CFR 1907: Karnyújtásnyira a bajnoki cím

A román labdarúgó Betano I. liga rájátszásának 9., utolsó előtti fordulójában a felsőházban a Kolozsvári CFR 1907 kétgólos győzelmet aratott Gyurgyevóban a Marin Anastasovici Stadionban, s karnyújtásnyira került a negyedik bajnoki cím elérésétől. A találkozót a bukaresti Radu Petrescu vezette.

A vasárnap esti mérkőzésen a vasutasok gyorsan dűlőre akarták vinni a dolgokat, s ez sikerült is nekik: George Ţucudean a 12., a francia Billel Omrani a 32. percben volt eredményes.

A CFR 1907 az első félidőben és a második játékrész elején még több gólhelyzetet kihagyott Mihai Bordeianu (7. perc), továbbá a két gólszerző révén (Ţucudean a 38. és a 47. percben, Omrani is a 47. percben). A házigazdák csak egyszer veszélyeztettek, de Giedrius Arlauskis kivédte Anatole Abang fejesét.

Végeredmény: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 0–2 (gól: George Ţucudean – 12. és Billel Omrani – 32. perc).

A kolozsvári együttes sorozatban 13. mérkőzésükön maradtak veretlenek (7 győzelem, 6 döntetlen). Ha a lapzárta után véget ért Krajovai Universitatea SK–FCSB mérkőzésen az oltyánok nyertek, akkor a CFR már most a bajnoki címnek örülhet. Ellenkező esetben egészen biztos bajnok lesz, ha vasárnap este legyőzi a címvédő Konstancai Viitorult a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Dan Petrescu vezetőedző együttese: Arlauskis – Camora, Andrei Mureşan, Vinícius, Manea – Hoban, Bordeianu (61. perc Djokovics) – Deac, Cúlio, Omrani (85. perc Alexandru Ioniţă II.) – Ţucudean (81. perc Costache).

Lapzárta után ért véget a Krajovai Universitatea SK–FCSB találkozó.Az állás: 1. KV. CFR 1907 47 PONT/9 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 43/8, 3. Viitorul 35/9 (13–10), 4. Krajova 35/8 (8–8), 5. Astra 33/9, 6. Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 24/9.

A felsőház utolsó fordulójának programja (a találkozók vasárnap egységesen 20.45 órakor kezdődnek, élőben követhetők a Look tv/Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadón): • Jászvásár–Krajova • Kv. CFR 1907–Viitorul • FCSB–Astra.

Az alsóházban (7–14. hely) a 10. fordulót keddtől csütörtökig játsszák.

A program:

Kedden: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Temesvári ACS Poli (18.30-kor) • Bukaresti Juventus–Bukaresti Dinamó (21 órakor). Szerdán: • Botoşani-i FC–Chiajnai Concordia (18.30-kor). Csütörtökön: • Medgyesi Gázmetán–Voluntari-i FC (20.45-kor). A sorrend: 1. Dinamó 41 pont, 2. Botoşani 32, 3. Sepsi 26, 4. Voluntari 24, 5. Concordia 23, 6. Gázmetán 22 (13–12), 7. ACS Poli 22 (8–10), 8. Juventus 16.

Fedőkép: Parolázik a két gólszerző (balról jobbra Ţucudean, Omrani és Hoban) – MEDIAFAX-FOTÓ