CFR 1907: Győzelem Gyurgyevóban (FRISSÍTVE)

Jó játékot bemutatva fontos győzelmet aratott a román élvonal 11. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata az Astra otthonában, Gyurgyevóban/Giurgiuban, a Marin Anastasovici Stadionban lejátszott találkozón. Sikerével a bajnokcsapat feljött a táblázat második helyére.

Igaz, az Astra már a 2. percben betalált, de az aradi Ovidiu Alin Hațegan játékvezető érvénytelenítette az albán Azdren Llulaku fejesgólját, mert előtte ellökte a litván Giedrius Arlauskis kapust. Ezután azonban a vasutascsapat átvette a meccs irányítását, s már csak idő kérdése volt, hogy mikor szerzi meg a vezetést. A horvát Damjan Djokovics a 11. percben fölé lőtt, majd következett a legnagyobb kimaradt lehetőség: a 26. percben Alexandru Ioniţă II. lőtt a 16-osról, Claudiu Belu hátvéd még bele tudott érni, s így a labda a felsőlécen csattant. A meccs üde színfoltját egy kutya megjelenése szolgáltatta a pályán, néhány percig állt a játék, a négylábút Belu vitte ki a pályáról.A hajrában a házigazdáktól Ionuţ Biceanu próbálkozott, de nem találta el a kaput. Az első félidő hosszabbításpercében a CFR vezethetett támadást a bal oldalon, a Svájcban született portugál játékos, Thierry Rua Moutinho tökéletesen ívelt középre, s a gólzsák George Ţucudean pedig közelről betalált – lövésénél a bolgár Plamen Ilijev kapus már verve volt, a védő pedig nem tudott menteni (0–1).

A második játékrészben 10 perc játék után gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, Andrei Peteleu a bal oldalon Moutinhónak ívelt előre, aki megszerezte a második gólt (0–2). A meccs utolsó perceiben az Astra szépíteni tudott, Arlauskis kivédett egy közeli lövést, de a kipattanót a kameruni Jacques Zoua Daogari kotorta a hálóba (89. perc: 1–2). A hosszabbításban a csereként beállt Sebastian Árpád Mailat nem tudta átemelni a labdát a kapus felett, így maradt a 2–1-es CFR-siker.

A találkozót végigjátszotta a magyar válogatott hátvéd Lang Ádám. Az együttesbe hosszú sérülés miatti kihagyás után visszatért Ciprian Deac.

Antonio Conceicao csapata: Arlauskis – Manea, Lang, Andrei Mureșan, Peteleu – Djokovics, Hoban, Cúlio – Moutinho (91. perc Mailat), Țucudean (83. perc Omrani), Ioniță II. (68. perc Deac).

A többi mérkőzésen: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Konstancai Viitorul 1–2 (gól: Andrei Cristea – 41. perc, 11 m, illetve Ianis Hagi 2 – 20. és 45. perc, a második 11 m; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette) • Krajovai Universitatea SK–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–1 (Elvir Koljics – 45. + 2., 11 m, illetve Ştefan Blănaru – 7. perc; kiállítva: Lucian Dumitriu – 88. perc, Hermannstadt) •  Călăraşi-i Dunărea–Voluntari-i FC 1–1 (Ndiaye Mediop – 35. perc, illetve Ricardinho – 80. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Medgyesi Gázmetán 1–2 (Yasid Hamed – 31. perc, illetve Iulian Lucian Cristea – 38. és David Caiado – 89. perc). Vasárnap este játsszák az FCSB–Chiajnai Concordia találkozót, hétfőn a Botoşani-i FC–Bukaresti Dinamó mérkőzést (21 órakor, élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport) tévéadó. Az állás:1.       FCSB                    10      6        3        1        24–10         21

2.       Kv. CFR     11      5        5        1        13–8  20

3.       Gázm.         11      6        2        3        14–15         20

4.       Viitorul       11      6        1        4        12–11         19

5.       Astra           11      4        5        2        14–8  17

6.       Krajova      11      4        4        3        18–10         16

7.       Sepsi           11      4        4        2        11–7  16

8.       Călăraşi      11      3        5        3        11–12         14

9.       Jászvásár    11      4        2        5        11–16         14