Döntős a Kolozsvári U-BT, ingyenes gyorsteszt a szurkolóknak

Egy év és mintegy négy hónap elteltével játszhatott ismét hazai közönség előtt a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata, mondhatni pont jókor: a szurkolók buzdítása közepette végül sikerült felülkerekednie a Voluntari-i SK együttesén, ezzel 3–2-re megnyerte az elődöntős párharcot és bejutott a kiírás fináléjába. A Nagyvárad elleni döntő június 9-én kezdődik, a kolozsvári klub ma bejelentette: a mérkőzés előtt a sportcsarnok közelében ingyenes gyorstesztet végezhetnek azok a szurkolók, akik jegyet vásárolnak a találkozóra.

Miután az elődöntős párharc első két mérkőzését megnyerte, ám a következő kettőt elvesztette, az alapszakasz-győztes Kolozsvári U-BT együttesén volt nagyobb nyomás a párharc mindent eldöntő ötödik mérkőzése előtt. A BT Arénában rendezett szombati találkozón azonban mindkét csapaton érződött, hogy tudatában van a játék súlyával: az első félidőben alig-alig gyűltek a pontok, miközben hol egyik, hol másik együttes vezetett. Az első 10 percet az U-BT nyerte egyetlen ponttal, a másodikban – amelyet négy időkérés is tarkított – döntetlenre végeztek a felek, így 32:31-nél cseréltek térfelet.

Ezt követően a házigazdák egy 6:0-s sorozattal „ráijesztettek” az idény meglepetéscsapatára, ám a Voluntari-nak időkérés után sikerült kiegyenlítenie. Emiatt Mihai Silvăşan is lehívta a pályáról a tanítványait, akik ezt követően egy 7:0-s részeredménnyel próbáltak meg elrugaszkodni (45:38). Ez az előny kisebb hullámzásokkal, de már kitartott a negyed végéig (54:47), s miután az utolsó tíz perc Marquis Jurell Wright két triplájával indult, először vezetett kétszámjegyű különbséggel az U-BT (60:47). A folytatásban a kolozsváriak jól őrizték az előnyt, s miután sikerült semlegesíteniük a vendégek első számú fegyverét, Anthony Bernard Hickey-t, a siker egy percet sem forgott már veszélyben. A vendégek 28 éves amerikai sztárja, akit 15,8-as pontátlaggal jegyez a szakszövetség statisztikája, ezúttal csak 8 pontig jutott, míg a párharc 3. és 4. találkozóin 17, illetve 32 ponttal tört borsot a kolozsváriak orra alá…

Végeredmény: Kolozsvári U-BT–Voluntari-i SK 75:56 (16:15, 16:16, 22:16, 21:9); a kolozsvári pontszerzők: Donatas Tarolis 20, Patrick Neil Richard II és Marquis Jurrel Wright 11–11, Andrija Sztipanovic és Karel Guzman Abreu 10–10, Justin Stefan Edwards 9, Kuti Nándor 4.

A három nyert mérkőzésig tartó finálé sorozata június 9-én kezdődik, ezen a legutóbbi két bajnok U-BT (2017) és a Nagyváradi ESK (2018, 2019) néz farkasszemet egymással – tavaly a járvány miatt nem hirdettek bajnokot. A párharc második, szintén kolozsvári találkozóját június 11-én játsszák, majd 15-én, immár Nagyváradon kerül sor a harmadik találkozóra; az esetleges további időpontok: június 17. (Nagyvárad) és június 20. (Kolozsvár).

A találkozókat nézők előtt rendezhetik; a hazai találkozókra a szurkolókat a BT Aréna kapacitásának (9300 fő) 25%-ára engedik be, bizonyos feltételek mellett – azok nyerhetnek belépést, akik legalább 10 napja megkapták a koronavírus elleni védőoltás második dózisát, akik bizonyítani tudják, hogy legkevesebb 15, legtöbb 90 napja átestek a fertőzésen, akik 72 óránál nem régebbi negatív PCR-tesztet tudnak felmutatni, és akik 24 óránál nem régebb végzett negatív antigén-teszttel rendelkeznek.

Utóbbiak számára a klub tegnap bejelentette: a mérkőzések napján (egyelőre június 9-én és 11-én), 12.00 és 18.30 óra között gyorsteszt-központot alakít ki a Stadion Sétányon, a sportcsarnok közelében, ebben ingyenesen tesztelik azokat a személyeket, akik jegyet vásároltak a mérkőzésre.

A jegyvásárlás egyébként már elkezdődött, további részletek a klub honlapján.

Borítókép: u-bt.ro