Chris Froome történelmi triplázása a Girón

Chris Froome győzött a vasárnap zárult 101. Giro d’Italia országúti kerékpáros körversenyen, amelynek utolsó szakaszát az ír Sam Bennett (Bora) nyerte. Froome, a Sky kerekese – aki a Giro első brit győztese – történelmi triplázást hajtott végre, a tavalyi Tour de France és Vuelta A Espana megnyerése után diadalmaskodott az olasz háromhetes viadalon. Márpedig amióta 1995-től a Vueltát a Tour de France után rendezik, még senkinek nem sikerült egymás után mindhárom körversenyt megnyernie.

Két olyan kerekes van, aki a régi lebonyolítási rendszer szerint – akkor a Vueltával indult a szezon, majd azt követte a Giro és a Tour – egymás után legalább három körversenyt nyert: a belga Eddy Merckx 1972–1973-ban sorozatban négyszer, míg Bernard Hinault 1982-83-ban háromszor ünnepelhetett elsőséget.

A négyszeres Tour-győztes Froome triplázását beárnyékolja a tény, hogy december közepén kiderült róla: pozitív doppingtesztet produkált a 2017-es spanyol körversenyen. A szeptember 7-én adott mintájában az asztmás rohamok kezelésére és megelőzésére alkalmas szalbutamol magas szintjét, a megengedett érték kétszeresét mutatták ki. Így elképzelhető, hogy utólag mégis eltiltják.

Froome az összetett mellett a hegyi pontversenyt is megnyerte, a legjobb fiatal versenyző a kolumbiai Miguel Ángel López Moreno (Astana), míg a leggyorsabb sprinter a hazai közönség előtt versenyző Elia Viviani (Quick-Step) lett.

Az összetett élcsoportja: 1. Chris Froome (brit, Sky) 89:02:39 óra, 2. Tom Dumoulin (holland, Sunweb) 46 mp hátrány, 3. Miguel Angel López (kolumbiai, Astana) 4:57 perc h.

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Alberto Bettiol szökésből diadalmaskodott a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 18. szakaszán, amelyen az összetett élcsoportja nem változott: Egan Bernal megőrizte előnyét az élen, míg Valter Attila a 15.
Sport
Az ír Dan Martin nyerte a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny 17. szakaszát. Az éllovas kolumbiai Egan Bernal előnye csökkent összetettben, amelyben a magyar Valter Attila a 16. helyre csúszott vissza.
Sport
A szlovák Peter Sagan nyerte a sprintbefutót a Giro d'Italia kerékpáros körverseny tizedik szakaszán, amelyen nem változott az összetett élcsoportja: a kolumbiai Egan Bernal megtartotta a rózsaszín trikót, a magyar Valter Attila pedig maradt az ötödik helyen.
Sport
A koronavírus-járvány miatt biztossá vált, hogy nem rendezik meg Magyarországon a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny idei első három szakaszát.
Sport
Az ecuadori Richard Carapaz pályafutása első háromhetes kerékpáros körversenyét nyerte, miután megőrizte a rózsaszín trikót a Giro d’Italia vasárnapi utolsó szakaszán. A 26 éves, tavaly negyedik Carapaz a nagy körverseny történetének első ecuadori győztese lett.