Dési vendégsiker a Fellegváron

Ki gondolt volna arra, hogy a Kolozsvári CFR II–Dési Egyesülés találkozón a vendégek 3–0 (1–0) arányban győznek a labdarúgó harmadosztály 18. fordulójában a Kolozs megyei rangadón.

Valószínűleg a vasutasok szurkolói sem tippeltek ilyen eredményre, pedig a désiek elég jól kezdték a tavaszi nyitányt. Mindkét fél edzője jól ismerte a két együttest, hiszen a vasutasok trénere nem más, mint Sergiu Coc, az Egyesülés volt játékosa, míg a vendégeknél a CFR másodcsapatának volt mestere, Gică Barbu ül. Az igazság az, mindkét gárda tartott ettől a találkozótól. Azért ilyen arányú dési sikerre senki sem gondolt, még a nyertesek sem. A vendégek végig jól szerepeltek, és lelkesedésből is felülmúlták ellenfelüket. Annak ellenére, hogy a kolozsváriak kénytelenek voltak néhány alapembert nélkülözni (például az éppen dési születésű Cătălin Itu középpályást), ez semmivel sem kicsinyíti az Egyesülés érdemét. Mindent megtettek Gică Barbu tréner tanítványai a sikerért. Első perctől kezdve rohamoztak és hozzáállásuknak meg is volt a látszata. A désiek már a 9. percben megszerezték a vezetést Rareş Pintea büntetőjével. A vendégek tovább rohamoztak, és ha Hetea meg Hâmpea nem puskáznak el jobbnál jobb helyzeteket, akár 4–0 is lehetett volna az eredmény az első 45. percben. Mindjárt térfélcsere után, a 46. percben azért növelték előnyüket a Szamosok találkozásánál található alakulat labdarúgói, méghozzá Florin Blaj eurógóljával, akinek távoli lövése először a kapufát találta el, majd onnan jutott a tehetetlen Adrian Rus kapujába. Ekkor sem álltak be védekezni (ez is volt a meglepetésnek számító eredmény magyarázata) az Egyesülés játékosai, tovább támadtak  és rövid időre, az 57. percben  megszületett az összecsapás harmadik találata. Szerzője az idei télen éppen a CFR-től leigazolt Andrei Pop volt, aki jó benyomást keltett volt gárdája otthonában. Így lett 3–0 a végeredmény, ami a désiek első idegenbeli győzelmét jelentette, miközben a vasutasok szatellit csapata elszenvedte első hazai találkozóját. Közben a hazaiaknak volt egy kapufájuk az újonnan beállt Covaci révén, de ez semmit sem jelentett. A désiek megérdemelten vitték el a három pontot a fellegvári CMC pályáról.

Octavian Ciucanu brassói játékvezető sípjelére a következő összeállításban vonultak ki a csapatok:

CFR II: Adrian Rus – Milandru, I. Rus, Horj, Coman – Bălan, Dat, Luca – Bogdan Minteuan, Girsik. Joca; cserék: Covaci, Fica és Potra.EGYESÜLÉS: D. Farcaş – Pârv, Pintea, Kovács Szabolcs, Plăian – Fl. Blaj, Onicaş, Cătinean, Hetea – A. Pop, Hâmpea; cserék: Budean, Ad. Pop, Papp és I. Farcaş.Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Dési Egyesülés 0–3 (Rareş Pintea – 9., 11 m, Florin Blaj – 46. és Andrei Pop – 57. perc).

Kolozs megye másik két csapata idegenben szerepelt, egyik sem hagyta el vesztesen a pályát, s mindkét esetben hajrágól döntött.

Barcarozsnyón az Olimpic Cetate a 21. percben vezetést szerzett Alin Damian révén, de a Kolozsvári Egészségnek a hosszabbításpercben volt erre válasza Dan Romantól. A pontszerzésnek köszönhetően a Zöld Vírusok dobogó közeli helyre kerültek.

Kis Csaba és Dan Matei együttese: Lăzăreanu – Ţârlea, Matei, Porumb – Creţ, Chelariu, Ciupe, Cr. Paul – Tilincă, Roman, Ceaca; a cserepadon: Papp, Şoimuşan, Szőlősi, Duca, Bucur, Gáspár és Lupu.

Végeredmény: • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Kolozsvári Egészség 1–1 (Alin Damian – 21. perc, illetve Dan Roman – 92. perc).

Az újonc Tordai Üveg Aranyos FC csodával határos módon tudott talpra állni 0–2-ről Tasnádon, a helyi Egyesülés ellen: több mint egy félidőn át 10 emberrel játszottak Costică Olariu legényei, s így lőttek három gólt (az utolsót a hosszabbításpercekben). Marcus Varga (37. perc) találatával és Angelo Cocean (49. perc) szabadrúgásgóljával vezettek a Szatmár megyeiek, Sebastian Indreica viszont még fordulás előtt begyűjtött két sárga lapot, s hamarabb mehetett zuhanyozni. Sebastian Salcău duplája elhozta az egyenlítést (61. és 85. perc), majd a hosszabbítás második percében Flaviu Chişu kilőtte a felsősarkot, s a tordaiak nyerni tudtak.

Az Üveg Aranyos összeállítása: R. Pop – Marcu, Ionescu, Indreica, Chiş – Salcău, Vitan, Paleoca, Ititesc – Varodi, Lemnaru; cserék: Cocoară, Savu, Chişu és Selegean.

Végeredmény: • Tasnádi Egyesülés–Tordai Üveg Aranyos 2–3 (Marcus Varga – 37. és Angelo Cocean – 49. perc, illetve Sebastian Salcău 2 – 61. és 85. perc, továbbá Flaviu Chişu – 92. perc).

Az ötödik csoport további eredmények: • FK Csíkszereda–Szászrégeni Lendület 5–0 (Magyari Szilárd – 25., Bakó-Casiadi Soma – 47., Bajkó Barna – 55., Antal Barna – 72. és Hodgyai László – 89. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 0–0 • Szászhermányi AFC–Marosvásárhelyi MSE 3–0 (Mugurel Buga – 17., 11 m, Diego Alupoaie – 22. és Bogdan Roşu – 84. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Nagybányai Minaur 4–0 (Brian Lemac – 14., Alin Bota – 33., 11 m, Adrian Micaş – 56. és Kereki Mihály – 72. perc) • Radnóti SK–Székelyudvarhelyi FC 0–3 (Cătălin Dinu 2 – 23. és 82., a második 11 m, továbbá Romaric Alexander Logon – 41. perc). A sorrend:

1.      Lénárdf.      18     14     1       3       54–17         43

2.      Szereda       18     12     4       2       47–12         40

3.      Minaur       18     10     6       2       32–13         36

4.      Kv. Eg.       18     10     4       4       29–16         34

5.      CFR II.       18     9       6       3       35–22         33

6.      Rozsnyó     18     9       3       6       20–19         30

7.      Torda         18     8       4       6       26–24         28

8.      Régen         18     7       6       5       23–22         27