CFR-siker a 11. forduló zárásaként

A romániai labdarúgó élvonal alapszakaszának 11. fordulója hétfőn este a Piteşti-i Argeş FC–Kolozsvári CFR 1907 összecsapással zárult, a bajnok vasutascsapat 1–0 (0–0) arányban megnyerte a mérkőzést.

A bukaresti Marcel Bîrsan vezette találkozót a portugál–román csapatkapitány, Mário Camora gólja döntötte el a 62. percben.

A kihagyott helyzetek sorát is a CFR kezdte, az Argeş volt játékosa, a svájci–angolai Cephas Malele az 5. percben lőtt kapura, a portugál Diogo Viana viszont a gólvonalról hárítani tudott. A 14. percben a ghánai Emmanuel Yeboah jó beadásánál a hazaiak kapusa, Cătălin Straton lefülelte a labdát, mielőtt Daniel Bîrligea csatár elérhette volna. A félidő derekán már az Argeş helyzetei következtek: a 22. percben Costinel Tofan lövésénél a brazil Yuri Matias a gólvonalról vágta ki a labdát, majd hat percre rá a CFR volt játékosa, a francia Mike Cestor hagyott ki jó lehetőséget. Az első félidő második hosszabbításpercében Yeboah közeli lövésénél Cestor hárított, így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a felek.

Az 52. percben a vasutasok másik volt játékosa, a horvát Antonio Jakolisz veszélyeztetett, de az olasz Simone Scuffet kapus megfogta a labdát. A vendégkapus hat percre rá a kameruni Paul Garita lövésénél is helytállt. A 62. percben eldőlt a mérkőzés, Camora vezette az akciót, Bîrligeának passzolt, aki középre ívelt Yeboahnak, utóbbi fejesénél Straton kiütötte a labdát Camoráig, aki viszont közelről kihasználta a lehetőséget (0–1). Néhány perc múlva a horvát Karlo Muhar növelhette volna az előnyt, de lövése a kapu mellé szállt.

Dan Petrescu csapata: Simone Scuffet – Cristopher Braun, Yuri Mathias, Denis Kolinger, Mário Camora – Ciprian Deac (84. perc Roger Rodrígues), Karlo Muhar, Bismark „Nana” Adjei-Boateng, Emmanuel Yeboah (84. perc Rangelo Janga), Cephas Malele (74. perc Lovro Cvek), Daniel Bîrligea (94. perc Adrian Mihai Gîdea); fel nem használt cserék: Răzvan Sava – Rareş Bălan, Jean-Claude Billong, Ovidiu Hoban.

Eredmény, Szuperliga, alapszakasz, 11. forduló: • Piteşti-i Argeş FC–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Mário Camora – 62. perc).

A válogatott Nemzeti Liga mérkőzései miatt a bajnokság 10 napig szünetel.

A 12. forduló tervezett programja:

Szeptember 30., péntek: • Krajovai Universitatea–Voluntari-i FC (21 órakor). Október 1., szombat: • Mioveni-i SK–Krajovai U 1948 (19 órakor) • Kv. CFR 1907–Ploieşti-i Petrolul (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 21.30-kor). Október 2., vasárnap: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (13 órakor) • Konstancai Farul–Aradi UTA (18.30-kor) • FCSB–Argeş (21 órakor). Október 3., hétfő: • Botoşani-i FC–Kolozsvári U FC (18 órakor) • Târgoviştei Chindia–Bukaresti Rapid (21 órakor). A táblázaton:

1. Farul      11     7       3       1       22–10         24

2. Rapid     11     8       0       3       12–6 24

3. Hermann.         10     6       4       0       15–7 22

4. Kv. CFR 9       6       0       3       16–9 18

5. Krajova  10     5       2       3       13–12         17

6. Petrolul  11     5       2       4       11–12         17

7. Sepsi      11     4       4       3       18–8 16