BL: Négy góllal kapott ki Barcelonában a Ferencváros

A koronavírus-járvány következtében hozott komoly intézkedések miatt szinte kihaltnak mondható katalán fővárosban, Európa legnagyobb stadionjában, de nézők nélküli mérkőzésen a Ferencváros 5–1-es vereséget szenvedett az FC Barcelonától a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek keddi nyitányán. A vereség ellenére emelt fővel hazautazó magyar csapat vezetőedzője csak az utolsó két bekapott gól miatt csalódott.

Borítókép: Fradi.hu

A találkozó előtt 25 év után csendült fel újra a Bajnokok Ligája himnusza a Ferencváros futballistáinak, akik láthatóan nem ijedtek meg ellenfelüktől, hiszen az első percekben magabiztosan járatták a labdát. Az első védést Dibusznak kellett bemutatni, a válogatott hálóőrnek tökéletes bemelegítő labda volt Messi szabadrúgása.

A 10. percben egy pillanatra a néhány magyar újságíró „felrobbantotta” a sajtópáholyt, miután a 27. születésnapját ünneplő Nguen lépett ki, majd a világ- és Európa-bajnok Piqué-t könnyedén átjátszva hatalmas gólt rúgott a bal felsőbe, de az asszisztens – helyesen – lest jelzett. A 17. percben Messi már jobban tesztelte Dibuszt, de a különcsatát ezúttal is a magyar kapus nyerte. A 20. percben csak néhány centin múlott a Ferencváros vezetése: Nguen gyönyörűen tartotta meg a labdát a 16-oson belül, lekészítette Isaelnek, aki „szétbombázta” a bal oldali kapufát.

Nem sokkal később előnybe került a Barca, köszönhetően a hatszoros aranylabdás zsenialitásának: a 27. percben Messi indult meg a jobb oldalon, három ferencvárosi védőn fűzte át magát, a 16-oson belül pedig Kovacevic csak szabálytalanul tudta megállítani, a svájci Sandro Schärer által megítélt büntetőt a sértett a bal alsó sarokba lőtte.

Tíz perccel a szünet előtt Fati került ziccerbe, de közeli lövését Dibusz szépen hárította, majd Messi lőtt kapufát, igaz, lesről. A találkozó ezen pontján érezhető volt, hogy a Ferencvárosnak nagyon jót tenne a szünet, ám nem sikerült gól nélkül kihúznia addig: a 42. percben de Jong tökéletesen ívelte be a labdát a ferencvárosi védők mögé, a hátulról érkező Fati pedig nyolc méterről, kapásból lőtt a bal alsó sarokba.

A szünet nem hozott sok változást a játékba, ennek az 52. percben újabb Barca-találat lett az eredménye: Messi tartogatta a labdát a 16-oson belül, Fatival játszott össze kis területen, utóbbi sarokkal hozta helyzetbe Coutinhót, aki 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

A Ferencváros bő negyed óra elteltével jutott levegőhöz a szorításból, és egy újabb Nguen-Isael összjáték után alakított ki helyzetet, majd a 70. percben megszerezte első gólját a BL mostani kiírásában: Zubkov remekül ugratta ki Nguent, a norvég csatár pedig sokadszorra is lefutotta Piquét, aki a 16-oson belül lerántotta őt. Az utolsó emberként szabálytalankodó védőt kiállították, a büntetőt pedig Haratin higgadtan a bal alsóba gurította.

Az emberelőnyben futballozó Ferencváros megpróbált támadni, de a dolog rosszul sült el: a 82. percben Dembélé nagy cselsorozatot mutatott be a jobb oldalon és tökéletesen játszott középre a második hullámban érkező – mindössze 17 esztendős – Pedrinek, aki tíz méterről a jobb alsóba lőtt, majd a 89. percben Messi kapott egy indítást, a 16-oson belül megfordult és kiválóan szolgálta ki Dembélét, aki közelről a kapu bal oldalába lőtt, beállítva a végeredményt.

Szerhij Rebrov a találkozó végén úgy értékelt: a találkozó elején jól futballozott a magyar együttes, de a Barcelona vezető gólját követően többet engedtek a riválisuknak, mint kellett volna. Hozzátette, öt mérkőzésük van még van hátra a csoportkörben, „hosszú az út”. Rebrov megjegyezte, a kiállítás után megpróbálták nyomás alá helyezni ellenfelüket, de a Barcelona olyan klasszisokkal rendelkezik, aki ilyen helyzetben egy az egyben is meg tudják oldani a párharcokat. Sigér Dávid, a Ferencváros válogatott középpályása szerint pedig a vereség ellenére felemelő, megtisztelő és inspiráló érzés volt a Camp Nou-ban, egy ilyen csapat ellen pályára lépni.

A két csapat felállása: FC Barcelona: Neto – S. Roberto (63. perc J. Roberto), Piqué, Lenglet, Dest - de Jong, Pjanic (76. perc Busquets) – Fati (63. perc Pedri), Coutinho (71. perc Araújo), Trincao (63. perc Ousmane Dembele) – Messi. Vezetőedző: Ronald Koeman.

Ferencváros: Dibusz Dénes - Botka Endre (77. perc Lovrencsics Gergő), Miha Blazic, Adnan Kovacevic, Eldar Civic (63. perc Marcel Heister) – Ihor Haratin, Aissa Laidouni (63. perc Somália) – Sigér Dávid – Olekszandr Zubkov (71. perc Robert Mak), Isael - Tokmac Nguen (71. perc Franck Boli).

Szerhij Rebrov együttese a következő fordulóban, jövő szerdán az ukrán Dinamo Kijevet fogadja a Groupama Arénában, miközben az FC Barcelona Torinóba látogat.

Végeredmény: FC Barcelona (spanyol)-Ferencváros 5-1 (gólszerzők: Messi 27., 11-esből, Fati 42., Coutinho 52., Pedri 82., Dembélé 89., illetve Haratin 70., 11-esből; kiállítva: Piqué 68.).

A G-csoport másik mérkőzésén a Juventus a Mircea Lucescu edzette Dinamo Kijev vendégeként nyert: Dinamo Kijev (ukrán)–Juventus (olasz) 0–2 (gól: Morata 2 – 46., 84.). Az állás: 1. FC Barcelona 3 pont (5–1), 2. Juventus 3 (2–0), 3. Dinamo Kijev 0 (0–2), 4. Ferencváros 0 (1–5).