Rangadót nyert a CFR a Krajova ellen

A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a labdarúgó élvonal előző idényének első és harmadik helyezettje csapott össze vasárnap este, a Kolozsvári CFR 1907 a Krajovai Universitateát fogadta. Az alapszakasz 10. fordulójában rendezett összecsapást a Dan Petrescu edzette vasutasok nyerték 2–0 (2–0) arányban.

A mérkőzést a fővárosi Andrei Florin Chivulete vezette.

A kolozsváriak hagyták ki az első nagyobb helyzetet is, a 4. percben Cristian Manea a kapu mellé küldte a labdát. Két percre rá látványos megmozdulással Andrei Burcă ollózva lőtt a kapu fölé. A 17. percben pedig szépségdíjas találattal a vezetést is megszerezte a hazai csapat: a horvát Karlo Muhar mintegy 25 méterről megeresztett bombája a kapu bal felső sarkában kötött ki (1–0). Az előny növelése nem a kolozsváriak érdeme lett, a 27. percben Valerică Găman úgy adta haza a labdát, hogy nem nézte, hogy kapusa merre áll, David Lazar pedig már csak a gólvonalon túlról rúgta ki a labdát (2–0). A krajovaiak az első félidő végén Dan Nistor szabadrúgásánál voltak veszélyesek, de az olasz Simone Scuffet kapus hárítani tudott.

Térfélcsere után az angolai születésű svájci Cephas Malele egyedül törhetett kapura, lövését azonban hárította Lazar. Rögtön utána a ghánai Emmanuel Yeboah növelhette volna az előnyt, de fejese alig ment mellé. Két veszélyesebb krajovai kísérlet következett: az 51. percben Andrei Ivan lövését védte a kapus, majd a 65. percben helytállt Bogdan Mitrea bombájánál is.

A CFR 1907 számára a következő próbatétel csütörtökön 19.45-kor lesz, a Konferencia Liga G-csoportjának második fordulójában a török Sivassport fogadja a fellegvári stadionban.

A kolozsvári együttes összeállítása: Simone Scuffet – Cristian Manea, Denis Kolinger, Andrei Burcă (86. perc Yuri Matias), Mário Camora – Ciprian Deac (78. perc Lovro Cvek), Karlo Muhar, Mihai Bordeianu (86. perc Ovidiu Hoban) – Claudiu Petrila (70. perc Daniel Bîrligea), Emmanuel Yeboah, Cephas Malele (78. perc Sergiu Buş); fel nem használt cserék: Răzvan Sava – Cristopher Braun, Adrian Păun, Roger Rodríguez.

Vasárnapi eredmények, Szuperliga, alapszakasz, 10. forduló: • Konstancai Farul–Piteşti-i Argeş FC 3–0 (gól: Constantin Grameni – 7., Tudor Băluţă – 57. és Gabriel Torje – 90. perc; Ovidiuban játszották) • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea 2–0 (Karlo Muhar – 17. és Valerică Găman – öngól –  27. perc; a találkozó egyik partjelzője a zilahi Tunyogi Ferenc volt). A játéknap hétfőn a Mioveni-i SK–Kolozsvári U FC (18 órakor) és az FCSB–Voluntari-i FC (21 órakor) összecsapásokkal zárul (élőben követhető a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport tévéadókon). Az ideiglenes állás:

1. Farul      10     6       3       1       19–9 21

2. Rapid     10     7       0       3       10–5 21

3. Hermannstadt         9       5       4       0       13–6 19

4. Petrolul  10     5       2       3       10–9 17

5. Kv. CFR 8       5       0       3       15–9 15

6. UTA       10     4       3       3       10–11         15

7. U 1948   10     4       2       4       12–10         14

8. Krajova  9       4       2       3       11–11         14