CFR 1907: Pontmentés kétgólos hátrányból

A Kolozsvári CFR 1907 és a Medgyesi Gázmetán 2–2 (1–2) arányú döntetlennel végzett a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga 19. fordulójában. A bajnokcsapat és éllovas 2–0-s hátrányból állt talpra, a hajrában viszont még a győzelmet is megszerezhette volna.

A Gázmetán a 12. percben szerzett vezetést, amikor Zöld-foki-szigetek játékosa, Ely Fernandes kihasználta a litván Giedrius Arlauskis hibáját, aki éppen elé ütötte a labdát (0–1). Néhány perccel később a kolozsváriak gólkirálya George Ţucudean ígéretes helyzetben az oldalhálóba lőtt. A kimaradt egyenlítés után a medgyesiektől a bolgár Antoni Ivanov növelte az előnyt, a 31. percben szép lövéssel kilőtte a hosszúsarkot a 16-os széléről.

. A sérült svájci Thierry Moutinhót cserélő francia-algériai Billel Omrani az első félidő hajrájában, néhány perccel beállása után szépített (43. perc: 1–2). Az eseménydús mérkőzésen a vasutasok elvesztették további két alapemberüket, a sérült Ciprian Deacot és Ţucudeant is kénytelen volt lecserélni Antonio Conceicao mester, utóbbi rosszullétre és szédülésre panaszkodott, de a kórházban megállapították, hogy nem beteg.

A második játékrészben a fővárosi Radu Petrescu két perc alatt két sárga lapot osztott ki a Gázmetán játékosának Răzvan Trifnek, így a 63. percben emberhátrányba kerültek a medgyesiek. A másik cserejátékos, a fiatal Claudiu Petrila kiválóan szerepelt, egyéni akció után beadott jobbról, de Omrani belebotlott a labdába. Az egyenlítést a hajrába mégis Omrani érte el, a 87. percben kihasználta Iulian Cristea hátvéd hibáját (2–2). A hosszabbítás negyedik percében büntetőt ítéltek meg a CFR 1907 javára, Boubacar Fofana szabálytalankodott a harmadik csere, Alexandru Ioniţă II. ellen. Az argentin Juan Emmanuel Cúlio azonban a bal kapufát találta el, így 2–2 maradt a végeredmény.

A kolozsvári együttes 12 forduló óta veretlen, nyolcszor győzött és ez a negyedik döntetlenje.

A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paolo Vinícius, Andrei Mureşan, Mario Camora – Thierry Moutinho (32. perc Billel Omrani), Mihai Bordeianu, Juan Emmanuel Cúlio, Ciprian Deac (44. perc Alexandru Ioniţă II.), George Ţucudean (46. perc Claudiu Petrila), Adrian Alexandru Păun.

A magyar válogatott hátvéd Lang Ádám a cserepadról nézte a mérkőzést.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Medgyesi Gázmetán 2–2 (gól: Billel Omrani 2 – 43. és 87. perc, illetve Ely Fernandes – 12. és Antoni Ivanov – 31. perc; kiállítva: Răzvan Trif – 63. perc, Gázmetán; a CFR-es Juan Emanuel Cúlio a 94.percben 11-est hibázott).

További eredmények: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Bukaresti Dinamó 1–1 (gól: Petrişor Petrescu – 32. perc, illetve Sergiu Hanca – 9. perc; a találkozót Marosvásárhelyen játszották és a nagykárolyi Kovács István vezette). Vasárnapra maradt a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Călăraşi-i Dunărea,  Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Chiajnai Concordia és az FCSB–Kontancai Viitorul találkozó.

Hétfőn játsszák a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Botoşani-i FC és a Krajovai Universitatea–Voluntari-i FC mérkőzést, élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és Telekom Sport tévéadó. Az állás:

14.    Voluntari    18     2       5       11     17–34         11

Borítókép: Billel Omrani (középen, labdával) két góljával lett döntetlen – MEDIAFAX-FOTÓ