Hirosimában, tenisztornán történt

A japán nagyvárosban, Hirosimában rendezett 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás tenisztornán három román játékos indulhatott a 32-es főtáblán, Patricia Maria Ţig kétfordulós selejtező után vívta ki ezt, Sorana Cârstea és Mihaela Buzărnescu alanyi jogon tehette ezt.

A továbbjutás kétharmados arányban sikerül.

A 31 esztendős Buzărnescunak (125. a világranglistán) nem sok gondja volt a hét évvel fiatalabb bolgár Viktoria Tomovával (184.), két szettben, 6:1, 6:4-re verte meg, találkozójuk 74 percet tartott. A bukaresti teniszező ellenfele nem jutott bréklabdáig, Buzărnescunak viszont 14 lehetősége volt, amelyből hármat értékesített. A román lány eddig háromszor mérkőzött meg Tomovával, s mindannyiszor győztesen hagyta el a pályát. Buzărnescu eddigi jutalma 3310 dollár és 30 világranglistapont, következő ellenfele pedig a Tatjana Maria (német, 5. kiemelt)–Kurumi Nara (japán) párharc győztese lesz.

A 25 éves Ţig (140.) a selejtezőben legyőzött két hazai teniszező után újabb japán ellenfél jutott a szabadkártyás Ajano Simizu személyében (251.), négy esztendővel ifjabb ellenfelét ő is két sima játszmában, 6:4, 6:2-vel búcsúztatta egy óra és 22 perc játék után. Mindkét játékos hat-hat kettős hibát vétett. Ţig jutalma megegyezik a Buzărnescuéval, viszont a selejtező sikere miatt több WTA-pontot kap (48). Következő ellenfele már nagyobb próbatételt jelent, Laura Siegemund (68.) a nyolcadik kiemelést kapta a szervezőktől. A német 2–1-re vezet egymás elleni párharcukban, Ţig viszont idén nyert ellene a bukaresti torna elődöntőjében.

Az egyedüli, aki nem járt szerencsével, a 29 éves Sorana Cârstea (95.) volt, akinek a hetedik favorit, a 7 esztendővel fiatalabb spanyol Sara Sorribes Tormo (85.) jutott. A fordulatos mérkőzés az ibériai 6:2, 3:6, 6:2 arányú sikerével ért véget közel két óra, 116 perc után. Sorribes Tormo 8, Cârstea 3 duplahibát vétett a találkozó során. A spanyol és a román teniszező eddig csak kétszer találkozott, az első összecsapást is az ibériai nyerte a brazil Sao Paulban rendezett torna elődöntőjében 2016-ban.

Cârstea 1925 dolláros csekkel és egyetlen világranglistaponttal vigasztalódhat.