Férfi kézilabda vb: már csak a 7. helyért vannak versenyben a magyarok

Norvégia válogatottja három góllal legyőzte Svédország csapat a német–dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének hétfői játéknapján.

Az eredmény azt jelenti, hogy a magyar válogatott nem végezhet a harmadik helyen a herningi II. csoportban, negyedik helyezése szerdán a norvégok elleni találkozón dől el, de Egyiptom hátralévő meccse is befolyásolhatja.

Dánia válogatottja hat góllal legyőzte Egyiptomot, s az eredmény azt is jelenti, hogy a magyaroknak szerda délután szurkolniuk kell Tunéziának, hogy ne kapjon ki a másik afrikai együttestől. Amennyiben a magyar válogatott vereséget szenved az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiától, az egyiptomiak viszont nyernek, akkor a gólkülönbség dönt Magyarország és Egyiptom között.

Dánia a hétfői sikerrel biztosította helyét az elődöntőben, a norvégoknak ehhez szerdán 19 órától le kell győzniük a magyarokat.

A csoportok első és második helyezettjei az elődöntőbe jutnak, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszanak.

Eredmények, középdöntő, 3. játéknap:

I. csoport (Köln): • Spanyolország–Brazília 36–24 • Németország–Horvátország 22–21. A csoport állása: 1. Németország 7 pont (105–86), 2. Franciaország 7 (113–99), 3. Spanyolország 4 (117–105), 4. Horvátország 4 (101–97), 5. Brazília 2, 6. Izland 0.

II. csoport (Herning): • Norvégia–Svédország 30–27 (17–14) • Dánia–Egyiptom 26–20 (9–7). Az állás: 1. Dánia 8 pont, 2. Svédország 6 (122–107), 3. Norvégia 6 (122–109), 4. MAGYARORSZÁG 3, 5. Egyiptom 1, 6. Tunézia 0.