BL-selejtező: a Dinamó Zágrábot is kiejtette az FTC

A Ferencvárosi Torna Club hazai pályán 2–1-re legyőzte a horvát GNK Dinamó Zágráb csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában, így biztossá vált, hogy valamelyik európai kupasorozat főtábláján lesz érdekelt.

Az ukrán Szerhij Sztanyiszlavovics Rebrov együttese így a BL playoff körében lesz érdekelt, ahonnan a párharc győztese a BL, a vesztese pedig az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

A zöld-fehérek a BL-csoportkörbe jutásért a norvég FK Moldével találkoznak, az a párharc már két mérkőzésen dől el, a Fradi először idegenben lép pályára szerdán 22 órakor, majd hat napra rá következik a visszavágó a budapesti Groupama Arénában.

A találkozót a német Tobias Stieler vezette.

A találkozót ugyan zárt kapuk mögött rendezték meg, de a Groupama Aréna közvetlen közelében több mint ezer ferencvárosi szurkoló gyűlt össze, akiknek biztatása „eljutott” a játékosokhoz, mert a stadionban is lehetett hallani a kívülről jövő hangokat.

Nem kellett sokat várni arra, hogy még hangosabban szóljon az Üllői út: a második percben, első támadásából gólt szerzett a Ferencváros, a sérüléséből hétvégén a Paksi FC ellen visszatért Lovrencsics Gergő ért fel, és fejezte be tökéletesen a bal oldali akciót, amelyet a norvég Tokmac Nguen vezetett (1–0). A horvátok rögtön a középkezdés után magukhoz ragadták a kezdeményezést, és néhány perc alatt két hatalmas helyzetet is elpuskáztak. A horvátok fölénye a játékrész közepén góllá érett, igaz, egyenlíteni egy jobb oldali szöglet utáni öngóllal sikerült a vendégeknek, az albán Myrto Uzuniról pattant végül a labda a hálóba (1–1). A Ferencváros ráadásul elvesztette kapitányát, a gólszerző Lovrencsics korábbi sérülése ugyanis vélhetően nem jött teljesen rendbe, és cserét kért.

Az egyenlítés után kissé visszavett a Dinamó, ez pedig lehetőséget adott a hazaiaknak a labdabirtoklására és a helyzetek kialakításra: egyet sikerült is összehozniuk, de Uzuni elhibázta a nagy lehetőséget.

A második játékrész első tíz percében újra következtek a vendéghelyzetek, a Ferencváros csak a kontrákban bízhatott és ez be is jött: a 65. percben Uzuni gyorsaságát kihasználva csapott le a labdára, és passzolt higgadtan a hálóba (2–1).

A hátralevő időben az előző körben a Kolozsvári CFR 1907-et csak büntetőrúgásokkal búcsúztató horvátok ugyan hajtottak az egyenlítésért, de a Ferencváros magabiztosan védekezett, Dibusznak is volt még egy nagy védése.

A hazai játékosok a lefújást követően nem az öltözőbe mentek, hanem a stadion kijáratához sétáltak, ahol a lelkes tömeg éltette őket.

Az FTC összeállítása: Dibusz – Lovrencsics (25. perc Botka), Blazics, Kovacsevics (73. perc Frimpong), Csivics – Sigér, Somália, Haratyin – Nguen, Boli (67. perc Isael), Uzuni.

Eredmény, Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló: • Ferencvárosi Torna Club–GNK Dinamó Zágráb (horvát) 2–1 (gól: Lovrencsics Gergő – 2. és Myrto Uzuni – 65. perc, illetve Uzuni – 23. perc,  öngól).

*

A CFR-t is megjárt Lang Ádámmal felálló Omonia Nicosia bejutott a Bajnokok Ligája selejtezőjének rájátszásába, miután szerdán tizenegyespárbajban búcsúztatta az előző két kiírásban csoportkörös Crvena Zvezda Belgrád együttesét. A magyar válogatott védő végig a pályán volt. A ciprusi együttes története során először játszhat a csoportkörbe jutásért, ellenfele a görög Olimpiakosz Pireusz lesz.

Az FTC következő ellenfele, a norvég FK Molde szintén tizenegyesekkel búcsúztatta az azeri Karabhot/Qarabagot. A gól nélküli döntetlent hozó találkozón a Molde a 105. percben büntetőt rontott.

Eredmények, Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló: • Omonia Nicosia (ciprusi)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 1–1, 11-esekkel: 4–2 • Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–Dinamó Breszt (fehérorosz) 1–0 • Kaarabah/Qarabag (azeri)–FK Molde (norvég) 0–0, 11-esekkel: 5–6 • FK Midtjylland (dán)–Young Boys Bern (svájci) 3–0.

Borítókép: Gólszerzők gólöröme: Lovrencsics Gergő és az albán Myrto Uzuni – FOTÓ: MTI/KOSZTICSÁK SZILÁRD