CFR 1907: gól nélkül Krajován

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának 30., utolsó fordulójában a hétvégi találkozók a felsőházi sorrendről hivatottak dönteni. Miután a Sepsi–FCSB és a Krajova–CFR 1907 találkozó is döntetlennel végződött, a sorrend nem változott.

A krajovai Ion Oblemenco Stadionban rendezett rangadón a helyi Universitatea FC és a Kolozsvári CFR 1907 gól nélküli döntetlenre végzett.

Azaz gól ugyan esett, méghozzá az 5. percben, de Adrian Păun találatát az aradi Ovidiu Alin Haţegan érvénytelenítette a francia–algériai Billel-Abdel Omrani állítólagos leshelyzete miatt.

A felek főleg a kapufákat „dolgoztatták meg”, hazai részről Ştefan Baiaram (9. perc), Dan Nistor (18. perc) és Alexandru Tudorie (33. perc), a vendégektől Omrani (23. perc) próbálkozása csattant a lécen. Három perccel előtte szintén Omrani lőtt kapura, de az egyik védőn irányt változtatott próbálkozást megfogta az olasz Mirko Pigliacelli hálóőr.

A második félidőben már kevesebb gólhelyzet alakult ki. A vasutasoktól egy szöglet nyomán Andrei Burcă fejese ment alig mellé az 56. percben, az izlandi Runár Már Sigurjónsson pedig 12 percre rá távolról kísérletezett, lövése alig ment mellé. Az oltyánoktól Bogdan Vătăjelu lőtt mintegy 28 méterről, de Cristian Bălgrădean kapus a fejléc alól kitornázta a labdát.

Így a Kolozsvári CFR 1907 64 ponttal végezte az alapszakaszt a második helyen, egy ponttal lemaradva az éllovas FCSB-től. A két együttes csütörtökön 19 órakor a román Szuperkupa döntőjében érdekelt a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban.

Edward Iordănescu vezetőedző csapata: Cristian Bălgrădean – Mário Camora, Andrei Burcă, Sziám Ben Júszef, Denis Ciobotariu (72. perc Nicolae Carnat) – Luís Coimbra Aurélio, Mihai Bordeianu, Runár Már Sigurjónsson (72. perc Cristian Manea) – Adrian Păun (84. perc Ovidiu Hoban), Billel-Abdel Omrani (85. perc Mario Rondón), Adrian Mihai Gîdea (9. perc Alexandru Chipciu); fel nem használt cserék: Giedrius Arlauskis – Mateo Susics, Iasmin Latovlevici és Gabriel Debeljuh.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 30., utolsó forduló: • Krajovai Universitatea FC–Kolozsvári CFR 1907 0–0. A forduló a hétfői Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Nagyszebeni AFC Hermannstadt és Konstancai Viitorul–Medgyesi Gázmetán találkozókkal zárult. Az ideiglenes állás:

16.    Jászvásár    29     6       4       19     28–64         22

A felsőházi rájátszás előtti helyzet: 1. FCSB 33 pont*, 2. KV. 1907 32, 3. Krajova 29, 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 23*, 5. Clinceni-i Academica 22, 6. Botoşani-i FC 21. A csillaggal jelölt pontszám felkerekítés utáni.

A CFR 1907 ellenfelei a rájátszásban sorrendben: Clinceni (otthon), Sepsi (idegenben), Krajova (o), Botoşani (o), FCSB (i), Clinceni (i), Sepsi (o), Krajova (i), Botoşani (i), FCSB (o).

Kedden és szerdán 19 órakor lebonyolítják a labdarúgó Román Kupa elődöntőinek első felvonását. A visszavágók május 11–13. között esedékesek.

A tervezett program:

Kedden: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Bukaresti Dinamó. Szerdán: • Krajova– Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok (II. liga).

Borítókép: FOTÓ: FACEBOOK/CFR 1907