain Deslandes – 90. perc; kiállítva: Alexandru Benga – 56. perc, UTA; a a mérkőzés egyik partjelzője a kolozsvári Alexandru Cerei volt) • Krajovai Universitatea FC–Konstancai Viitorul 1–1 (Paul Papp – 45. perc, illetve Andrei Artean – 47. perc). Vasárnapra maradt a Medgyesi Gázmetán–Jászvásári/Iași-i Politechnika és a Botoşani-i FC–Bukaresti Dinamó találkozó, a forduló hétfőn 20.30-kor a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 1907 találkozóval zárul (élőben közvetíti a Look Sport+, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás: 1. FCSB 41 pont/18 mérkőzés, 2. KV. CFR 1907 37/17, 3. Krajova 35/18, 4. Sepsi 31/18, 5. Chindia 27/18, 6. Clinceni 26/18.