CFR 1907: Vinícius fejese döntött Aradon

A romániai labdarúgó élvonal alapszakasza 26. fordulójában Aradon, a Neumann Ferenc Arénában rendezett zárt kapus mérkőzésen a Kolozsvári CFR 1907 az UTA vendége volt, és 1–0 (0–0) arányú győzelemmel vágott vissza az ősszel hazai pályán elszenvedett egygólos vereségért.

A mérkőzést a brazil Paulo Vinícius de Souza hátvéd fejesgólja döntötte el.

A kolozsvári együttes összeállítása: Cristian Bălgrădean – Mario Camora, Paulo Vínicius de Souza, Sziám Ben Júszef, Cristian Manea – Adrian Mihai Gîdea (9. perc Alexandru Păun; 89. perc Iasmin Latovlevici), Mihai Bordeianu, Ciprian Deac – Valentin Costache (78. perc Cătălin Itu), Gabriel Debeljuh (78. perc Mario Rondón), Alexandru Chipciu (78. perc Ovidiu Hoban); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Mateo Susics, Denis Ciobotariu, Luis Aurélio Coimbra.

A vasutasok ellen jól védekeztek a házigazdák, Adrian Păun nem tudta átemelni a kapuson a labdát, majd az első komoly gólhelyzet az aradiaké volt: Adrian Petre a 39. percben alig néhány méterre a kaputól keresztbelőtte a labdát, ami a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Térfélcsere után viszont jöttek a CFR 1907 gólhelyzetei. Előbb a horvát Gabriel Debeljuh hagyott ki egy lehetőséget, majd a gólt megelőzően Mihai Bordeianu beadáslövését Dragoş Balauru szögletre mentette. A sarokrúgást Ciprian Deac végezte el a 68. percben, ívelése pontosan a mérkőzés legjobbjának megválasztott Paulo Vinícius fejére szállt az ötösön, a brazil pedig pontosan helyezett fejjel a hálóba.

Az egyik ítéletnél a túl hevesen tiltakozó Edward Iordănescu kolozsvári vezetőedzőt a galaci Adrian Viorel Cojocaru játékvezető a 66. percben kiállította. A hajrában még Debeljuh (Valentin Costache passzát a kapusba lőtte a 70. percben) és Cătălin Itu hagyott ki gólhelyzetet, utóbbi három perccel a vége előtt ideális helyzetben fölé lőtt.

A vasutasok a sikerrel ideiglenes átvették a vezetést a tabellán. A következő fordulóban vasárnap, március 14-én 20.30-kor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a CFR 1907 a sereghajtó Jászvásári/Iaşi-i Politechnikát fogadja.

A Kolozsvári CFR 1907 négy fordulója veretlen és gólt sem kapott (egy döntetlen és három győzelem a mérlege). Az UTA öt fordulója tartó veretlensége szakadt meg (2 győzelem, 3 döntetlen), de ebben az idényben csak egyszer tudott nyerni hazai pályán.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 26. forduló: • Aradi UTA–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Paulo Vinícius de Souza – 68. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a zilahi Tunyogi Ferenc volt) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Târgoviştei Chindia 0–1 (Cristian Neguţ – 53. perc) • Konstancai Viitorul–Clinceni-i Academica 1–1 (Juvhel Tsoumou – 91. perc, illetve Răzvan Andronic – 42. perc) • Krajovai Universitatea FC–Botoşani-i FC 1–0 (Ştefan Baiaram – 42. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette, egyik partjelzője pedig a szintén kolozsvári Alexandru Cerei volt) • Vasárnap játszották a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (15 órakor) és az FCSB–Medgyesi Gázmetán (20.30-kor) találkozót, hétfőre maradt a Piteşti-i Argeş FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (17.30-kor) és a Voluntari-i FC–Bukaresti Dinamó (20.30-kor) összecsapás – a meccseket élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó. Az állás:

16.    Jászvásár    24     4       4       16     23–55         16

Borítókép: A brazil hátvéd (fehérben, 55-ös számmal) védekezésben is helyt állt – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907